Ogrodzenie przy Kartingach doczeka się remontu?

  • 14.05.2021, 08:38 (aktualizacja 14.05.2021, 09:06)
  • Źródło: ŁCR
Ogrodzenie przy Kartingach doczeka się remontu? ŁCR

Podziel się:

Oceń:

Przy znaczących inwestycjach miejskich miasto nie zapomina o sprawach mniejszej wagi. Jedną z nich jest ogrodzenie, które oddziela Stadion Kartingi od prywatnych posesji mieszkańców.

Projekt rewitalizacji Stadionu Kartingi nie obejmuje remontu tamtejszego ogrodzenia. Z uwagi na pogarszający się stan muru samorząd zastanawia się nad jego dalszym losem.

Właścicielem ogrodzenia jest Gmina Miejska Lubań, zaś Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jako administrator obiektu, dokonuje niezbędnych napraw. Jednak prędzej czy później trzeba będzie podjąć bardziej radykalne kroki. Miasto widzi problem i już dziś próbuje znaleźć jego rozwiązanie. Wstępnie zamierza zabezpieczyć na ten cel środki w przyszłorocznym budżecie i właśnie wtedy przystąpić do działania.

Na dzień dzisiejszy rozpatrujemy dwie możliwości.  Albo rozbiórkę muru i pozostawienie terenu bez ogrodzenia (ewentualnie postawienie go we własnym zakresie przez właścicieli działek prywatnych przylegających do obecnego ogrodzenia). Bądź też po uzgodnieniu sprawy z właścicielami wspomnianych działek rozbiórkę ogrodzenia połączoną z jego „odbudową”. Jeśli w porozumieniu z mieszkańcami podejmiemy decyzję o odbudowie ogrodzenia wówczas chcielibyśmy utrzymać jego jednolitość oraz zachować ład przestrzenny. To rozwiązanie związane jest jednak z partycypacją w kosztach ze strony właścicieli tamtejszych nieruchomości. Mam nadzieję, że jak już dojdzie do rozmów to uda nam się znaleźć zadowalające wszystkich rozwiązanie - mówi Mateusz Zajdel, zastępca burmistrza Lubania.

Na ten moment miasto będzie nadal kontrolować stan ogrodzenia i dla zachowania bezpieczeństwa doraźnie go naprawiać. 

Źródło: ŁCR

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

avanti
avanti 15.05.2021, 03:31
Rozebrac ten paskudny mur i dopiero wtedy negocjowac z mieszkancami przyleglych posesji. To znacznie przyspieszy rozmowy z tymi, ktorzy sa niechetni partycypacji w kosztach. :)
Były użytkownik
Były użytkownik 15.05.2021, 00:41
Wydaje mi się, że ogrodzenie tam nie robi dużej różnicy, proponuje te pieniądze dołożyć na dodatkowy element skateparku lub ewentualnie dorzucić do nawierzchni która jest droga (a ponoć jest planowana rewitalizacja skateparku). Jedyne osoby które zbliżają się do tych ogrodzeń są miejscowi bezdomni.
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 14.05.2021, 16:48
To co Pan panie Zajdel wypisuje to dzadowanie.
Lubaniak
Lubaniak 14.05.2021, 16:43
Jeszcze chodnik i będzie ok.
Hogsofwar
Hogsofwar 14.05.2021, 11:35
Za te pieniądze na stadion oczekuje że na bieżni będzie położony tartan

Pozostałe