Mirsk. Sprawca ataku na sprzedawcę w areszcie

  • 26.04.2021, 12:54 (aktualizacja 26.04.2021, 12:57)
  • Źródło: KPP Lwówek Śląski
Mirsk. Sprawca ataku na sprzedawcę w areszcie

Podziel się:

Oceń:

Lwóweccy policjanci zatrzymali 22-latka, który wspólnie z dwoma kolegami dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów na terenie Mirska.

Do zdarzenia doszło 17 kwietnia 2021 roku w Mirsku. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zostali powiadomieni o rozboju dokonanym na sprzedawcy w jednym ze sklepów na terenie Mirska.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, iż trzech mężczyzn dokonało kradzieży alkoholu i artykułów spożywczych w sklepie, w którym pracuje. Następnie, gdy zwrócił im uwagę, jeden z nich w celu utrzymania w posiadaniu skradzionego mienia, uderzył go pięścią i butelką w głowę. Zaraz po zdarzeniu mężczyźni uciekli.

- W wyniku przeprowadzonych czynności i zebranych materiałów policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę z powiatu karkonoskiego, któremu postawiono zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej. Został on doprowadzony do sądu z wnioskiem o areszt. Decyzją sądu 22-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy, ponieważ w niedalekiej przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo - powiedziała sierż. Olga Łukaszewicz, oficer prasowa KPP Lwówek Śląski.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Źródło: KPP Lwówek Śląski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe