Szkolny Klub Sportowy 2021

  • 15.06.2021, 13:18 (aktualizacja 15.06.2021, 13:35)
  • Źródło: Powiat Lubań
Szkolny Klub Sportowy 2021

Podziel się:

Oceń:

Powiat Lubański wspólnie z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu realizuje Program Szkolnego Klubu Sportowego.

Program to działanie systemowe skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Stanowi także motywacje do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się  w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach.

Zajęcia prowadzone w ramach Programu odbywają się w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15 osobowych.

Wszystkie informacje dotyczące Programu Szkolnego Klubu Sportowego znajdziecie Państwo na stronie szkolnyklubsportowy.pl.

Źródło: Powiat Lubań

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe