piątek, 19 kwietnia 2024 05:58

Z Włókniarzem na szóstkę

Postrzelali sobie seniorzy Łużyc w starciu z Włókniarzem Mirsk. Zespół trenera Jarosława Wichowskiego wygrał 6:0 i goni drugą w tabeli Iskrę Łagów.

Autor: Łużyce Lubań

Drużyna z Mirska przyjechała do Lubania skazana na porażkę. Włókniarz bronił się tylko do 13 minuty.

Faworytem meczu były Łużyce. Włókniarz wiosną spisuje się bardzo słabo, a ponadto w ostatnim meczu dwóch zawodników zespołu z Mirska otrzymało czerwone kartki, przez co w Lubaniu na boisko wyjść nie mogli. Wynik meczu otworzył Adrian Schonung w 13. minucie. Później wypożyczony z Gryfa Gryfów Śl. zawodnik dołożył jeszcze dwa gole, w tym jedno z karnego. Ponadto do siatki rywali trafiali Damian Buzała, Kamil Młynarski oraz Łukasz Kusiak. Ostatecznie zespół trenera Jarosława Wichowskiego wygrał 6:0, prowadząc do przerwy 5:0. Lubanianie w tabeli plasują się na trzecim miejscu w tabeli i wciąż do drugiej w tabeli Iskry Łagów tracą cztery punkty. W kolejnym meczu w środę Łużyce zagrają na wyjeździe z GKS Warta Bolesławiecka. Początek o 17.

Łużyce Lubań - Włókniarz Mirsk 6:0 (5:0)

Bramki:
1:0 Schonung (13), 2:0 Młynarski (29), 3:0 Buzała (38), 4:0 Schonung (39), 5:0 Kusiak (44), 6:0 Schonung (55-karny).
Czerwona kartka: Kowalski (Włókniarz, 62 - za dwie żółte).
Żółte kartki: Kusiak oraz Kowalski, Dasiak, Czyrko.
Sędziował: Maciej Kwiecień.

Łużyce: Trzajna (70 Gleb) - Jakubczyk, Buzała, Sitek, Rymer, Berliński (63 Szyszło), Schonung, Bojdziński (63 Mandżejewski), Wichowski (46 Misiewicz, 73 Fereniec), Kusiak, Młynarski.

Włókniarz: Itryn - Tomczak, Talarski (66 Staszak), Dasiak, Żarkowski, Czyrko, Jóźwik, Leśniański, Sidorski (60 Dąbek), Chowański, Kowalski.

W innych meczach 22. kolejki: GKS Warta Bolesławiecka - Piast Wykroty 0:7 Twardy Świętoszów - Iskra Łagów 2:3 Woskar Szklarska Poręba - Hutnik Pieńsk 0:6 BKS Bolesławiec - Olimpia Kowary 3:2 Pogoń Świerzawa - Victoria Ruszów 1:0 Olimpia Kamienna Góra - Czarni Lwówek Śląski 4:2 Lechia Piechowice - Nysa Zgorzelec 0:2