Ponad 40 milionów złotych dla dolnośląskich przedsiębiorców

  • 08.06.2021, 11:39 (aktualizacja 14.06.2021, 13:15)
  • UMWD
Ponad 40 milionów złotych dla dolnośląskich przedsiębiorców

Podziel się:

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła konkurs dla przedsiębiorców, w którym do rozdania jest aż 40 mln zł. Pieniądze na dofinansowania pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a przeznaczyć będzie je można na inwestycje prorozwojowe.

Nabór wniosków do konkursu dla przedsiębiorców rusza 30 czerwca i potrwa do 14 lipca 2021 roku.

To kolejny duży zastrzyk finansowy dla dolnośląskiej gospodarki, jaki udzielamy w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego, czyli systemu wsparcia regionalnych firm w walce ze skutkami pandemii koronawirusa. Dofinansowanie tym razem będzie można przeznaczyć nie na bieżącą działalność, ale na cele rozwojowe przedsiębiorstwa. Zachęcam do składania wniosków już od 30 czerwca – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Jako inwestycje rozwojowe należy rozumieć między innymi: zakup sprzętów, aparatur, samochodów dostawczych, czy maszyn, które są potrzebne do prowadzenia firmy, a także oprogramowania komputerowego. W ocenie wniosków kluczowa będzie ich zawartość merytoryczna, a nie termin złożenia.

Ostatni dzień naboru dokumentów upływa 14 lipca, chętni przedsiębiorcy mają więc sporo czasu na solidne przygotowanie wszystkich szczegółów wniosku. Warto postarać się o otrzymanie dofinansowania, ponieważ maksymalna wartość wszystkich wydatków kwalifikowanych realizowanych w ramach pojedynczego projektu to aż 400 tys. zł. Wiele dolnośląskich firm nadal jest w trudnej sytuacji finansowej, dlatego dla nich te pieniądze mogą być ogromnym wsparciem i szansą na przetrwanie trudnego czasu pandemii – mówi Teresa Zembik, radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Przedstawiciele Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej informują, że w konkursie promowane będą projekty, których dodatkowy efekt to przebranżowienie wnioskodawcy. Oznacza to rozpoczęcie prowadzenia działalności w ramach innego działu według klasyfikacji kodów PKD niż ten, na podstawie którego przedsiębiorca działa obecnie. Przykładem może być na przykład poszerzenie katalogu usług firmy o nowy rodzaj usługi/produktu, pozwalający na dywersyfikację prowadzonej działalności gospodarczej.

Wnioski w konkursie należy składać poprzez aplikację Generator Wniosków o dofinansowanie EFRR dostępną na stronie Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Rozstrzygnięcie nastąpi po zakończeniu procedury oceny formalnej i merytorycznej wszystkich wniosków o dofinansowanie. Orientacyjny termin ogłoszenia wyników to październik 2021 r.

UMWD

Pozostałe