Pijany zaczepiał Amstaffa... stracił kawałek nosa

  • 20.04.2021, 12:12 (aktualizacja 20.04.2021, 12:44)
  • Źródło: lwowecki.info
Pijany zaczepiał Amstaffa... stracił kawałek nosa lwowecki.info

Podziel się:

Oceń:

25-letni mieszkaniec Lwówka Śląskiego wyszedł z marketu i zaczepiał przywiązanego psa, ten skoczył na niego i odgryzł mu kawałek nosa.

Zdarzenie miało miejsce w sobotni wieczór pod jednym z marketów w Lwówku Śląskim. Jak relacjonowali świadkowie, mężczyzna wyszedł ze sklepu i z niewiadomej przyczyny schylił się. Obok stał pies, który był przywiązany do stojaków na rowery. W jednej chwili Amstaff skoczył na mężczyznę i odgryzł mu kawałek nosa. Na miejsce wezwana została policja:

17 kwietnia po godzinie 18:00 do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o ugryzieniu mężczyzny przez psa pod jednym z marketów w Lwówku Śląskim. – potwierdza sierż. Olga Łukaszewicz, oficer prasowa lwóweckiej policji.

Jak się okazało, 25- latek nie był bez winy. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, iż:

Mężczyzna pod wyraźnym wpływem alkoholu dokonał kradzieży alkoholu w jednym z marketów na terenie Lwówka Śląskiego. Następnie wyszedł ze sklepu i zaczepiał psa przywiązanego z boku budynku w wyniku czego został ugryziony w nos – dodaje pani oficer.

Na miejsce wezwano pogotowie. Mężczyznę przewieziono do szpitala celem wykonania stosownych badań. Policjanci prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: lwowecki.info

