Jak głosowały miejscowości w gminie Lubań

  • 14.06.2021, 09:57 (aktualizacja 14.06.2021, 10:46)
  • red.
Jak głosowały miejscowości w gminie Lubań

Podziel się:

Oceń:

We wczorajszych przedterminowych wyborach na Wójta Gminy Lubań udział wzięło 1822 mieszkańców z 5156 uprawnionych do głosowania, co daje frekwencję na poziomie 35,3%. Znamy też dokładne wyniki głosowania oraz jak wybierały poszczególne miejscowości.

Już wczoraj wieczorem było wiadomo, że Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka uzyskała znaczącą przewagę zdobywając około 300 głosów więcej niż druga z kandydatek. Po dokładnym podliczeniu głosów przewaga ta jeszcze wzrosła. Ostatecznie otrzymała 42,5 % ważnych głosów.

We wczorajszych wyborach udział wzięły 1822 osoby z czego głosów ważnych oddano 1798. Według danych podanych przez Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Jeleniej Górze kandydaci zdobyli następujące liczby głosów:

  • Bardowski Jarosław - 83
  • Cichoń Jacek - 215
  • Hercuń-Dąbrowicka Małgorzata - 764
  • Usyk Aneta – 428
  • Zjawin Zbigniew – 308

Liczba głosów stanowiących więcej niż połowę głosów ważnych wymaganych dla wyboru wójta wynosi 900. W związku z tym, że żadna z kandydatek nie uzyskała wymaganej liczby, w drugiej turze zmierzą się Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka i Aneta Usyk.

Poniżej tabela z przybliżonymi wynikami głosowań dla poszczególnych miejscowości gminy Lubań.

  Bardowski Cichoń Hercuń-Dąbrowicka Usyk Zjawin
Radostów 7 6 103 184 11
Mściszów 2 3 72 23 6
Kościelnik 14 29 87 56 70
Radogoszcz 7 20 65 26 11
Henryków Lubański 5 24 174 25 10
Pisarzowice 8 104 132 30 148
Uniegoszcz 35 25 44 37 35
Nawojów 4 4 87 47 17
red.

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rozsądek
Rozsądek 16.06.2021, 16:43
W tej konfiguracji ma Pani pewny głos naszej rodziny. Nie głosowaliśmy na Panią w pierwszej turze ale w tym przypadku mądry człowiek wybierze kandydata z doświadczeniem i szeroką wiedzą, a nie osobę, która nie miała nic do czynienia z samorządem poza tym, że jest córką zmarłego wójta. Pani Hercuń proponujemy w pierwszej kolejności ubiegać się o mandat radnej gminy Lubań, troszkę się opierzyć i nabrać doświadczenia. Pokazać się ludziom co Pani sobą reprezentuje. Reasumując, trzymamy kciuki 27.06 za Panią Anetę Usyk. Powodzenia
Mieszkaniec123
Mieszkaniec123 15.06.2021, 19:23

Jak zobaczyłem plakat wyborczy w kościelniku na płocie to stwierdziłem jedno!Kurczę ja też chcę do polityki.Tam to naprawdę dobrze karmią!Teraz już rozumiem skąd ta zażarta walka.Trzeba będzie niektórym przejść na dietę!
123
123 15.06.2021, 23:47
Akurat ty nic nieogarniasz, brakuje odrobinę mózgu.
Beti z Henryka p
Beti z Henryka p 15.06.2021, 18:11
Aneta głowa do góry wygramy z pozoracją twojej rywalki
Grek
Grek 15.06.2021, 16:23
Żegnaj annnne tka zostań w leśnej do emerytury
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.06.2021, 12:12
Pani Aneta dała posta dziś o spotkaniu . Jak szybko dała tak szybko skasowała . Zadurzo negatywnych komentarzy było? A i kolejny mały przekręcił przy okazji. Zapraszamy Zapraszamy jak szybko pani przyjedzie do nas tak szybko na taczkach wywieziemy . Teraz sobie przypomniałaś o nas przez tyle lat nic . Karma wraca
😂
😂 16.06.2021, 07:10
Bo nie umie przyjąć krytyki najwidoczniej
Student
Student 15.06.2021, 20:43
Człowieku zanim cos napiszesz sprawdź informacje pani Aneta dziś nic nie publikowala na temat spotkania, chyba ze sie pomyliłeś i mówisz o p hercun ale nie rozsiewaj plotek.
Mieszkajiec
Mieszkajiec 15.06.2021, 22:12
Bo szybko usunęła bo przekręcił był zrzuty są i będą wykorzystane przy klamstwach
Kazimierz Cwynar
Kazimierz Cwynar 15.06.2021, 12:12
Brawo Pani Malgosiu.
Gratuluję również licznym wyborcom wyboru pracowitosci zaangażowania i ciekawego progrcamu rozwoju Gminy.
Zachecam wsystkich do udzialu w drugiej turze wyborów

