OSP Siekierczyn potrzebuje wsparcia

  • 24.05.2021, 13:42 (aktualizacja 24.05.2021, 14:12)
  • Źródło: OSP Siekierczyn
OSP Siekierczyn potrzebuje wsparcia

Podziel się:

Oceń:

Ochotnicza Straż Pożarna w Siekierczynie otrzymała dofinansowanie do zakupu średniego wozu bojowego. Do realizacji celu druhom wciąż brakuje jednak pieniędzy.

Ochotnicza Straż Pożarna w Siekierczynie zwraca się z wielką prośbą o pomoc i wsparcie jednostki w dofinansowaniu zakupu średniego wozu ratowniczo-gaśniczego, dla zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, przedsiębiorców, rolników i instytucji naszej Gminy Siekierczyn, gmin sąsiednich i całego powiatu lubańskiego.

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła listę dofinansowań dla pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla OSP za rok 2021. W gronie dofinansowanych jednostek znalazła się jedna z terenu powiatu lubańskiego - OSP w Siekierczynie. Więcej można przeczytać tutaj.

Druhom wciąż brakuje jednak, według wstępnych szacunków, od 70 do 100 tys. zł.

- Z uwagi na wiejski charakter Gminy Siekierczyn i skromne możliwości budżetu samorządu lokalnego, którego finansowanie pokrywa jedynie bieżące utrzymanie jednostki w gotowości bojowej, a dotacje jakie otrzymujemy z Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, czy innych instytucji, pomagają tylko w stopniowym doposażeniu. Stan wyposażenia naszej jednostki pozostawia wiele do życzenia. Posiadamy wyszkoloną i zaangażowaną kadrę chętną do niesienia bezinteresownej pomocy, możliwości sprzętowe i zaplecze w postaci budynku remizy (z niestety niewykorzystanym garażem dostosowanym do stacjonowania samochodu strażackiego), natomiast największą potrzebą jest pozyskanie średniego wozu gaśniczego dla maksymalnego wykorzystania naszych możliwości - informuje OSP Siekierczyn.

Dzięki przychylności Rady Gminy i osobistego zaangażowania w sprawy OSP Wójta Gminy Siekierczyn, OSP otrzymała z budżetu Gminy środki z przeznaczeniem na wkład własny dla tego zamierzenia w wysokości 300 tys. zł. Pomimo szeregu innych istotnych i pilnych potrzeb samorządu doceniono starania druhów OSP Siekierczyn oraz potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy, jako najistotniejszych i najpilniejszych. Ta niepowtarzalna i historyczna możliwość otworzyła ścieżkę do ubiegania się o przyznanie pojazdu. Konkurencja była duża, zaś ilość środków wsparcia zewnętrznego ograniczona. Ale dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się pozyskać wsparcie z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Pozyskane środki to kwota 782 tys. zł. Niestety zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dostosowanego do potrzeb jednostki to ogromny wydatek, przekraczający kwotę wsparcia, na który jeszcze muszą jak najszybciej samodzielnie pozyskać środki.  

- Wiedząc, że doceniacie Państwo pracę strażaków, dostrzegacie nasz trud i poświęcenie podczas działań ratowniczo - gaśniczych, widzicie nasze codzienne zaangażowanie w życie społeczności Gminy Siekierczyn i powiatu lubańskiego, prosimy o wsparcie finansowe zakupu średniego wozu ratowniczo-gaśniczego dla naszej jednostki. Ze strażackim pozdrowieniem - Bogu na chwałę, ludziom na pożytek! Z góry dziękujemy za wszelką pomoc i każdą złotówkę - proszą o wsparcie w siekierczyńskim OSP.

Wpłat można dokonywać na niżej podany rachunek bankowy:

Ochotnicza Straż Pożarna w Siekierczynie - Łużycki Bank Spółdzielczy w Lubaniu o/Siekierczyn
Nr rachunku bankowego 49 8392 0004 5500 3476 2000 0020
Tytuł wpłaty „Darowizna na zakup samochodu strażackiego”

Źródło: OSP Siekierczyn

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bronek
Bronek 27.05.2021, 10:49
A kiedy woz dla OSP msciszow
John
John 27.05.2021, 10:37
Tym to wiecznie mało. Niech Jelcza sprzedadzą to będą mieli kasę
Str.
Str. 25.05.2021, 19:10
Zbyszek ekspert, specjalista załatwi wszystko
Chciwość
Chciwość 25.05.2021, 15:53
Daj palca wezmą rękę, za kwotę którą mają można już śmiało kupić konkretny wóz ale widzę że jednostka jest bardzo wybredna i chyba oczekuje nowej scanii conajmniej od wissa. Są jednostki które naprawdę potrzebują tej wymiany i mają więcej wyjazdów rocznie niż siekierczyn. Tak że panowie nie zawracać *** i nie blokować bardziej potrzebujących jednostek
Tymek
Tymek 25.05.2021, 10:06
Pomocy to potrzebuje osp Pobiedna bo oni nic nie dostali
Karma wraca
Karma wraca 25.05.2021, 09:24
Ciekawe kiedy inne jednostki z powiatu lubanskiego zostaną docenione, chyba że tylko osp leśna i osp Siekierczyn zasługują... Karma wraca w tym na starcie😂😂😂 coś na zasadzie psa ogrodnika sam nie wezmę komuś nie dam 👏👏👏

Pozostałe