Lubań w 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

  • 04.05.2021, 07:27 (aktualizacja 04.05.2021, 07:41)
  • ŁCR
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Co roku na lubańskich ulicach rejestrowaliśmy obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W naszym mieście było wtedy tłumnie i biało-czerwono. Ostatnie dwie rocznice były inne, nie gromadziliśmy się, zachowywaliśmy odległości i w zaciszach domowych czekaliśmy na opanowanie epidemii.

Nie było okazji do robienia zdjęć do miejskiej kroniki. Nasze kamery i aparaty nie pracowały. Tak jak my, "wspominały" poprzednie lata. Na szczęście nasze wspomnienia przechowujemy na cyfrowych dyskach i co jakiś czas możemy do nich sięgać i się nimi dzielić.

Do naszego archiwum dodaliśmy też nowe ujęcia, zarejestrowane przed kilkoma dniami na lubańskich ulicach. Zapytaliśmy mieszkańców o to, czym są dla nich święta majowe, jak je wspominają oraz jak chcieliby je spędzić.

Dzielimy się więc z Państwem tamtymi i obecnymi momentami, wierząc że jeszcze nie raz będziemy chwytać biało-czerwone kadry z mieszkańcami Lubania w roli głównej.
 

(Łużyckie Centrum Rozwoju)

ŁCR

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

avanti
avanti 05.05.2021, 01:42
Wystep tego niby ksiedza w 4 minucie i 20 sekundzie to niezle przegiecie: "kazdego chlopa w opieke bierzemy i krzywdzic szlachcicowi nie damy!".LOL
Jaka to byla opieka przekonalismy sie juz rok pozniej gdy magnateria przy niemalym wsparciu kleru wziela udzial w Konfederacji Targowickiej.
Trzeba bylo insurekcji koscioszkowskiej, i powieszania kilku biskupow, zeby tej watykanskiej hydrze uciac leb.
Niestety to nie wystarczylo, bo odrodzili sie jeszcze silniejsi.i kontunuuja do dzis to swoje pranie mozgow.
Ja
Ja 04.05.2021, 10:31
Trzeba przestrzegać najpierw KONSTYTUCJĘ A rząd ma to w d...e i jakie to święto ?

Pozostałe