123
123 15.06.2021, 16:23
Program taki sam jak Pana kompleksowe nic.
Karolińcia
Karolińcia 15.06.2021, 11:56
Zapytałam Panią Anetę czy zapłciła za salę w Radostowie w której robi zebranie wyborcze...ups wpis skasowany i profil zablokowany
Aneta
Aneta 15.06.2021, 15:54
Proszę zapytać czy Pani Hercuń zapłaciła za świetlicę w Pisarzowicach jak miała spotkanie z seniorami i prowadziła kampanię? Post na fb pokazuje wszystko. Zanim uderzysz w kogoś zastanów się czy jesteś taka czysta.
Senior Pisarzowice
Senior Pisarzowice 15.06.2021, 22:15
W tym problem
Ze pani Hercuń do nas była zaproszona na spotkanie nie odwrotnie
😁
😁 15.06.2021, 21:20
Regulamin świetlicy nie przewiduje opłat 😁
Student
Student 15.06.2021, 20:46
Dokładnie popieram zanim do kogoś sie przyczepisz najpierw zobacz co sam robisz, wgl jestem coekaw czy p hercun zmiesci soe w kosztach kampani bo wszystkie artykuły na eluban, firma to może braknąć kasy i cofną sprawozdanie fonansowe i tReba bedize zaplacic kare jak tatus
Dobry obserwator.
Dobry obserwator. 15.06.2021, 07:07
Na 5156 obywateli, poszło głosować 1822 . Ludzie, kim Wy jesteście? Po wyborach będziecie łażić po wsi i narzekać , że Wójt zły i jest Wam bardzo żle. Idż człowieku głosować, wtedy będziesz miał do siebie pretensje że zagłosowałeś na złego kandydata. Ciemnota
!!!!!!!
😉
😉 16.06.2021, 07:12
Wystarczająco do referendum 😉
MariUSek
MariUSek 14.06.2021, 20:12
Wygląda na to że najbardziej "otępiony" elektorat to Uniegoszcz i Radostów - poszli za Usssssssssssssssssssss... jak lemingi. Dobrze że to wybryk natury a nie zdrowa konkurencja.
123
123 15.06.2021, 11:52
Ten elektorat zapewni sklepowej miejsce za ladą.
Daria
Daria 14.06.2021, 17:10
Mam nadzieje że swietna kampania wyborcza Pani Anety przyniesie jej zasłużone zwyciestwo.
Wombat
Wombat 14.06.2021, 20:13
Wygląda na to że już jej niesie...
JÓZEK
JÓZEK 14.06.2021, 18:43
JAK BY ANETKA WYGRAŁA TO MAMY W TYM KRAJU CIEMNOGRÓD JAK SAM HA HA
Radostów
Radostów 14.06.2021, 16:41
Pani Aneto przykro, ale chyba się nie uda , i to będzie rozwód z gminą.
Dobry obserwator.
Dobry obserwator. 14.06.2021, 16:00
Dlaczego nie pokazujecie niewygodnych dla was wpisów.Czyżby Wasza gwiazda od hejtu była niezastąpiona.Niech podleje swój piękny ogród [w szpilkach].
Awe
Awe 14.06.2021, 15:31
Super wyniki, napawaja nadzieja. Nie dosc, że kobieta wójt to już pewnik :))) to jeszcze Pani Hercun, najbardziej rozsadna, kreatywna i pracowita kandydatka na 1 miejscu. Nastepna tura - oby wieksza frekwencja.
Gratulacje
Max
Max 14.06.2021, 13:20
O ,widzę że eluban nie publikuje negatywnych postów na temat niektórych kandydatek- cenzura?Komusza strona.
???
??? 14.06.2021, 14:32
Przecież otrzymał pobory w kwocie 3000 tyś zł z urzędu za byłego, czas odpracować.
Aneta U.
Aneta U. 14.06.2021, 17:14
3 mln złotych ? Nikt w radzie gminy nie zauważył takich deufraudacji środków ?
Zbigniew
Zbigniew 14.06.2021, 13:16
Miło widzieć, że społeczeństwo najbardziej ceni sobie predyspozycje kandydata. Trzymam kciuki za Panią Anetę, która moim zdaniem ma najciekawszy i najlepszy program wyborczy.
Glos
Glos 14.06.2021, 12:42
We Mściszowie Cichoń miał dwa głosy a nie jak podano 3 w tabeli
Rafal
Rafal 14.06.2021, 12:31
P.Aneto, to wina pani radnych. Sam zachecilem ze 15 osob a pani radni z koscielnika ze 50 glosow a z Henrykowa szkoda gadac co ta Tereska tam robi bo nic. Woda sodowa jej do glowy uderzyla i nie chce pracowac dla mieszkancow ani pani. Nic tylko ci pani radni siedza i pierdza w stolki. Niech pani pomysli nad zmiana tych radnych bo ja widze ze i tym wioskom sie one nie widza ani i pani pomoc im sie nie chce
👏
👏 15.06.2021, 07:37
Dokładnie, na jej wizerunek pracowali jej radni których czas najwyższy usunąć poprzez referendum. Tylko go popsuli politycznymi gierkami. Brawo panie Zjawin👏
Referendum
Referendum 14.06.2021, 11:06
Idzie w dobrym kierunku. Ale mieszkańcy gminy nie mogą zawalić referendum! Mamy szansę przedwcześnie zakończyć tą farsę, która jest uprawiana od początku ich karencji!
😁😁
😁😁 14.06.2021, 12:34
Referendum to podziękowanie dla p. Zjawin który głośno powiedział jak jest z radą. Zamiast działać dla ludzi to robią po złości opozycji.
Rada to nie wyznanie, tu się pracuje dla mieszkańców i zapamiętajcie to sobie!!!
123
123 15.06.2021, 16:26
Dziś sąd udowodnił pozycję rady

Pozostałe