Wojewoda z wizytą w Siekierczynie

  • 26.05.2021, 13:52 (aktualizacja 26.05.2021, 14:18)
  • red.
Wojewoda z wizytą w Siekierczynie Gmina Siekierczyn Od lewej: Dariusz Furdykoń, Wójt Gminy Siekierczyn, Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski

Podziel się:

Oceń:

W miniony piątek (21 maja) zachodnią część województwa dolnośląskiego wizytował Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski. Odwiedził też gminę Siekierczyn, gdzie dopytywał o realizację Narodowego Programu Szczepień.

W trakcie spotkania wojewoda omówił z Dariuszem Furdykoń, wójtem gminy Siekierczyn, sprawy bieżące, jak również tematy planowanych i obecnie realizowanych inwestycji. Głównym celem wizyty była jednak realizacja szczepień na terenie gminy w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19.

W gminie Siekierczyn sytuacja jest o tyle korzystna, że od początku dystrybucji szczepionek do programu zgłosiły się dwa POZ-ty, prywatne praktyki lekarskie w Zarębie i Siekierczynie. Na chwilę obecną w Siekierczynie pierwszą dawką zaszczepiono 724 osoby, a po drugiej dawce jest 195 osób. W kolejce oczekuje jeszcze około 40 osób. Niemal identycznie sytuacja ma się w Zarębie, różnice są dosłownie jednostkowe. - usłyszeliśmy od wójta gminy Siekierczyn.

Wojewoda dopytywał, czy w związku z Narodowym Programem Szczepień pojawiają się problemy i jakiej są natury. Okazuje się, że zasadniczym problemem jest ograniczona ilość szczepionek, jak wszędzie zapotrzebowanie jest większe niż dostawy, które docierają do punktów szczepień.

Wojewoda wyjaśniał, że w tej kwestii problemem jest nierzetelność dostawców, deklarowane ilości dostaw są inne niż te dostarczane, ale to jest chyba problem ogólnopolski – dodaje Dariusz Furdykoń.

red.

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Halwa
Halwa 27.05.2021, 01:39
problemem było zapisanie się na szczepienia dlatego trzeba było szczepić się daleko w innych Gminach
Felicja
Felicja 26.05.2021, 16:47
Zwizytował włości niczym pan biskup - z tą tylko różnicą że ten po uważaniu (czyli swoim) daje, a tamten w purpurze bez względu na... tylko bierze.
Nie
Nie 27.05.2021, 15:52
Bynia przyjechał naprostowac

Pozostałe