Bezpieczny Dolnoślązak w SP2

  • 23.04.2021, 12:40 (aktualizacja 23.04.2021, 12:56)
  • Źródło: SP nr 2
Bezpieczny Dolnoślązak w SP2 SP nr 2

Podziel się:

Oceń:

Celem programu jest podnoszenie świadomości dolnośląskich uczniów w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz umiejętności współdziałania ze służbami i organizacjami powołanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Dotychczas działania wśród osób najmłodszych, prowadzone były w ramach zajęć praktyczno-dydaktycznych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

W SP2 odbyły się warsztaty online. Poprowadziła je asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Zajęcia były utrwaleniem zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Trzecioklasiści, biorący udział w zajęciach przypomnieli sobie wszystkie zasady bezpiecznego korzystania i uczestnictwa w ruchu drogowym. Była "przypominajka" znaków drogowych, zasad korzystania z chodnika, pobocza i noszenia po zmroku odblasków. Niedługo będziemy korzystać z rowerów i hulajnóg, a i tu  wbrew pozorom obowiązują pewne zasady bezpiecznego przemieszczania się.

Wirtualnym spotkaniem w SP nr 2 rozpoczęto zajęcia projektu, które pozwolą uczniom czuć i zachowywać się bezpiecznie. Organizatorzy wydarzenia mają nadzieję, że kolejne spotkanie będzie praktycznym sprawdzianem wiedzy i umiejętności, a maluchy z rozwagą będą już dzielić się zdobytą wiedzą z innymi.

Program „Bezpieczny Dolnoślązak” orgamozowany jest już czwarty raz. Kładzie szczególny nacisk na edukację w sferze ochrony danych osobowych w nauczaniu zdalnym oraz pracy zdalnej. Nowa edycja programu podobnie jak poprzednia, skierowana jest do uczniów i nauczycieli z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, placówek oświatowych publicznych i niepublicznych zlokalizowanych na terenie Dolnego Śląska oraz rodziców i wszystkich innych osób, które podczas nauki i pracy zdalnej korzystają ze sprzętu, urządzeń i połączeń w systemach teleinformatycznych.

Źródło: SP nr 2

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

A
A 23.04.2021, 20:46
Bardzo proszę zwrócić uwagę dzieci na poruszanie się na szlakach turystycznych, które czasami są też szlakami rowerowymi. W Świeradowie asfaltowa droga, która prowadzi na Stóg Izerski, albo Łącznik, czy też do Chatki Górzystów, jest też szlakiem rowerowym. Ludzie idą środkiem, albo prawą stroną, rodzice z dziećmi zatrzymują się również na środku drogi. Tam asfalt jest nierówny, a zjazd dość stromy... Wystarczy, że coś się stanie z kierującym rowerem, nie wiem jakiś owad zaatakuje, najedzie na nierówność, nie zdąży wyhamować i tragedia gotowa... Ja zjeżdżam wolno, ale są tacy, którzy tego nie robią. Idąc lewą stroną można zareagować na to, co się dzieje....

Pozostałe