Ponad 40 milionów złotych dla dolnośląskich przedsiębiorców

  • 01.06.2021, 11:25 (aktualizacja 01.06.2021, 14:01)
  • UMWD
Ponad 40 milionów złotych dla dolnośląskich przedsiębiorców UMWD

Podziel się:

Oceń:

Ponad 40 milionów złotych dla dolnośląskich firm na inwestycje prorozwojowe – Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła konkurs dla przedsiębiorców. Pieniądze na dofinansowania pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a wnioski będzie można składać od 30 czerwca do 14 lipca 2021 roku.

To kolejny duży zastrzyk finansowy dla dolnośląskiej gospodarki, jaki udzielamy w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego. Dofinansowanie tym razem będzie można przeznaczyć nie na bieżącą działalność, ale na cele rozwojowe firmy. Zachęcam do składania wniosków już od 30 czerwca – mówi marszałek Cezary Przybylski.

To kolejna pomoc dla dolnośląskich przedsiębiorców oferowana w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego – systemu wsparcia regionalnych firm, które odczuły negatywne skutki pandemii COVID-19. Dofinansowanie będzie mogło zostać przeznaczone na inwestycje rozwojowe, czyli np.: zakup sprzętów, aparatur, samochodów dostawczych, maszyn, które są potrzebne do prowadzenia firmy, czy oprogramowania komputerowego.

Warto przypomnieć, że projekty można składać przez okres dwóch tygodni i nie termin złożenia dokumentów, a zawartość merytoryczna będzie decydować o przyznaniu dofinansowania. Wniosek można złożyć od ostatniego dnia czerwca, jest dużo czasu na solidne przygotowanie dokumentów – wyjaśnia Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

Premiowane będą projekty, których dodatkowym efektem będzie przebranżowienie wnioskodawcy. Oznacza to rozpoczęcie prowadzenia działalności w ramach innego działu wg klasyfikacji kodów PKD niż ten, w ramach którego wnioskodawca obecnie prowadzi działalność gospodarczą. Przykładem może być m.in. poszerzenie katalogu usług przedsiębiorstwa o nowy rodzaj usługi/produktu, pozwalający na dywersyfikację prowadzonej działalności gospodarczej.

Konkurs ogłoszony został wczoraj, ale czas na składanie wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 30 czerwca i potrwa przez dwa tygodnie. Wnioski powinny być składane poprzez aplikację Generator Wniosków o dofinansowanie EFRR, dostępną na stronie Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po zakończeniu procedury oceny formalnej i merytorycznej wszystkich wniosków o dofinansowanie. Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu to październik 2021 r.

UMWD

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Erazm z Pisarzowic
Erazm z Pisarzowic 01.06.2021, 18:06
Bedzie z czego wypłacać odszkodowania. Zmiany klimatyczne. Sądy przyznają i będą przyznawać odszkodowania za smog
Rządzący nie śpieszą się na drodze do zielonej transformacji. To będzie kosztowne z wielu powodów. Jednym z nich będą coraz częściej wypłacane odszkodowania dla chorujących przez smog.
Każdy, kto ucierpiał z powodu brudnego powietrza, ma prawo do rekompensaty. Koszty przeprowadzki do miejsca z czystszym powietrzem czy utraty zdrowia z powodu smogu pokryje sprawca - orzekł w piątek Sąd Najwyższy.
Ta uchwała SN to zielone światło dla Polaków, tych których rząd obiecał górnikom spalanie węgla do 2049 r.

Pozostałe