TIR blokuje jeden pas ruchu

  • 27.05.2021, 16:10 (aktualizacja 27.05.2021, 16:21)
  • red.
TIR blokuje jeden pas ruchu

Podziel się:

Oceń:

Kierowcy jadący drogą 296 muszą liczyć się z utrudnieniami między Lubaniem a Pisarzowicami. Możliwe, że potrwają one nawet parę godzin.

Około 15. kierowca ciężarówki jadącej w stronę Lubania w łuku drogi stracił nad nią kontrolę. Ciągnikiem wpadł w poślizg na śliskiej drodze i wypadł z drogi, a naczepa zablokowała jeden pas ruchu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowani zostali strażacy Państwowej Straży Pożarnej, którzy w tej chwili kierują ruchem. Ruch odbywa się wahadłowo, a mniejsze auta mogą jechać objazdem przez Pisarzowice.

Do wyciągnięcia ciężarówki z rowu konieczne okazało się wezwanie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego PSP z Bolesławca. Należy być przygotowanym, że na czas akcji droga w tym miejscu zostanie wyłączona z ruchu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

red.

Zdjęcia (8)


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Strażak Sam
Strażak Sam 29.05.2021, 22:21
Czy jak zatka mi się kibel w ***zu to mogę wezwać tą "ekypę" ? Profesjonalizmu "0" i pewnie jeszcze zaciągnęli do serwisu w Pietrzykowicach pod Wrocławiem, hej sikawkowi, wy pożary mscie gasić, a nie za pomoc drogową robić. Przecież to jest jawne nadużycie, tą usługę powinna wykonywać firma, która na terenie powiatu lubańskiego wygrała przetarg na usuwanie pojazdów pow. 3.5 tony.
asiek
asiek 28.05.2021, 10:19
Przeładował śmieci od Niemców, no i wyniosło 😄
megafaka
megafaka 28.05.2021, 19:38
jechał po kamień na Bukową Górę !! na pusto 
Van
Van 29.05.2021, 20:25
Skąd wiadomo , że akurat na Bukową ?
megafaka
megafaka 02.06.2021, 07:01
..bo jak miałbyś blade pojęcie o transporcie to byś wiedział...:)
Paralotniarz
Paralotniarz 27.05.2021, 20:47
Tiry na tory😂😂😂
Maryjan
Maryjan 28.05.2021, 20:16
Buraki na pole
megafaka
megafaka 27.05.2021, 21:37
***e do Psychiatry !!!
xxx
xxx 27.05.2021, 19:04
Pewnie zbyt gwałtownie użył retardera na mokrej nawierzchni,takie tego skutki.
megafaka
megafaka 27.05.2021, 21:35
...po co tam Retarder !! wystarczyło lekko zwolnic przed zakrętem ...tym bardziej na pusto.
Roman
Roman 27.05.2021, 17:11
Dobrze że mamy sprawcę na miejscu, i jego polisę OC. Dlaczego dobrze ? Bo gmina olała totalnie oświetlenie uliczne, przetarg wygrała jakąś śmieszna firma z 2 pracownikami i dziadują za duże pieniądze. A efektów kompletnie brak, połowa lamp na Lubaniu nie świeci, a jak świeci to jak lampa w telefonie. Jak ktoś wjedzie w lampę to mamy przykład na Armii krajowej, naprawa trwa już kilka miesięcy. W centrum co chwilę kompletne ciemności. Dojście na osiedle od ulicy włókienniczej to samo. Obwodnica to już w ogóle porażka, ale zaraz się okaże że to nie ich droga. Takich miejsc jest masa. Było głośno o wielkich pieniądzach na inwestycje w Lubanskie oświetlenie, tylko gdzie ? Bo jakoś tego nie widać. W miejscu wypadku również ciężko było odtworzyć uszkodzoną latarnie, teraz nie będzie już dwóch. Za co te darmozjady tam dostają pieniądze ?
Stasiu
Stasiu 28.05.2021, 07:36
Śmieszny to ty jesteś komentując coś o czym nie masz pojęcia. Jeśli wiesz o tyłu awariach to czemu nic z tym nie zrobisz. Ta śmieszna firma jest prywatna firma a nie państwowa czyli w wykonuje pracę po podpisaniu umowy z urzędem miasta. Radzę się zajmować dalej sprzedażą mieszkań.
Joanna
Joanna 28.05.2021, 17:36
Czegoś widać Ty nie rozumiesz. Umowy na "opiekowanie" się oświetleniem ulicznym są zawierane na określony czas, po przetargu. Płatne z góry określone miesięczne stawki. Wygrała firma która zaoferowała najniższą cenę, a więc udają że naprawią oświetlenie, bo to widać w jakim jest stanie cała infrastruktura. Jak nie naprawią to zaoszczędzą pieniądze. Chcesz mi powiedzieć że miasto celowo blokuje naprawy ? Tłumnie było ogłaszane że mamy dużo pieniędzy na modernizację. Tylko gdzie ? Z tego co wiem wszystko powinno być naprawiane na bieżąco, a jak jest, każdy widzi. Bronisz wykonawcy, pewnie to Ty. Wyszło że śpisz w krzakach zamiast naprawiać oświetlenie.
saso
saso 28.05.2021, 06:06
To prawda, mieszkam przy obwodnicy, tu oświetlenie woła o pomstę.
Przykładowo po wypadku na skrzyżowaniu z Lwówecką zamiast ściętej latarni stoi rura PCV :):) owinięta taśmą a dalej w kierunku Jeleniej na podwójnych latarniach świeci jedna oprawa. Idąc jeszcze dalej na słynnych niechlubnych już przejściach dla pieszych z Przemysłową totalnie niedoświetlone skrzyżowanie !!!

Pozostałe