Lubań. Dewastacja na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Lubaniu

  • 10.06.2021, 16:12 (aktualizacja 10.06.2021, 17:18)
  • red.
Lubań. Dewastacja na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Najprawdopodobniej dziś w nocy ktoś zbezcześcił pomnik wojenny żołnierzy radzieckich na cmentarzu w Lubaniu. Policja prosi o pomoc w odnalezieniu sprawców tego niegodnego aktu wandalizmu.

Prawdopodobnie w nocy z 9 na 10 czerwca br. nieznany sprawca lub grupa osób dokonali dewastacji Cmentarza Żołnierzy Radzieckich znajdującego się w Parku na Kamiennej Górze w Lubaniu. Miejskie służby już rozpoczęły usuwanie napisów wykonanych farbą olejną.

Na pomniku i przed nim znalazła się radziecka czerwona gwiazda i hitlerowska swastyka połączone znakiem równości. Czerwoną farbą zamalowano marmurową tablicę, na której w tłumaczeniu na polski „Sława bohaterom, którzy zginęli w walkach o wolność i niezawisłość naszej Ojczyzny”. Ktoś wymalował również napisy porównujące prezydenta Rosji do Adolfa Hitlera. Przed ponikiem wyrysowany został również symbol Polski Walczącej z wpisaną literą A.

W tej chwili wyjaśnianiem tego aktu wandalizmu zajmuje się Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, która zbiera informacje dotyczące zdarzenia. Jeśli ktoś dysponuje danymi mogącymi pomóc w identyfikacji osób odpowiedzialnych za opisany czyn, policja prosi o pomoc.

 

red.

Zdjęcia (10)


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czerwona zaraza
Czerwona zaraza 13.06.2021, 13:36
Płacze za mordercami heeeddd prochy to Ruskich wysłać jak oni z smoleńska przysłali
Jędrek.
Jędrek. 12.06.2021, 15:33
Po poprzednich wpisach mogę tylko wyrazić ubolewanie.Na tym zakończę.
werg
werg 12.06.2021, 15:08
Powinno się wyremontować cmentarz. W czasie remontu usunąć komuszą symbolikę a zostawić w spokoju groby. W większości to byli zwykli ludzie, którzy nie chcieli wojny.
Lenin
Lenin 12.06.2021, 10:36
Towarzysze a ile to cmentarzy jest dewastowanych na wschodzie Rosja Białoruś i Ukraina i nikt o tym nie gada ale jak towarzysze z Lubania muszą popłakać za Stalinem
??
?? 11.06.2021, 19:28
Terenie dewonaliami obwiesić i niech się modli aby prawicowi nacjonaliści się zmienili a nie brali przykład z nacjonalistów pro rosyjskich
Inka
Inka 11.06.2021, 14:23
Po co pomniki okupanta Polski oraz tych co mają krew na rękach naszych rodaków gwałcili mordowali i kradli to obraz czerwonej armi patologia i dno
??
?? 11.06.2021, 10:08
Psychofani Konfederacji i Pisu?
gość
gość 11.06.2021, 08:13
Pewnie prowokacja jakiegoś prorosyjskiego zwolennika PO. Każdy pamięta ten uśmieszek Tuska do Putina po katastrofie smoleńskiej
V
V 11.06.2021, 09:48
Pisowiec miłosierny haha
??
?? 11.06.2021, 10:12
Zapomnieli prawicowcy dzięki którym żołnierzom mają Polskę i mieszkają na ziemiach odzyskanych, bo Polska nie miała zdolności obronnej i to ZSRR wtedy wygrało nad Niemcami. Polscy żołnierze tylko szli u boku, lecz wojny nie wygrali. Wygrał ją Ruski.
Lucek
Lucek 13.06.2021, 09:57
Nie Ziemiach Odzyskanych tylko WYZYSKANYCH. Nie nasze te ziemie - mimo że wpajano że "piastowskie".
Raz sierpem raz młotem
Raz sierpem raz młotem 11.06.2021, 07:57
Kogo obchodzą pomniki zbrodniarzy to uf ludzie 17 września roku 1939 zatankowali Polskę strzelali w katyńu w tył głowy wywozili matki i dzieci na Sybir i do Kazachstanu .potem mordowali Polaków po 1945 z polskim komunistami niczym nie różnią się od niemieckich morderców z tego okresu
Podpis
Podpis 11.06.2021, 10:13
Zamiast pisac takie bzdury lepiej zdaj kiedys mature ynteligencie
Hubal
Hubal 11.06.2021, 12:39
Rosja radziecka to totailtsrzm jak i Niemcy hitlerowskie a ty wiesz coś o pakcie lipetrop Mołotow tak apropo szkoły heeee .Polska była pod okupacja niemieców od 1939 wrzesień do 1945 gdzie przeszła pod okupację Radziecka stacjonowały tu ruskie wojska a Polska niepodległa była dopiero po 1989 roku towarzyszu
Lolek
Lolek 13.06.2021, 10:30
Wojska Ruskie zamienili na Amerykańskie i popadli w kolejną zależność - w kolejny wrogi obóz i znów mamy tym razem wrogów na Wschodzie... I święty boże z sercem Jezusa zawierzonym nie pomoże jak się zacznie....!
Joachim von Ribbentrop
Joachim von Ribbentrop 12.06.2021, 00:08
.." tak apropo szkoły" hehe, a kto to był lipetrop ? Hehe
Lawanda
Lawanda 13.06.2021, 10:31
A co będziesz durnia prostował jak to tępe jak sierp tatowy - Żeby nie internet to by nawet nie wiedział kto to ten "lipetrop"
Dikwart
Dikwart 11.06.2021, 01:23
A co symbolizuje litera A?
Reszte niby kumam.
f3r
f3r 11.06.2021, 11:34
Avengers
Polak
Polak 10.06.2021, 22:14
Co za zbydlęcenie
Dzg
Dzg 10.06.2021, 21:39
A sojusznicy sowieccy zaorali cmentarz we Lwowie
??
?? 11.06.2021, 16:26
A sajusznicy ZGIUK wywalili szczątki Niemców na wysypisko o czym pisało kiedyś 😉
Romina
Romina 11.06.2021, 10:19
We Lwowie "tempa pospolita maso" do dzisiaj są polskie akcenty, polskie napisy, polskie nazwy ulic.... teatry, kawiarnie, restauracje... Pokaż gdzie u nas mamy odpowiednik rosyjskich czy chociażby ukraińskich? Nawet cmentarzy nie potrafimy uszanować i utrzymać w należytym stanie. Czy ci biedni żołnierze mieli coś wspólnego z paktowaniem wielkich mocarstw w Jałcie? Czy im na szkoleniach politycznych wykładano podział wpływów i o co walczą poza gromieniem faszystów?
Grod
Grod 11.06.2021, 17:23
W Lwowie zniszczono i Dale niszczom wszystko co Polskie banderowskie dziady
CZAKA
CZAKA 10.06.2021, 21:19
*** która to napisała powinna zdechnąć gdyż pewnie nie zna swojego pochodzenia ***ony bachor lini LGTB
Redemptor
Redemptor 10.06.2021, 19:24
To jest efekt tej PiS-owskiej propagandy. Głupole takiej ulegają, nie zdając sobie sprawy jakie szkody, szczególnie moralne czynią i jakie inne w umysłach młodych ludzi. No ale mamy Armię Maryi i Rycerzy Chrystusa - pójdą na Rosję...! Wsparci WOT. Tak to ta narodowa durnota a i brak elementarnej kultury.
??
?? 11.06.2021, 10:14
Według tej propagandy to polska wygrała wojne😂😂
😝