Burmistrz Lubania odebrał odznaczenie z rąk premiera

  • 27.05.2021, 15:38 (aktualizacja 28.05.2021, 13:39)
  • red.
Burmistrz Lubania odebrał odznaczenie z rąk premiera UM, KPRM

Podziel się:

Oceń:

Dziś w politycznie podzielonym kraju wyróżnienie z rąk premiera może budzić wątpliwości. Nie zmienia to faktu, że w Dniu Samorządu Terytorialnego Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania odebrał Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Dziś obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Wagę tego dnia podkreślił 29 czerwca 2000 r. Sejm,  uchwałą na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego. W uchwale Sejm podkreślił znaczenie samorządów dla tworzenia lokalnych więzi i budowy silnego państwa.

- Dziś w działalności samorządu terytorialnego ma swój bezpośredni i pośredni udział wiele tysięcy obywateli, co jest podstawą demokratycznego państwa i społeczeństwa obywatelskiego - czytamy w uchwale.

W  31 rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990r., Mateusz Morawiecki zaprosił do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ok. 60 samorządowców na uroczyste obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. Uroczystość odbywała się w obecności ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego oraz sekretarza stanu w MSWiA Pawła Szefernakera.

W trakcie spotkania premier podkreślał znaczenie samorządu i dziękował za wspólną pracę.

Moim jedynym pragnieniem jest to, żeby łączyć Polskę w jedną spójną opowieść, w jedną spójną, solidarną RP.  I za to, że państwo się do tego przyczyniacie chciałbym bardzo podziękować i pogratulować. - mówił Mateusz Morawiecki.

Samorządowcy usłyszeli dziś wiele podziękowań i życzeń.

Życzę Państwu powodzenia, bo każdy Państwa sukces w Waszej małej ojczyźnie jest sukcesem Rzeczypospolitej -  mówił sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker.

Bardzo Państwu dziękuję za Waszą pracę i składam najlepsze życzenia z okazji Waszego święta - dodawał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.

Na zakończenie spotkania samorządowcy zostali odznaczeni Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Odznaczeni dołączyli do grona ponad 700 polskich samorządowców, którym nadano tę odznakę.
Oprócz Arkadiusza Słowińskiego Dolny Śląsk reprezentowali Tadeusz Krzakowski, Prezydent Legnicy oraz Zdzisław Brezdeń, Starosta Oławski.

red.

Zdjęcia (5)


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kurka wodna
Kurka wodna 29.05.2021, 12:37
Żałosny człowieczek.
xyz
xyz 29.05.2021, 11:37
Bleeeeeeeeeeee
👏👏
👏👏 28.05.2021, 20:35
Obciach czy nie uważam że wszystko dobre co może przynieść korzyść dla mieszkańców.
Zapytam tak
- ile inwestycji robiono za p Słowińskiego gdy przegrał wybory K.R a szwagier był w rządzie, ile wtedy wniosków odrzucono? , a ile zrobiono gdy wybory wygrał PiS?
Zbieg okoliczności?
Obciach to właśnie robienie sobie za plecami kosztem mieszkańców bo ktoś nie umie przegrać, nie ważne kto rządzi, ale ktoś ich wybrał a włodarz miasta powinien umieć współpracować a nie odwracać się bo ktoś ma inne poglądy. Wiem że pisiory właśnie tacy zawistni są ale to nie znaczy że p. Słowiński ma taki być wobec premiera. Jego kadencja nie będzie trwać wiecznie, ale ważne aby coś zrobił i zostawił po sobie a nie darł koty z opozycją czy wykorzystywał znajomości po przegranych wyborach aby konkurent nic nie zrobił.
Tu akurat popieram współpracę z rzędem ale mógłby też trochę drugiej strony na radzie miasta wysłuchać.
Ale gratuluję.
KW
KW 28.05.2021, 11:15
No szok!!! W mieście brud, smród i ubóstwo. Brak jakiejkolwiek logiki i pomysłu na zarzadzanie miastem. Brak inwestycji kluczowych dla mieszkańców, a tu proszę zasłużony dla samorządu i to jeden z nielicznych na dolnym śląsku!!! Masakra ten kraj osiągną dno jeżeli premier odznacza takiego burmistrza. No ale cóż cytując słowa piosenki

Jeszcze będzie przepięknie
Jeszcze będzie normalnie

Mieszkańcy miasta i przyjeżdżający
Tacy zmęczeni i tacy cierpiący
Przeklinający swój codzienny los
Słyszałem także taki głos

