Lubań. Matka rzuciła 2-latkiem o ścianę

  • 12.06.2021, 11:36 (aktualizacja 15.06.2021, 14:29)
  • red.
Lubań. Matka rzuciła 2-latkiem o ścianę

Podziel się:

Oceń:

Tylko dlatego, że w mieszkaniu kobiety nie ma firanek, sąsiadka z bloku naprzeciwko zobaczyła jak kobieta trzymając oburącz dwulatka rzuca nim o ścianę. Natychmiast wszczęto alarm, na miejscu pojawiła się policja i zespół ratownictwa medycznego.

Do zdarzenia doszło około 20. w piątek (11.06) w jednym z bloków na ul. Kolejowej w Lubaniu. Sąsiadka z bloku naprzeciwko zobaczyła w oknach poniżej swojego mieszkania jak kobieta rzuca 2-letnim Pawełkiem o ścianę.

Nie mogłam tego tak zostawić, sama mam dzieci i nie pozwolę – usłyszeliśmy od kobiety.

Z relacji sąsiadów wynika, że w mieszkaniu są narkotyki, a kobieta ma być od nich uzależniona. Matka i trójka dzieci, które pozostały przy niej znajdują się też pod opieką kuratora.

Gdy dotarliśmy na miejsce przed blokiem gdzie doszło do zdarzenia stała duża grupa sąsiadów, wszyscy mówili jednym głosem, że tym razem nie odpuszczą, bo od wielu lat obserwują cierpienie dzieci.

Chodzą posiniaczone i podrapane, zawsze jest jedno wytłumaczenie, że zrobił to brat albo siostra. Wzywamy policję i zawsze kończy się tak samo. Przyjeżdżają spisują notatkę i nic się nie dzieje. Później się mówi, że doszło do tragedii bo nikt nie reagował. Tym razem miarka się przebrała i nie odpuścimy – usłyszeliśmy od sąsiadów.

Przybyli na miejsce ratownicy przebadali dziecko. Według sąsiadów mieli stwierdzić, że 2-letni Pawełek ma jedynie zadrapania i nic mu nie jest. Policjanci, którzy przyjechali na interwencję przebadali kobietę na zawartość alkoholu we krwi, ten miał dać wynik negatywny. Z relacji grupy pod blokiem, interwencja służb miała się już kończyć, jednak sąsiedzi nie dali za wygraną i zażądali badania kobiety na obecność narkotyków. Konieczne było wezwanie drugiego patrolu, który przywiózł narkotest. Ten dał wynik pozytywny. Przed północą dzieci zostały kobiecie odebrane i przewiezione do szpitala celem przeprowadzenia szczegółowych badań.

W sprawie została zatrzymana młoda kobieta. Policjanci przeprowadzili badanie na zawartość narkotyków w ślinie z wynikiem pozytywnym. Jednak to dokładne wyniki badania krwi wykażą ile i jaki środek zabroniony miała w organizmie zatrzymana kobieta. Funkcjonariusze policji pracują obecnie przy sprawie ustalając dokładne okoliczności zaistniałego zdarzenia. - poinformowała w sobotni poranek st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rozeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu. 

red.

Zdjęcia (3)


Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ciekawy
Ciekawy 17.06.2021, 21:27
Psychotropowe to znaczy?to czyli byly te narkotyki w domu tej dziewczyny czy nie ?bo z tego co wiadomo mi to jak byly to powinno inaczej byc nspisane
Xxx
Xxx 17.06.2021, 02:10
Wystarczy trochę głębiej przyjrzeć się sprawie i można dowiedzieć się że kobieta zgłaszająca zajście wcale nie jest taka święta. Podobno była pod wpływem alkoholu, podczas interwencji była widziana jak piła tz "seteczkę" i nie było to mleko. Ile wypiła wcześniej tego nikt nie sprawdził. Lepiej publicznie zlinczować kobietę samotnie wychowującą trujkę dzieci. Można dowiedzieć się też że wspaniałe sąsiadka która zapobiegła tragedii ( oględziny lekarzy nie potwierdziły żeby dzieci miały jakiekolwiek obrażenia) ma opinię osoby która nie stroni od używek i dobrej zabawy. Bardzo ciekawe jak ona wybrnie z tych wszystkich pomówień, bo sytuacja może bardzo szybko się odwrócić. Ja bym w życiu nie odpuscil komuś kto by tak mnie oczernił a okazało by się to nieprawda. Więc życzę jej powodzenia i z niecierpliwością czekam na rozwój sytuacji.
😁
😁 17.06.2021, 13:13
Policjanci przeprowadzili badanie na zawartość narkotyków w ślinie z wynikiem pozytywnym.

