Policjanci wyjaśniali, jak bezpiecznie spędzić wakacje

  • 26.06.2021, 10:17 (aktualizacja 27.06.2021, 22:13)
  • red.
Policjanci wyjaśniali, jak bezpiecznie spędzić wakacje

Podziel się:

Oceń:

W przeddzień zakończenia roku szkolnego policjanci lubańskiej drogówki spotkali się z dziećmi i młodzieżą szkoły podstawowej w Biedrzychowicach, aby przypomnieć zasady bezpieczeństwa.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych w okresie wakacyjnym tuż przed rozpoczęciem letniego wypoczynku spotykają się z uczniami szkół powiatu lubańskiego, gdzie przeprowadzają rozmowy w zależności od grupy wiekowej na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, na drodze oraz nad wodą. W czwartek 24 czerwca odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedrzychowicach.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w klasach I -III, oraz IV - VIII omawiali i przypominali zasady ruchu drogowego, zasad korzystania z rowerów, hulajnóg, rolek i innego sprzętu transportowego. Ponadto policjanci przypominali numery alarmowe, uświadamiali o zagrożeniach wynikających z nieostrożnych zachowań w kontaktach z nieznajomymi. Kolejne ważne omówione zasady dotyczyły właściwych zachowań nad wodą w tym zasad bezpiecznej kąpieli czy zabaw w wodzie. Dzięki przekazanym informacjom w trakcie prelekcji słuchacze będą mogli świadomie i odpowiedzialnie dbać o własne bezpieczeństwo. - informuje asp. szt. Grzegorz Szewczyk z KPP w Lubaniu.

red.

Zdjęcia (3)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jjj
Jjj 28.06.2021, 08:08
Pazurki Pani policjant to chyba nieadekwatne do munduru że przełożony na to pozwala?!
olo
olo 01.07.2021, 21:19
a kto lepiej opowie dzieciakom o bezpieczenstwie na drodze, hulajnogach i tych wszystkich innych zwiazanych z bezpieczenstwem w ruchu? sory ale nawet policjant nie zna sie na wszyatkim, wiec dzielnicowy lub inny policjant teoretyk nie zna przrpisow tak. jak oni
Darek
Darek 27.06.2021, 20:44
Policjanci to byli kiedyś teraz to przedszkolaki w mundurkach
Janil
Janil 26.06.2021, 15:49
Nie oszukujmy się, ale od takich „akcji” są inni funkcjonariusze. Ci akurat za zdjęć powinni robić zupełnie co innego....

Pozostałe