Wideoinformator 19.05.2021

  • 20.05.2021, 10:01 (aktualizacja 20.05.2021, 10:18)
  • ŁCR
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W tym wydaniu o projekcie upamiętniającym postać Ludwika Anioła oraz budowie toru speedrowerowego przy ul. Różanej w Lubaniu.

2021 rokiem Ludwika Anioła

Lubań świętuje rok Ludwika Anioła. Pod koniec ubiegłego roku Rada Miasta Lubań podjęła stosowną uchwałę w tej sprawie. Samorząd wraz z różnymi instytucjami oraz stowarzyszeniami planuje szereg wydarzeń upamiętniających tego wspaniałego pedagoga i wychowawcę wielu pokoleń lubanian. Jedną z nich jest ogłoszony przez Burmistrza Lubania projekt pn. „2021 rokiem Ludwika Anioła”.

Zapraszam wszystkich i serdecznie zachęcam do skorzystania z możliwości pozyskania dofinansowania w kwocie do 3 tys. złotych w ramach tego programu i uczczenie pamięci oraz upowszechnienie dokonań tego niezwykłego człowieka, jakim bez wątpienia był w sercach wielu z nas i nadal jest Pan Profesor Ludwik Anioł – zaznacza Kamil Glazer, Przewodniczący Rady Miasta Lubań.

Zaproszenie skierowane jest do organizacji pozarządowych. Druk oferty jest dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lubań w zakładce: Organizacje pozarządowe. Oferty należy składać w Biurze Obsługi Interesantów. Nabór trwa do wyczerpania środków. Przewidziana łączna kwota na wsparcie tego zadania wynosi 18 tys. złotych.

Tor speedrowerowy w Lubaniu

Miasto Lubań wspiera działania aktywnych mieszkańców. Jedną z nowych inicjatyw społecznych jest budowa toru speedrowerowego.

Speedrower, potocznie żużel na rowerach, to sport kolarski wzorowany na sporcie żużlowym. Zawodnicy ścigają się ze wspólnego startu po owalnym torze. Jednoślady używane w rowerowym żużlu nie mają przerzutek, hamulców ani innych wystających części.

Obecnie lubańska młodzież zainteresowana treningami speedrowerowymi korzysta z boiska na Osiedlu Piastów. Niestety daleko tu do profesjonalnych warunków, stąd cieszy perspektywa na budowę toru z prawdziwego zdarzenia.

Dlaczego zacząłem uprawiać ten sport? To dlatego, że sport daje dużą ilość adrenaliny, którą można dobrze spożytkować. Można też poznać fajnych ludzi, którzy wyciągają pomocną dłoń. Tak było u mnie w przypadku np. Szarży Wrocław i dlatego jeżdżę na bardziej profesjonalnym poziomie. Dla kogoś kto się interesuje żużlem i nie tylko, naprawdę bardzo polecam ten sport – zachęca Błażej Wołoszyn, mieszkaniec Lubania, zawodnik Szarży II Wrocław.

Nowe obiekty powstające w miejscowościach, gdzie speedrowera nie ma lub od dawna nie było, zawsze budzą ogromną nadzieję na rozwój ciekawej formy aktywności. W Lubaniu młodzieżową inicjatywę wsparł radny Tomasz Otton.

Mam nadzieję, że dzięki torowi, który już wkrótce powstanie w Lubaniu speedrower zyska większą popularność i będzie kolejną alternatywą dla młodzieży do aktywnego spędzania czasu – mówi Tomasz Otton, radny Rady Miejskiej Lubań.

Podczas kwietniowej sesji lubańscy radni przeznaczyli 55 tys. złotych na tę inwestycję. Rozpoczęcie budowy planowane jest na koniec maja, a tor ma powstać jeszcze przed wakacjami. Lubański samorząd liczy na powstanie prężnie działającego ośrodka, a wkrótce na rozgrywki speedrowerowe w Lubaniu.

ŁCR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe