Nowa firma w lubańskiej strefie ekonomicznej

  • 15.06.2021, 13:08 (aktualizacja 15.06.2021, 13:57)
  • Źródło: ŁCR
Nowa firma w lubańskiej strefie ekonomicznej ŁCR

Podziel się:

Oceń:

W podstrefie Lubań KSSEMP niebawem pojawi się kolejna firma. Nowa spółka nabyła już działkę i przygotowuje zakupiony teren do dalszych działań.

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości sprzedała zabudowane działki położone w Lubaniu przy ulicy Tadeusza Kościuszki. Grunt o powierzchni około 0,52 hektara zakupiła spółka ABM Zgorzelec Sp. z o. o. Nowy właściciel działki przed rozpoczęciem działalności musi ją odpowiednio przygotować.

Ważnym krokiem, który jest niezbędny do funkcjonowania spółki jest posadowienie węzła betoniarskiego. Zanim to nastąpi należy dokonać rozbiórki zniszczonego budynku biurowo-usługowego, który zajmuje sporą część nabytego terenu. Pozwolenie na rozbiórkę nieruchomości wraz z zatwierdzonym projektem prac już zostały wydane. Prace rozbiórkowe powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. W dalszej części robót będzie miało miejsce utwardzenie terenu i przygotowanie go pod budowę wspomnianego węzła.

Jestem zadowolony, że w lubańskiej przestrzeni pojawi się nowa firma - podkreśla Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński. – Cieszy mnie fakt, że nasza podstrefa przyciąga inwestorów. Przy okazji wraz z przyjściem nowej firmy zyskaliśmy szansę na rozwiązanie problemu starego biurowca, który według deklaracji nowego inwestora ma być wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowoczesny zakład pracy – dodaje burmistrz.

Jak czytamy na stronie internetowej inwestora, spółka  posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji betonu towarowego o rozmaitych parametrach i stanowi jedną z czołowych fabryk na Dolnym Śląsku. Firma ABM Beton wykonuje usługi z zakresu: brukarstwa, robót drogowych, robót ziemnych i robót wodno-kanalizacyjnych. Oprócz tego prowadzi produkcję oraz sprzedaż betonu towarowego i posiada szeroką ofertę produktową, w której znajdują się m.in.: betonowe płyty elewacyjne, płyty na ścianę, płyty stropowe czy dekoracyjne.

Źródło: ŁCR

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ABSOLUT12363m
ABSOLUT12363m 19.06.2021, 18:13
Może firma,która przejmie ten teren,wyleje trochę betonu na ulicy Gazowej w tą piękną rozdupczoną nawierzchnię,ponieważ nie da się tam normalnie do pracy dojechać.Łużyce Beton też mają to w czterech literach.Lepiej z betoniary lać beton na przyzakładową łąkę ,niż dziury łatać.Pewnie duże auto ,to sobie poradzi z dojazdem.Pan Burmiszcz ma to też w w sztyrych literach ,zresztą jak całe nawierzchnie w Lubaniu,czy w okolicach ale medale się odbiera,za co w tym kraju? Za niegospodarność.
avanti
avanti 16.06.2021, 01:23
Nie szkoda dobrej dzialki na kolejna betoniarnie przy tej samej ulicy? Fajnie, ze w koncu zniknie ten paskudny budynek, ale moze warto przekonac jakas firme bardziej zaawansowana technologicznie do inwestycji w tej strefie. Firme, ktora stworzy wiele miejsc pracy, a nie taka, ktora zajmie spora czesc dzialki ze swoja uciazliwa produkcja i zatrudni tylko 10-15 osob.

Pozostałe