Nowogrodziec. Chciał wymusić socjal, groził śmiercią urzędnikowi

  • 28.04.2021, 10:19 (aktualizacja 28.04.2021, 10:34)
  • asp.szt.A.Kublik-Rościszewka KPP Bolesławiec
Nowogrodziec. Chciał wymusić socjal, groził śmiercią urzędnikowi

Podziel się:

Oceń:

34-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec już wcześniej okazywał pracownikom ośrodka pomocy społecznej swoje niezadowolenie z decyzji związanych z wysokością pomocy socjalnej. Tym razem poszło o wypłatę socjalu dla konkubiny.

Mundurowi z Nowogrodźca zatrzymali mężczyznę, który groził pracownikowi ośrodka pomocy społecznej, chcąc wymusić decyzję dotyczącą wypłaty świadczenia. 

W ostatnim czasie mężczyzna pojawił się w urzędzie wspólnie z konkubiną, ponieważ chciał uzyskać wypłatę świadczeń dla kobiety jeszcze tego samego dnia. 34-latek był wulgarny i agresywny, wypowiadał groźby pod adresem pracownika.

Następnie poza ośrodkiem pomocy społecznej, kiedy urzędnik wykonywał czynności w terenie, ponownie chciał wpłynąć na jego działania kierując groźby pozbawienia życia.

Podejrzany został zatrzymany i usłyszał zarzut wywierania wpływu na czynności urzędowe poprzez kierowanie gróźb bezprawnych. Sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewka KPP Bolesławiec

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Leśniczy
Leśniczy 28.04.2021, 20:37
Młody, zdrowy to do roboty a nie po socjal się ustawiać!
Listonosz
Listonosz 28.04.2021, 12:58
Prawda jest taka ze te pseudo panie w urzedzie są chamskie nie informują jak pewne sprawy załatwić .
W szczególności jak sie zmienia miejsce zamieszkania. Ciezko im przeslać dokumentacje do innej placówki najlepiej wprowadzić w bład ludzi i zawiesić świadczenia !!! Procedure uzyskania świadczeń od nowa w nowej placówce w czasie pandemi... to chore!!! Panie pracujące w innej pomocy społecznej aż nie dowierzały co sie wyprawia w Nowogrodzcu ...

Pozostałe