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nitpick
Nitpick 22.04.2021, 06:12
Tylko, że zarówno właściciel jak pies muszą mieć kagańce poza miejscem zamieszkania.
GRZEŚ
GRZEŚ 21.04.2021, 11:37
Każdy pies jest niebezpieczny jak trafił w złe ręce. Nawet York. Amstaff jest bardzo kochana i oddana rasa. Ps kazy Pies wyczuje osobę pod wpływem Alkoholu i nie tylko.
Prawo
Prawo 21.04.2021, 07:54
"Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany."
Luki
Luki 21.04.2021, 04:19
Psy znają się na ludziach. Prawidłowa reakcja. Baran. Po ch...j zaczepiał psinkę?
Jack
Jack 20.04.2021, 21:28
Faktycznie pies jest z rasy niebezpiecznych i powinien być pod opieką właściciela i w kagańcu. Chociaż faktycznie nawet w kagańcu mógł zrobić krzywdę dziecku zostawiony pod sklepem, jeszcze wypadało by ustalić w jakiej odległości był przypięty bo często widać psy przypięte koło wejścia lub koło wózków, agresja psa tez mocno zależy od jego wychowania. Pan psa na pewno sprowokował i nie jest mi go żal, a szczerze mówiąc nie wiem pod jakim trzeba być wpływem żeby prowokować takiego psa, chociaż właściciel tez mandat powinien zarobić.
mh
mh 23.04.2021, 10:13
to nie jest rasa niebezpieczna, nie ma obowiązku kagańca. Dzieci również należy pilnować by nie podchodziły do zwierząt czy nie wbiegały na ulicę. Drażnienie zwierzęcia uwiązanego to jest napaść na nie. Zwierzę nie ma możliwości jej uniknięcia i się broni. Włascicielowi mandat? Niby za co?
Daisy
Daisy 22.04.2021, 09:20
Amstaff nie jest wpisany na listę ras niebezpiecznych. :)
Robert
Robert 21.04.2021, 16:16
A od kiedy amstaff jest na liście psów niebezpiecznych 🤔🤔🤔???
Amstaffan
Amstaffan 21.04.2021, 09:18
Ty znafco od kiedy amstaff jest z rasy niebezpiecznych hahaha. Uwielbiam takich mądrali co pojęcia jak widać nie mają a głoszą swoje tezy i próbują zyskać poklask.
Pablo
Pablo 20.04.2021, 23:07
Z jakiej rasy?Niebezpiecznej buahhha.Czlowieku zanim cos napiszesz przemyśl to dwa razy.Poczytaj o rasie i wtedy sie wypowiadaj.Znawca rasy się odezwał 😅😅😅
Fanka amstaffa
Fanka amstaffa 21.04.2021, 08:21
Dokładnie. To jedna z najwrażliwszych ras. Mam sama 2 i są najkochańsze na świecie.
Halwa
Halwa 20.04.2021, 20:40
pies musi być w kagańcu za to zdarzenie odpowiada właściciel psa i może to się skończyć rentą inwalidzką wypłacaną przez właściciela psa pozdrawiam
mh
mh 23.04.2021, 10:15
bzdura. Poznaj przepisy zanim napiszesz
Logik
Logik 21.04.2021, 09:07
Gdyby gostek nie prowokował psa to można by myśleć o odszkodowaniu za uszkodzenie ciała, ale w tym przypadku raczej nic z tego. Jego zachowanie spowodowało taką reakcję psa. Takie jest moje zdanie.
Pablo
Pablo 20.04.2021, 23:09
Pies nie musi mieć kagańca bo jest na smyczy.A poza tym to nie jest rasa niebezpieczna.
Łysy
Łysy 20.04.2021, 19:39
A kaganiec obowiązkowy
affa
affa 21.04.2021, 08:57
Łysym za pisanie głupot tak - obowiązkowy
Laura
Laura 20.04.2021, 20:26
Obowiązkowy? Kto Ci takich bajek naopowiadał ? Pies był na uwięzi,nie stwarzał zagrożenie,pies ma prawo się bronić
Anja
Anja 20.04.2021, 19:36
Pies powinien zawsze być pod opieką właściciela, zgodzę się z tym, ale w tym przypadku , niestety gościu był pod wplywem a psy to wyczuwają i nie trawią do tego szczuł go więc, pies mu odpłacił. Wyobrazmy sobie że ten pies to człowiek.... Wiadomo że w takiej sytuacji ten gosciu tez by dostał w pysk 🤣
aro
aro 20.04.2021, 18:28
Brawo pies,gwizdy dla złodzieja
mnp
mnp 20.04.2021, 17:57
Obojętnie w jakim stanie był ów pan i co zrobił, amstaff powinien być w kagańcu. A może psy tej rasy są jakimś wyjątkiem i nie muszą mieć zakladanych kagańców? Strach pomyśleć co mógłby odgryźć gdyby nie był przywiązany.
Daisy
Daisy 22.04.2021, 09:28
Obowiązkowa to jest smycz, a nie kaganiec :) Psy wpisane na listę ras niebezpiecznych zobligowane są , aby mieć założony kaganiec. Proponuję zapoznać się z taką listą i trochę się doedukować. :)