Nie dawaj tak xxx po nosie że 2 w nocy piszesz komentarze
....obudz sie
....obudz sie 16.06.2021, 17:08
Co to za gazeta prawdy nie chca publikowac. Ale klamstwa to szybko
.......obudz sie
.......obudz sie 16.06.2021, 17:02
Osoba ktora usilowala pograzyc matke, oraz gazeta ktora puscila na cala polske zeby pograzyc publicznie matke powinna poniesc kosekfecje i sprostowac sprawe jak najszybciej a nie czekac zeby samo ucichlo jakim prawe bez twardych dowodow publikuje oraz srzedaje artykul na cala polske ciekawe kto teraz za to zaplaci matce ktos wogole wie jak ona sie czuje wychodzac z domu jak wszyscy maja ochote rozj...ja jak żabe ludzie obudzcie sie zanim kogos oskarzacie i publikujecie to zbierzcie twarde dowody i wtedy publikujcie
Poinformowany
Poinformowany 16.06.2021, 10:52
Nie wszysy sprawdza czy to prawda ze małoletnim sie krzywda a później wydaja wyroki i szkaluja kobietę.
Ciekawe czy jak to nieprawda to przeprasza?
ONa
ONa 16.06.2021, 11:42
Proszę tam wejść i zobaczyć co tam się dzieje , nawet jeżeli dziecku nic się nie stało to warunki w tym domu są straszne ! Wchodzą i wychodzą ćpuny , znam ten dom od dziecka i od zawsze było tam bardzo złe ! Dzieci powinny mieć spokojny dom
Brawo
Brawo 15.06.2021, 08:12
Brawo sąsiedzi.
Przykład jak policja pracuje aby sprawie ukręcić nosa. Gdyby nie sąsiedzi interwencja zakończyła by się i matka dalej by ćpała.
Niestety tak jest z większością interwencji aby od siebie i tu powinno zbadać poprzednie interwencje BSW
Wstyd mi za takich ludzi
Wstyd mi za takich ludzi 14.06.2021, 21:18
Wszystko jestemw stanie zrozumieć, ale po jaką cholere mieli ludzi nad soba, którzy brali tylko za nich pieniądze l, ze niby kontrolowali. Wlasnie niby, bo wcale nie widać, żeby cokolwiek robili. Tam tragedia latami byla obecna i widoczna. Sądzę, że trzeba zajac się tymi którzy mieli pomoc tej rodzinie, a jedynie brali pieniądze za pseudo im pomaganie. Przez lata nie widzieli ze tam nie ma poprawy warunków bytowych dla dzieci? Nie widzieli ze matka i osoby tam przychodzące to ćpuny, bandyci i alkoholicy? Mam nadzieję ze radni albo ktokolwiek wyżej weźmie sie za te osoby i wkoncu oni też się wzięli do pracy.
Teo
Teo 13.06.2021, 18:32
Natychmiast kontrola w Urzędzie kuratora i itp którzy zajmują się takimi rodzinami . Brak zainteresowania ludzi tam pracujacych i są póżniej tragedie, a co czuja dzieci to już nie wspomne!!! Jesli zawinili urzednicy wywalić na zbity łeb z pracy jak nie umieją sie zająć terrorem w rodzinie patologicznej!!
realia
realia 13.06.2021, 17:25
Przypadkiem wyszło to co dzieje się w polskich rodzinach. Owszem to i skrajny przypadek, ale prawda jest taka, że w 70% domów jest obecna przemoc fizyczna lub psychiczna nad dziećmi. A później się ludzie dziwią, że wyrastają zwyrole, depresaci itd.
Matka
Matka 13.06.2021, 11:06
Może czas wysłać sędzinę z rodzinnego na zasłużoną emeryturę, jesli zostanie wiecej będzie takich spraw, na nic praca kuratora,asystenta i innych służb jeśli sędzina nie przychyla się do ich wniosków tylko zostawia dzieci w takich patologicznych rodzinach . Tacy rodzice czują się bezkarni bo wiedzą ze im i tak nic nie zrobią.
Lil
Lil 14.06.2021, 05:47
Nie do ruszenia.....
Bolek
Bolek 13.06.2021, 09:53
Ta lubańska policja to obraz nędzy, niemocy i pogłębionej rozpaczy! Gdzie te czasy kiedy jednostka była wzorowa i wiodąca...? Kiedy świat przestępczych elementów na samą myśl dostawał palpitacji drgawek.
Niestety - to se juz ne wrati!
OjciecR
OjciecR 13.06.2021, 08:52
Przeraża mnie kogo teraz do Policji biorą
no
no 13.06.2021, 03:47
Nie wiem czy śmiać się czy płakać czytając o działaniach naszych '' stróżów prawa ".
kawa
kawa 12.06.2021, 23:05
Nie chcę i nie jest to moim zamiarem aby kogoś bronić, jakiś czas temu pewien damski bokser np., o imieniu celowo z małej, rafał , potraktował swoją żonę jak przeciwnika w ringu, choć tam by się zes..ł . Również zasugerowałem policjantom test na narkotyki. Usłyszałem , że jeśli rozrabia ***k w mieszkaniu to mają związane ręce przez chore prawo, gdyby prowadził pojazd to ok. można zrobić test.Sprawdziłem tak jest. Są pacany na górze, którzy zatwierdzają ustawy, rozporządzenia o których nie mają pojęcia i jak to się ma w życiu realnym. Myslę, że to my musimy reagować i informować policję o tego typu zdarzeniach. Wielki szacun dla sąsiadów . Jeśli jakiś cymbał nazwie mnie np. kapusiem czy konfiturą, biorę to na klatę, jeśli miałbym pomóc jednej osobie w takiej sytuacji, bez wahania wezwałbym policję .
Aa
Aa 12.06.2021, 22:44
Gdzie są instytucje państwowe,które mają za zadanie wspierać dysfunkcyjne rodziny? Kto ma pomóc dzieciom? Szkoła? Przedszkole? Opieka społeczna? Brawa dla sąsiadów za objaw człowieczeństwa. Nie jest przecież tajemnicą,że rodzina dzieci potrzebowały pomocy, niejednokrotnie swoim zachowaniem czy wyglądem pokazywały wołanie o pomoc.
Kamil
Kamil 12.06.2021, 22:06
Ta Policja to się nadaje w tym kraju 🤦🤦 do wystawiania mandatów z Krzaków pochowani i do latania za gówniarzami którzy palą zioło ale tam gdzie naprawdę dzieją się cyrki to nawet nie potrafią porządnie zareagować 😡😡Tak samo opieka społeczna i inne instytucje.Co za kraj ja p….
Anna
Anna 12.06.2021, 18:33
Aż mi się chce w kierunku tej kobiety rzucać wulgaryzmami.... Ale, co to da... Mam nadzieję, że dziecko nie doznało poważnych obrażeń i wszystko będzie dobrze...
Kayi
Kayi 12.06.2021, 18:02
I bardzo dobrze!! Brawo dla sąsiadów!!!
Cezary Cezary
Cezary Cezary 12.06.2021, 16:51
Jak się okaże że w babińcu nie ma miejsc to ja mam jedno. I starą rurę od odkurzacza i słoik miodu.
Też mama
Też mama 12.06.2021, 16:32
Wszystkie „matki” które rodzą dzieci tylko po to żeby dostawać + 500 powinny gnić w więzieniu Dziecko to najwspanialszy dar ale ktoś bez uczuć nigdy tego nie zrozumie i nie pomogą żadne instytucje świata bo uczuć nie da się nauczyć trzeba je mieć Wtedy nie ćpasz nie pijesz tylko przytulasz gotujesz dbasz

Pozostałe