Pies odebrany od rolnika z Lubania. Interweniował DIOZ

  • 25.04.2021, 22:53 (aktualizacja 25.04.2021, 23:16)
  • red.
Pies odebrany od rolnika z Lubania. Interweniował DIOZ DIOZ

Podziel się:

Oceń:

Misiek całe swoje życie spędził na krótkim łańcuchu, przypięty do spróchniałej budy, u boku troglodyty. Nigdy też nie widział lekarza, bo przecież to „TYLKO KUNDEL” i nic mu nie jest. - piszą na stronie ratujemyzwierzaki.pl pracownicy Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony zwierząt, którzy zostali wezwani przez mieszkańców Lubania.

Interwencja miała miejsce w sobotę (24.04) w jednym z gospodarstw na trenie Lubania. Według relacji osoby zgłaszającej, wcześniej informowała o zaniedbanym psie lubańską Straż Miejską, niestety ta interwencja niczego nie zmieniła. Stąd prośba o pomoc do DIOZ, który w takich przypadkach reaguje szybko i bezkompromisowo.

Po przyjeździe DIOZ na miejsce okazało się, że rolnik zorientował się, że coś się święci i schował schorowanego zwierzaka do rozpadającej się szopy.

Najpierw rolnik twierdził, że psa oddał, a potem, że zjadł go na obiad... - relacjonuje DIOZ - Psiak ma ogromne problemy skórne, praktycznie w ogóle nie ma sierści, a z licznych ran wypływa krew. Będąc z Państwem szczerym, od zwierzęcia bije odór śmierci i gnijącego mięsa. Cała skóra jest rozżarzona, niewyobrażalnie boli, a to powoduje mimowolne drgania mięśni. Bazalt niewyobrażalnie cierpi, ale na całe szczęście został odebrany i jest już leczony! - czytamy na stronie zrzutki.

Misiek od razu trafił do kliniki weterynaryjnej i rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na jego leczenie. Aby już na zawsze zmienić życie zwierzaka oprócz opieki dostał też nowe imię. Z racji tego, że pochodzi z Lubania wabi się teraz Bazalt.

W jakim stanie jest pies i przebitki z wideo z interwencji zobaczycie w wideo poniżej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

red.

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ŚMIECHU WARTE 😂
ŚMIECHU WARTE 😂 01.05.2021, 17:15
Cyt.w takich przypadkach DIOZ działa szybko i bezkompromisowo 😂 śmiechu warte ja właśnie do nich zgłaszałam się o pomoc kotkom prawie 4 lata temu i cisza do tej pory nie przyjechali tak szybko reagują !!! Do rolnika się jedzie ale jak jakaś większa szycha to już nie !!!
Mm
Mm 26.04.2021, 22:33
Patologia. Ukarać i obciążyć kosztami leczenia.
xyz
xyz 26.04.2021, 16:50
Jakiś czas temu pod jednym artykułów o DIOZ, toczyła się dyskusja o tym czy taka organizacja jest potrzebna. Ten artykuł, dla mnie, jednoznacznie dowodzi, że jest ona zwyczajnie niezbędna.
A czy profesja właściciela ma znaczenie? Wskazuje chyba największą grupę zawodową mającą do czynienia ze zwierzętami. I wydaje mi się, ze najwięcej dostępnych informacji o złym traktowaniu naszych 'braci mniejszych' dotyczy chyba ich. Jest przy tym chyba wprost proporcjonalne do wieku właściciela i małości (bo chyba niezręcznie pisać tu 'wielkości') miejscowości. Ot, taka nasza wiejska tradycja przekazywana z dziana pradziada, Przecież to tylko zwierz. Jak rzecz. I dla uściślenia, nie mam tu na myśli wszystkich rolników, ale te wyjątki, które robią złą opinię ogółowi. Sęk w tym, że tych wyjątków jest całkiem sporo.
Eleonora II Wielka
Eleonora II Wielka 26.04.2021, 10:58
Co to za określenie! odebrane od rolnika, czy ważne jaką profesją zajmuje się właściciel? .
Teraz będziecie pisać odebrany od listonosza,elektryka czy budowlańca.
Jestem rolnikiem i czuję się urażona takim nagłówkiem, u mnie pieski mają lepiej niż wiele mieszczuchów, co siedzą w bloku w klatkach bez wybiegu.
Kamil
Kamil 26.04.2021, 14:01
Taka niestety wasza grupa społeczna :) Gdyby autor napisał: "odebrano od kobiety" to każda kobieta ma się czuć urażona ?
Litości...
justyna
justyna 26.04.2021, 09:59
Ja nie wyobrażam sobie jak można być takim skur...DIOZ jesteście wielcy i wspaniali w tym co robicie. tyle uratowanych zwierząt i ta miłość i zaangażówanie jakie w to wkładacie. Oby więcej było takich ludzi
A
A 26.04.2021, 08:30
Biedny psiak:(
hebel
hebel 26.04.2021, 02:14
Podajcie numer konta jak już i nie upierajcie się przy liczbie mnogiej zgłaszających bo w tym przypadku nie jest to potrzebne i troszkę razi brakiem profesjonalizmu.
Gxd
Gxd 26.04.2021, 00:20
Instytucje powinny mieć prawo kontrolować czy i jak gospodarze dbają o zwierzęta.
gość
gość 26.04.2021, 00:01
artykuł tylko pokazuje, że dioz niesie zwierzakom prawdziwą pomoc, a niedawny, oczerniający go reportaż tvp był nieuzasadniony:/
Zwierzaki po przejściach u ludzi
Zwierzaki po przejściach u ludzi 26.04.2021, 08:12
' prezes DIOZ, Konrad Kuźmiński został oskarżony o kradzież zwierzęcia. Policja i prokuratura jednak nie podjęły żadnych kroków w sprawie rażących zaniedbań wobec samego psa, czy kierowaniem w stronę inspektorów gróźb śmierci. - Policja robiła wszystko, by ukarać nas za uratowanie życia. Kolejny raz nie udało się im. Sąd w swoim dzisiejszym wyroku przyznał, że zwierzęta mają prawa, a interwencja była jak najbardziej zasadna - podkreślają przedstawiciele DIOZ. Sąd w Jeleniej Górze uniewinnił prezesa Konrada Kuźmińskiego od stawianego mu zarzutu kradzieży. Wyrok jest prawomocny. To kolejna wygrana sprawa na koncie DIOZ :
O tym też nie napisali . To z kwietnia br.
.
. 25.04.2021, 23:37
rolnika powinno się potraktować tak brutalnie, jak on potraktował to biedne zwierze.
Didi
Didi 26.04.2021, 08:25
Przywiązać gnoja do budy na tydzień

Pozostałe