„Trafienie” podczas kontroli drogowej

  • 07.06.2021, 12:17 (aktualizacja 07.06.2021, 12:37)
  • red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
„Trafienie” podczas kontroli drogowej

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Legnicy patrolując ulice Lubania zatrzymali do kontroli 27-latka przy którym znaleziono znikomą ilość narkotyku.

W minioną środę (02.06) około 17:00 w Lubaniu policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem.

W trakcie legitymowania 27-letniego kierowcy uwagę funkcjonariuszy zwróciło jego zdenerwowanie. Już po chwili wyszedł na jaw powód takiego zachowania. Mężczyzna posiadał przy sobie woreczek foliowy z białą substancją, która po zbadaniu okazała się być metamfetaminą. Mężczyzna został zatrzymany a jednoślad, którym się poruszał zabezpieczony. - czytamy w policyjnym komunikacie.

Sprawa na tym się jednak nie zakończyła. Policjanci przeprowadzili testerem badanie na zawartość narkotyków w ślinie.

Wynik okazał się pozytywny. Teraz badania krwi wykażą, ile i jakie zabronione środki miał w organizmie zatrzymany mężczyzna. Niewykluczone, że do listy zarzutów może dołączyć jeszcze jeden. - dodaje policja.

Policjanci przedstawili 27-latkowi zarzut posiadania znikomej ilości narkotyków, za co grozi kara do roku pozbawienia wolności. Jednak warto przypomnieć, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Jeśli jest to znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rysiek
Rysiek 07.06.2021, 19:50
Znikoma ilość narkotyku to warto o takich pierdołach pisać ?
Grażyna
Grażyna 08.06.2021, 08:04
Jak jechał naćpany to chyba warto.

Pozostałe