Dziś policyjna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  • 25.05.2021, 11:44 (aktualizacja 25.05.2021, 11:55)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań
Dziś policyjna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" Policja Mazowiecka

Podziel się:

Oceń:

Genezą dzisiejszych działań policji jest troska o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne, np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. Apelujemy do pieszych, aby zastanowili się czy kierowcy mogą ich dostrzec i czy wejście na jezdnie jest w tym momencie bezpieczne. Natomiast kierujący muszą pamiętać, że w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych muszą zachowywać się szczególnie ostrożnie.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anna
Anna 25.05.2021, 20:28
Bardzo proszę o zwrócenie uwagi na światła przy Obelisku. Tam włącza się zielone światło dla pieszych i równocześnie zielone światło jest dla pojazdów, które jadą od strony NEETO w górę i obok Urzędu Miasta skręcają w prawo. Zdarza się bardzo często, że kierowca nie zwalnia i stwarza niebezpieczeństwo dla tych pieszych. Już kiedyś pisałam komentarz podobnej treści. Może ktoś zainteresuje się sprawą. W poprzednim tygodniu sama byłam świadkiem, jak kierowca zlekceważył osoby, które miały prawo do przejścia przez ulicę.
Dariusz
Dariusz 25.05.2021, 17:56
Chyba ich pogięło do reszty! Motocykliści nie są chronieni? A kogo oni chronią kiedy pędzą na złamanie karku? Kogo oni chronią - skorą nie są w stanie ochronić nawet siebie? Jedynie elita na tak zwanych harlejowców czy ridersow - to kultura na drodze, a cala ta reszta to bezmózgowa hałastra.
Maliniak
Maliniak 25.05.2021, 12:05
Super inicjatywa mam nadziene ze to nadzieje ze to akcja z rozmachem ktora dotrze do malych miasteczek i wiosek gdzie obowiazuja zasady z dzikiego zachody.

Pozostałe