Dziś policyjna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  • 16.06.2021, 14:30 (aktualizacja 17.06.2021, 14:33)
  • red./KPP Zgorzelec
Dziś policyjna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Podziel się:

Oceń:

Działania prewencyjno-kontrolne na drogach powiatu potrwają do 22.

Akcja pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO” będzie trwała do godziny 22.00. Policyjne działania „NURD” ukierunkowane są na zapobieganie i zwalczanie zachowań stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym zarówno przez pieszych jak i kierujących. W ramach działań funkcjonariusze będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale zwrócą również uwagę, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze będą także przypominali o zagrożeniach związanych z prowadzeniem rozmowy przez telefon czy słuchaniem głośnej muzyki w słuchawkach podczas przechodzenia przez jezdnię, czy kierowania pojazdem. Takie zachowanie zaburza odbieranie bodźców, które zawczasu mogą sygnalizować zagrożenie. Powinni o tym pamiętać również biegacze.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników dróg o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

red./KPP Zgorzelec

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Walentyna
Walentyna 18.06.2021, 17:03
Polecam Policji idiotę w audi (czarne) DLB-GG ...1 18czerwca ok. 16.40 wjeżdża do Lubania od Jeleniej Góry 75 km/h - wyhamował bo musiał przed stacja benzynową i jedzie grzecznie, bo nie może dać popis - jadą z przeciwka. Za skrzyżowaniem Dworcowa-Przemysłowa już ma parcie i się czai. Widzi już sygnalizator z odliczanym czasem ale pociska i wyprzedza - zjeżdża na lewy pas i stoi - bo ma nadal czerwone.
Zapisany do klubu idiotów.
Glina
Glina 17.06.2021, 09:44
Policjanci zapraszamy do akcji w leśnej na rynku z Hasłem bezpieczny rynek a tu można się wykazać

Pozostałe