Miasto Lubań. Nowe ceny za wodę i ścieki

  • 21.06.2021, 11:06 (aktualizacja 21.06.2021, 11:21)
  • red.
Miasto Lubań. Nowe ceny za wodę i ścieki pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

Dziś LPWiK poinformowało o obowiązującej nowej taryfie dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy miejskiej Lubań, która będzie obowiązywała przez okres trzech lat.

Zgodnie z decyzją Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu od dnia 24. 06. 2021 r. mieszkańcy miasta Lubań w latach 2021-2024 zapłacą za m3 wody 4,17 zł natomiast za m3 ścieków 7,35 zł.

Dotychczas obowiązujące ceny wynosiły 3,96 zł za m3 wody i 7,12 za m3 ścieków. LPWiK nie nalicza opłaty abonamentowej, tak jak ma to miejsce w gminie wiejskiej Lubań.

Wody Polskie decyzję podjęły 26 maja 2021r., a nowy cennik będzie obowiązywał od 23 czerwca 2024 r. Warto dodać, że Wody Polskie jedynie zatwierdzają bądź nie, taryfy zaproponowane przez przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne, w tym przypadku LPWiK. Wody Polskie weryfikują zasadność kosztów pod względem celowości ich ponoszenia, co ma na celu zapewnienie ochrony odbiorców usług przed nieuzasadnionym wzrostem cen.

red.

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lubanianka
lubanianka 22.06.2021, 13:26
oczywiście ze będziemy płacili za nowa rezydencje przygotują sobie apartamenty będą sobie wygodnie siedzieli w swoich gabinetach
Monika
Monika 22.06.2021, 08:02
Artykuł trzeba czytać ze zrozumieniem to nie LPWiK podniosło ceny wody i sciekow tylko REGIONALNY ZARZĄD GODPODARKI WODNEJ WE WROCŁAWIU czyli jak wszystko podwyżki idą dzięki "Panom panującym na górze ".
Pis-mak
Pis-mak 23.06.2021, 10:20
Czytaj ze zrozumieniem!!!!!!! Wody polskie tylko zatwierdziły podwyżkę ZAPROPONOWANĄ przez lubańskie wodociągi!!!!!!!!! Za tą podwyżkę odpowiedzialny jest lubański LPWiK!!!!!!
gość
gość 22.06.2021, 18:19
na wniosek elpewiku.Ależ zabłysnęła ;)
***o..
***o.. 21.06.2021, 23:34
Śmierdząca sprawa przeniesienia przedszkola i nowej siedziby wodociągów. Obiecany remont przedszkola nr 1.Koszty wyceny w 2017 roku. Rozpiep......środków finansowych podlega pod prokuratora. Powodzenia Lubań. Dno
Rafi
Rafi 21.06.2021, 21:04
Niech wkońcu nik zweryfikuje lubańską pijalnie wódek i koniaków i tą dziwną kładke pana burmistrza która prowadzi do nikąd
Luban
Luban 21.06.2021, 17:47
Za co podwyżki jak ta woda nie nadaje się do picia i w czajniku więcej kamienia. Może zaczną nam oddawać za to pieniądze jak tyle za wodę i ścieki bedzie
Ktoś
Ktoś 22.06.2021, 12:05
Wybuduj sobie studnię.
Albo przeprowadź się do Szklarskiej to zobaczysz ile woda kosztuje
Xxx
Xxx 21.06.2021, 17:22
No jasne pozyskali przedszkole, trzeba wyremontować pałac, niech płacą ludzie a co na biednych nie trafiło, super
Tom Tom
Tom Tom 21.06.2021, 15:59
Kolejna podwyżka, na wodę plus ścieki będzie e niedługo szło pół wypłaty
Emeryt
Emeryt 21.06.2021, 22:45
No i gwizdu ,gwizdu i moja waloryzacja emerytury poszła w p*******!!!!!!😲😲😲
Zośka
Zośka 21.06.2021, 15:38
Oj, kosztowny remont budynku po przedszkolu. Zastanawiam się tylko po co dla LPWiK taki duży budynek.
mieszkaniec Lubania
mieszkaniec Lubania 21.06.2021, 12:03
Kto ma dbać o mieszkańców Lubania, jeżeli w RADZIE NADZORCZEJ są osoby nie mieszkające w Lubaniu.

Pozostałe