Wieża. Wypowiedzieli wojnę śmieciarzom

  • 26.04.2021, 13:00 (aktualizacja 26.04.2021, 14:55)
  • Źródło: Lwówecki.info
Wieża. Wypowiedzieli wojnę śmieciarzom Lwówecki.info

Podziel się:

Oceń:

W akcji wzięło udział łącznie czterdziestu mieszkańców wioski. Zebrali kilkadziesiąt worków śmieci. W ich miejsce posadzili kwiaty i mają nadzieję, że to piękno zostanie uszanowane.

Mieszkańcy sołectwa Wieża w gminie Gryfów Śląski ostatni weekend poświęcili na wielkie porządki we wsi. Okazją stał się Światowy Dzień Ziemi, jednak główny powód tej akcji to tony śmieci porzucone w przydrożnych rowach i na łąkach.

Akcję sprzątania zorganizowała Pani Sołtys wraz z Radą Sołecką Wieży. Porządki rozpoczęli już w piątek, a zakończyli wspólnym ogniskiem w niedzielne popołudnie. W akcji udział wzięło łącznie czterdziestu mieszkańców. Nie zabrakło także najmłodszych, dla których była to fantastyczna lekcja i okazja do przypomnienia najważniejszych zasad zdrowego życia w czystym otoczeniu, w zgodzie z naturą. Oprócz wspólnego pieczenia kiełbasek, nagrodą dla uczestników akcji były piękne okazjonalne medale.

Wielogodzinna zbiórka przyniosła wspaniałe efekty. Kilkadziesiąt wielkich worków ze śmieciami czeka na odbiór, a w miejscach gdzie zalegały odpady pojawiły się kolorowe kwiaty.

Źródło: Lwówecki.info

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe