Wracamy do tematu śmieci pod śmietnikiem

  • 16.06.2021, 10:59 (aktualizacja 16.06.2021, 11:07)
  • red.
Wracamy do tematu śmieci pod śmietnikiem

Podziel się:

Oceń:

Trwający już pięć miesięcy remont ul. Grunwaldzkiej w Lubaniu przysparza kłopotów komunikacyjnych i logistycznych, cierpią mieszkańcy i służby komunalne. Jaskrawym przykładem jest zaplecze budynków przy ul. Grunwaldzkiej, o sprawie pisaliśmy już w lutym tego roku.

Na znajdującym się tam boksie na śmieci pojawiły się wówczas kartki informujące, że pojemniki na śmieci na czas remontu zostały przestawione na plac parkingu przy ul. Torowej. Niestety dla części mieszkańców to było zbyt daleko i pozostawiali śmieci pod boksem, do którego służby komunalne nie mają dojazdu.

Niefrasobliwych lokatorów próbowali pilnować mieszkańcy i miejskie służby. Jakiś czas przynosiło to efekt, choć problem nie zniknął. W międzyczasie pojawiła się krótsza droga do nowej lokalizacji pojemników na śmieci.

Niestety po pięciu miesiącach mieszkańcom kończy się cierpliwości i góry śmieci ponownie rosną pod zamkniętym boksem na śmieci. Już w tym tygodniu temperatura na zewnątrz ma osiągać 35°C i nie trzeba pisać co będzie się działo z odpadkami w tak wysokiej temperaturze.

Na pocieszenie mamy informację, że firma prowadząca remont ul. Grunwaldzkiej ma go zakończyć do 31 lipca 2021 roku.

red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

d2d
d2d 16.06.2021, 15:53
Nie wiedziałem że tutaj też jest Ambasada Cygańska i widać wyraźnie znak B-36 zakaz zatrzymywania się.
Łysa Pupa
Łysa Pupa 16.06.2021, 11:37
Firma tak długo remontuje, jeszcze trochę, to zostanie właścicielem ulicy przez zasiedzenie,
Jan
Jan 16.06.2021, 13:17
Prawda, a jeszcze lepsi sa na Tkackiej i Grunwalckiej predzej bym to wyplytkowal, po fugowal jak oni te chodniki i ten bruk kładą kto zleca, kto wymaga? Kto bierze za to odpowiedzialnosc takie rzeczy na zachodzie trwaja 2 tyg gora 4 juz nie wspomne o jakosci wykonania brukarze z bozej łaski.
Robert
Robert 16.06.2021, 14:11
Dokładnie z Tkackiej zostawiają swoje śmieci Gośka pozbieraj te worki bo wrzuce zdjecie na fb kiedy worki zostawiłaś pod nie czynnym śmietnikiem

Pozostałe