Jeszcze będzie przepięknie
Jeszcze będzie normalnie
Szok
Szok 28.05.2021, 10:45
Wyróżnienie, ale za co? Przecież u Nas nic się nie dzieje. Może za to że już gorzej nie może być!!!
Kamila
Kamila 28.05.2021, 08:54
Ludzie! Trzymajcie mnie! Odznaka za "SZCZEGÓLNE ZASŁUGI"!
Bej
Bej 28.05.2021, 08:22
To po prostu żenada. Miasto które nie potrafi się rozwinąć. Wystarczy popatrzeć na oscienne gminy i gołym okiem widać że jesteśmy na szarym końcu a nagroda chyba za tą udolnośc została przyznana 🤨
Sławek
Sławek 28.05.2021, 00:26
Medal za pisowską postawę. Rzygać się chce.
Frank
Frank 27.05.2021, 23:08
Dostać wyróżnienie od Morawieckiego to obciach ten rząd to klapa juz to dawno wywróżyłem porazka... szkoda ze Rydzyk go jeszcze nie wyspowiadal i pobłogosławił.
Iwona
Iwona 27.05.2021, 23:05
Gdzie można się dowiedzieć kto złożył wniosek i jakie było uzasadnienie,???
Jarek
Jarek 27.05.2021, 22:13
A tak samorząd olszyński sprzedał mieszkańców jak przysłowiowy worek kartofli : https://interwencja.polsatnews…
Andrzej D.
Andrzej D. 27.05.2021, 21:33
No proszę ,sami zasłużeni samorządowcy silą się na komentarz.A ja się cieszę że dobrze mówią o nas. A dodam że nasz burmistrz nie jest z partii rządzących więc bardziej się cieszę.
123
123 27.05.2021, 19:06
Odznaczył swój, swojego. Żenada.
mieszkaniec
mieszkaniec 27.05.2021, 18:46
ten świat naprawdę oszalał
Kladka nad kwisa
Kladka nad kwisa 27.05.2021, 18:42
Wyróżnienie za rozbieranie i sprzedaż miasta .
Ja nr1
Ja nr1 27.05.2021, 20:54
O ile dobrze pamiętam, lubańskie zakłady zostały "zwinięte" już dawno temu , w czasach urzędowania zupełnie innego burmustrza. I tereny wokół miasta też lata temu wyprzedali "swoim". Kto czerpie profity z gruntów na których stoją markety?
Hogsofwar
Hogsofwar 27.05.2021, 18:28
No to teraz SZAŁ 🥳🤪🤗😎. Czekam na basen lub zachodnią obwodnicę lub nową drogę Lubań - Nowogrodziec !!! Z takimi zasługami to pryszczyk 😝 ps. Mostowa - to jeszcze za mało ☝️
Halwa
Halwa 27.05.2021, 18:23
Chciałbym się dowiedzieć co Burmistrz zrobił dla Miasta ???.
Jan
Jan 29.05.2021, 15:27
Sprzedał wszystkie możliwe tereny deweloperom, a pieniądze przeznaczył na zwiększenie ilości urzędników w mieście w którym jest coraz mniej ludności. Wybudował największą kompromitację w mieście tzn. parkingo-rondo na podkowie. Zapuścił miasto wizualne, olał totalnie remonty kamienic i rewitalizację śródmieścia nie wspominając o drogach dojazdowych do Lubania. Postarał się żebyśmy jako Lubań byli w końcówce tabeli z ilością szczepień na Covid19 i dwoma punktami szczepień. Nawieszał sygnalizatorów świetlnych co 100 metrów aby paraliżować i otruwac miasto. Sprowadził tony śmieci z okolicznych miejscowości na wysypisko, a ceny za wywóz powędrowały do góry. Poparł program czyste powietrze a tymczasem w samym centrum nie ma możliwości podłączenia do Pecu który nie inwestuje w infrastrukturę. Kopciuchy w centrum. Remontuje ulice w centrum paraliżując totalnie ruch, bez składu i ładu zamknięto większość ulic nie potrzebnie i to na kilka miesięcy. Takich punktów znalazłoby się jeszcze wiele. Niech obecny burmistrz wróci do opowiadania bajek o historii bo tamto ewidentnie lepiej mu szło.
Jan
Jan 28.05.2021, 00:12
Kazał rozebrać "kladkę" , poszło przeczkole i jakieś tam stołówki, kto to teraz pamięta ..

i znikło też kilka DPFów, ot zmiany w mieście
+ profity za grunty z kasyn ...
Okol
Okol 27.05.2021, 17:15
Kraj z kartonu obsr.... gów...!
Mmm
Mmm 27.05.2021, 17:10
Normalnie zart medal za zaslugi w Lubaniu chyba za zwijanie miasta .Ale sie usmialem
AntyPiS
AntyPiS 27.05.2021, 23:02
Trafił swój na swego !!!
Kris
Kris 27.05.2021, 18:27
Za tworzenie sztucznej biurokracji. W każdym wydziale i jednastkach kierownicy i naczelnicy wyrastają jak grzyby po deszczu.. Tyle tylko czy ten medal to jest powód do dumy?
NiePisRadny
NiePisRadny 27.05.2021, 16:31
Ludzie! Rodacy! Klakier PiS-owski nieudacznik pospolity otrzymuje z rąk innego nieudacznika odznaczenie? No właściwie to nic dziwnego. Klinkiernia odznacza się na wzajem tylko że te tak zwane "zagłuszki" psu na budę a raczej na niesławę odznaczonych. Jeszcze mu ten "medal" czkawką się odbije a może i niebawem zwymiotuje.

Pozostałe