Zlikwidowano szlak przemytniczy z Hiszpanii. Przejęto 72 kg marihuany

  • 18.06.2021, 08:58 (aktualizacja 18.06.2021, 09:34)
  • KAS
Zlikwidowano szlak przemytniczy z Hiszpanii. Przejęto 72 kg marihuany

Podziel się:

Oceń:

Sześć osób zostało zatrzymanych w ramach śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze narkotykowym. Jedną z akcji przeprowadzono na terenie powiatu bolesławieckiego.

Policjanci Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Częstochowie prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej o międzynarodowym charakterze, zajmującej się przemytem marihuany z Hiszpanii do Polski oraz Francji, a następnie wprowadzaniem jej do obrotu. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa rozpoczęła działalność w 2019 roku. Marihuana była ukrywana w ładunkach, w specjalnie do tego celu przygotowanych skrytkach w przewożonym towarze, a następnie przemycano ją drogą lądową przy wykorzystaniu legalnie działających firm transportowych.

Pierwsze działania miały miejsce w marcu na terenie powiatu bolesławieckiego w województwie dolnośląskim, kiedy to policjanci CBŚP przy wsparciu funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu przejęli zamknięte próżniowo worki foliowe zawierające 19 kg marihuany. Marihuanę ukryto w metalowej obudowie urządzenia do przemysłowego osuszania pomieszczeń, stanowiącego przewożony ładunek. Sprzęt wraz z narkotykami był transportowany przez dwóch kierowców, którzy nie byli świadomi tego, że uczestniczą w przemycie nielegalnych substancji.

Na tym działania policjantów CBŚP się nie zakończyły i w ostatnim czasie funkcjonariusze przeprowadzili następną akcję, tym razem w powiecie krakowskim. Zatrzymali 6 podejrzanych, w wieku od 32 do 77 lat, mieszkańców województw małopolskiego i śląskiego. W wyniku przeprowadzonych przeszukań w miejscach zamieszkania zatrzymanych, jak również w użytkowanych przez nich samochodach, a także w magazynach, zabezpieczono kolejne 34 kg marihuany. W ramach tej samej realizacji za pośrednictwem oficera łącznikowego CBŚP przy Europolu przekazano informację stronie francuskiej, na podstawie której francuskie służby w miejscowości Morvillars we wschodniej Francji, przejęły 19 kg marihuany. Transportujący towar, polski kierowca najprawdopodobniej także nie miał świadomości, że przewozi narkotyki.
Łącznie w ramach tej sprawy zarzuty usłyszało 6 osób, przejęto 72 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 2,5 mln zł. Z takiej ilości narkotyków można by uzyskać około 72 tysiące porcji handlowych.

Podejrzanym w prokuraturze przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także przemytu, posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości marihuany

KAS

Zdjęcia (2)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piwko
Piwko 18.06.2021, 17:13
I dobrze bo autami po narkotykach jezdza z usmiechnieta morda gdy nie sa swiadomi co gadaja i robia czasami.
Nauczycielka
Nauczycielka 19.06.2021, 10:53
Ciężko wykminić co autor miał na myśli? Używaj lepszej składni .
prusakolep
prusakolep 18.06.2021, 15:05
Aa... zajarał bym se w te upały wieczorkiem....
Smaka robicie, tylko.
CBA
CBA 19.06.2021, 10:55
To sobie kup i zajaraj będziesz następny.

Pozostałe