Nawigacja pokaże ceny paliw, ale nie na wszystkich stacjach

  • 27.04.2021, 19:27 (aktualizacja 28.04.2021, 11:06)
  • News4Media
Nawigacja pokaże ceny paliw, ale nie na wszystkich stacjach iStock

Podziel się:

Oceń:

Google Maps wprowadza rozwiązania, które mają wpłynąć na komfort jazdy podczas korzystania z nawigacji. W przyszłości kierowcy mają jednym przyciskiem włączać ciemne tło dla aplikacji, a od pewnego czasu pojawia się podgląd aktualnej prędkości, z jaką porusza się auto. Google jednak nie rezygnuje z kolejnych innowacji. Użytkownicy już dziś mogą sprawdzić, jakie obowiązują ceny na stacjach paliw.

Są wyjątki

Niestety na chwilę obecną nie możemy liczyć na powszechne zastosowanie nowej funkcji. Google pokaże cenę paliw jedynie przy tych stacjach, które udostępniły taką informację, choć i w tym wypadku nie jest to oczywiste. Wykaz uwzględni ceny benzyny 95-oktanowej. Wartości pozostałych paliw poznamy wchodząc w szczegóły dotyczące wybranej stacji. Użytkownikom telefonów opatrzonych „logiem jabłka” nie wyświetli się też ogólne porównanie cen, a jedynie wartości obowiązujące na poszczególnych stacjach.

Jak sprawdzić?

Aby dowiedzieć się ile zapłacimy za paliwo w najbliższym obszarze, wystarczy otworzyć aplikację i w oknie wyszukiwania wpisać „stacje paliw” lub wyszukać konkretny adres. Niestety aktualizacja nie jest dostępna dla wszystkich polskich użytkowników, zatem niektórzy kierowcy będą zmuszeni uzbroić się w cierpliwość, zanim skorzystają z nowej funkcjonalności. Google uspokaja jednak, że zmiany wprowadza szybko i wkrótce będą dostępne dla każdego.


100 zmian

To nie koniec udogodnień. Google zapowiada, że tylko w bieżącym roku wprowadzi w mapach łącznie sto zmian. Wśród nich pojawią się między innymi trasy eko, czyli takie, które najmniej zaszkodzą środowisku. Kierowcy zyskają też możliwość płacenia za parkingi i bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio z aplikacji. Pojawią się również udogodnienia dla pieszych, którzy otrzymają informacje o najbliższych przejściach dla nich przeznaczonych. Firma docelowo chce zmienić cały system oznakowania dróg, chodników i ścieżek, aby łatwiej było określić, z jaką infrastrukturą będziemy mieli do czynienia poruszając się daną trasą.

News4Media

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xyz
xyz 27.04.2021, 21:16
Dla mnie w aucie bardziej przydatne na trasach samochodowych było by pokazywanie dopuszczalnej prędkości na danym odcinku drogi niż wyszukiwanie tras samochodowych (sic!) eko.

Pozostałe