Przed nami święta majowe

  • 28.04.2021, 09:40
  • Źródło: ŁCR
Przed nami święta majowe

Podziel się:

Oceń:

Od wczoraj na lubańskich ulicach rozdawane są przypinki i flagi Polski. Przed nami wystawa z okazji rocznicy, facebookowy konkurs, materiał filmowy i album fotograficzny na stronie miasta oraz msza święta w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach.

Miasto Lubań szykuje się do uczczenia wyjątkowej rocznicy. W tym roku mija 230 lat od uchwalenia Konstytucji 3 maja. Choć obostrzenia i troska o zdrowie uniemożliwiają organizację przedsięwzięć znanych z lat ubiegłych, to nie możemy przecież zapomnieć o tej ważnej rocznicy. Dlatego już dziś zapraszamy Państwa do udziału w zaplanowanych wydarzeniach, które pozwolą nam nie tylko świętować, ale też pozostać bezpiecznymi.

Skwer Niepodległości (przy Wieży Brackiej) z początkiem maja ozdobi wystawa pn. „Lubań w 230 rocznicę Konstytucji 3 maja”. Prezentowane tablice będą nawiązywały do trwającego święta. Zostaną na nich umieszczone fotografie pokazujące, jak Lubań świętował w poprzednich latach. Warto wybrać się na majowy spacer do centrum miasta i sprawdzić czy obiektyw nie uchwycił znajomych nam twarzy. Jeśli ktoś po obejrzeniu wystawy będzie czuł niedosyt może wejść na stronę miasta luban.pl, gdzie zostanie zamieszczony album z 230 zdjęciami pozwalającymi powspominać dawne oblicze świętującego miasta. Dodatkowo pod koniec kwietnia na lubańskich ulicach może nas spotkać miła niespodzianka (lub już spotkała), ponieważ samorządowcy postanowili rozdawać okolicznościowe przypinki i flagi. Już pierwszego dnia patriotycznej akcji Zastępca Burmistrza Miasta Lubań Mateusz Zajdel oraz Przewodniczący Rady Miasta Lubań Kamil Glazer spotkali się z miłym odbiorem ze strony lubanian. Mieszkańcy chętnie rozmawiali również z reporterami Lubię Lubań (pracownikami Łużyckiego Centrum Rozwoju), którzy pytali o to, czym są dla nich święta majowe, jak je wspominają oraz jak chcieliby je spędzić. Z nagrań powstanie okolicznościowy materiał filmowy, który zostanie opublikowany 3 maja na miejskich kanałach internetowych. Jednocześnie 30 kwietnia na FB Lubię Lubań zostanie ogłoszony konkurs. Warto uważniej śledzić ten profil, aby nie przegapić ciekawego wydarzenia. Tradycyjnie 3 maja na Osiedlu Piastów w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętego Jakuba Apostoła zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Zachęcamy do wspólnego przeżywania pierwszych dni maja, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja.

Źródło: ŁCR

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ewa
ewa 29.04.2021, 12:34
Obniżać podatki w czasie pandemi -na to nie ma pieniędzy,a na bezsensowne tracenie kasy na takie gadżety jest? Lans . W czasie pandemii łazić i roznosić covid im wolo ?
Ewa
Ewa 28.04.2021, 16:09
Ale żenada, czy Panowie robią to w godzinach pracy czy w czasie wolnym?
Powiatowy
Powiatowy 28.04.2021, 13:41
Lans,lans,lans do potęgi
Jarek
Jarek 28.04.2021, 10:22
Ciekawe kto płaci za takie prezenty i promocję pana burmistrza i pana przewodniczącego. Już dawno powiedziałem, że zastępca nadaje się na hostessę a nie urzędnika.

Pozostałe