Seniorzy wrócili do Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  • 10.06.2021, 14:39 (aktualizacja 10.06.2021, 18:22)
  • red.
Seniorzy wrócili do Uniwersytetu Trzeciego Wieku Zdjęcie: Archiwum OWD

Podziel się:

Oceń:

Pandemia w odwrocie, a co za tym idzie obostrzeń coraz mniej. Skorzystali na tym seniorzy, którzy uczestniczą w kolejnym roku działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W przeciwieństwie do poprzednich lat zajęcia będą trwały w lipcu i sierpniu. To nowość.

Wcześniej zajęcia na UTW odbywały się podobnie jak w roku szkolnym, a uczestnicy mieli przerwę wakacyjną. Aby nadgonić stracony czas zajęcia będą odbywały się także latem.

- Standardowo zaczęliśmy zajęciami z języka niemieckiego oraz angielskiego. Jest też gimnastyka z elementami jogi, ćwiczenia usprawniające pamięć i rękodzieło. Swoje próby wznowiły także Złote Nutki - wyliczają pracownicy ośrodka.

W planach jest także uruchomienie grupy Komputerowe ABC. W niedalekiej przyszłości ruszy także uruchomiona grupa teatralno-literacka. Ośrodek Wsparcia Dziennego, przy którym działa UTW organizuje dla seniorów pierwszy wyjazd do teatru w Jeleniej Górze na spektakl pn. Prezent Urodzinowy.

- Będzie to pierwszy i jak na razie ostatni wyjazd do teatru z uwagi na jego dwumiesięczne zamknięcie. Znaleźliśmy jednak alternatywę. Przez lipiec i sierpień będziemy organizowali cykl wyjazdów do Term Bolesławieckich - informują pracownice OWD i zaznaczają, że w tym roku, pomimo pandemii, w zajęciach uczestniczy blisko 120 osób.

- Uczestnicy bardzo się cieszą z powrotu, że coś wreszcie ruszyło. Są szczęśliwi, że mogą wyjść z domu, spotkać się. Mają cele do zrealizowania. To dla nich bardzo ważne. W domu ciężko o mobilizację, jeśli chodzi przykładowo o gimnastykę .

W związku z reżimem sanitarnym są zmniejszone ilości grup. Mimo tego zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, co jest dowodem na to, że warto opuścić mury i spróbować odnaleźć się po trudnym dla nas wszystkim czasie.

red.

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lubanianka
lubanianka 11.06.2021, 14:32
jestem uczestnikiem Uniwersytetu i dzisiaj byłam na zajęciach z zapamiętywania bylo znowu super
jaaa
jaaa 11.06.2021, 08:14
tak i to widzę
Janeczka
Janeczka 10.06.2021, 19:29
PT Redakcyjo! Ostrożnie z takimi fotografiami - bo to z tamtego roku i może się okazać że już niektórzy (oby żyli 100 lat i dłużej) już nie żyją.

Pozostałe