amstaff
amstaff 21.04.2021, 16:56
pies nigdy nie jest winien a to że ktoś po wypiciu alko i włanczają mu sie jakeś dziwne jazdy żeby podejść do amstaffa i go zaczepiać to albo jest taki odważny albo taki głupi bo każdy rozsądny człowiek widząc psa co do którego ma takie a nie inne zdanie to nie podchodzi sie proste brawo dla pieska ;)
affa
affa 21.04.2021, 08:58
Psy tej rasy nie muszą być w kagańcu,
Pablo
Pablo 20.04.2021, 23:11
Psy tej rasy ?Tzn jakie.Ludzie wypowiadacie się, a nie macie zielonego pojęcia o tej rasie.Masakra
SZOK
SZOK 20.04.2021, 17:09
Jasne ze sie nie zostawia psów pod sklepem,zwlaszcza takich i nie do pomyslenia ze bez kagańca !!! Gdyby dzircko pobiegło to co??? Właściciel powinien odpowiedzieć za to!!! SZOK!!!
Pinko
Pinko 23.04.2021, 22:03
dzieci należy pilnować
Daisy
Daisy 22.04.2021, 09:32
Dlatego rodzice powinni uczyć dzieci, że nie podchodzi się do obcych psów, nawet tych małych. Psy wpisane na listę ras niebezpiecznych zobligowane są , aby mieć założony kaganiec, innych to nie dotyczy. Proponuję zapoznać się z taką listą i trochę się doedukować
Logik
Logik 21.04.2021, 11:33
Faktycznie, pies pozostawiony przed sklepem, nawet na uwięzi nie jest pod nadzorem właściciela.
Toż to szok
Toż to szok 20.04.2021, 19:47
Jakich "takich"? Zamiast pisać bezsensowne komentarze, lepiej byłoby poczytać literaturę nt. "takich" psów, zamiast siać niepotrzebny ferment.
Psiara
Psiara 20.04.2021, 13:39
Niestety, ale mimo że Pan miał lepkie ręce i był pijany, to pies został bez kontroli w miejscu publicznym. Nie zostawia się psów pod sklepem.
Dasrius63
Dasrius63 20.04.2021, 16:42
Tak a gdzie si.e zostawia ? Pies uwiązany raz .W miejscu gdzie nie aby wyjść ze sklepu nie trzeba mieć z nim kontaktu Więc co? Po się pchał do psa Mozę jego też chciał ukraść. No to ma nauczkę
affa
affa 21.04.2021, 09:00
Zgadzam się - psa nie zostawia się pod sklepem. I nie chodzi mi bachory czy pijaków, ale o samego psa.
Miodek
Miodek 20.04.2021, 20:00
We w***. Nie zabieraj psa jak masz zamiar iść do sklepu.
Lubię zwierzęta
Lubię zwierzęta 20.04.2021, 16:20
Był przywiązany ! Nie zaczepia się zwierząt .
p.s
Amstaff szybkom wymierzył mu karę . Za złodziejstwo i opilstwo .
Szybko , bez pouczeń , mandatów , wniosków i czekania na sąd .
Amstaff , brawo Ty
J.D.
J.D. 20.04.2021, 16:06
Z jednej strony ma Pani rację, z drugiej nie. Uważam że kradzież nie ma tu nic do rzeczy natomiast zaczepianie psa będąc pod wpływem alkoholu to proszenie się o kłopoty. Być może pies się tylko bronił. Ja jako osoba dorosła wiem że do obcego psa się nie podchodzi tym bardziej, gdy nie ma obok właściciela.
Z drugiej strony amstaffy są rasą groźną i zostawienie takiego psa obok sklepu jest wg mnie niebezpieczne same w sobie. Może ktoś powie że wrzucam wszystkie amsaffy do jednego worka ale nie znam nikogo kogo taki pies jest łagodny i przyjazny.
Psiara
Psiara 20.04.2021, 23:40
Jak się idzie na zakupy to psa się w domu zostawia. Równie dobrze dziecko mogło wychodzić, potknąć się i jakby upadło przed psem? Nieszczęście gotowe. Pies ma być pod kontrolą właściciela a gdy właściciel w sklepie a pies na zewnątrz to gdzie tu jakakolwiek kontrola? A jakby się zerwał?
Równie dobrze mogły pies uciec, wbiec pod auto, dla psa to też może być niebezpieczne takie zostawianie pod sklepem, parę lat temu w Bolesławcu była sytuacja ataku na psa przywiązanego pod sklepem.

Jak się idzie na zakupy psa się w domu zostawia!

Pomijając fakt pijanego złodzieja, właściciel psa zero wyobraźni.

czytelnik
czytelnik 21.04.2021, 10:57
Słuszna uwaga. Pies ma byc pod stałym nadzorem
Pablo
Pablo 20.04.2021, 23:16
No to błąd. Bo to są mega przyjacielskie psy.Tylko nie znoszą alkoholu i natrętów. I z agresji mają tyle co te małe drące ryja wypierdki.Te są 10 razy gorsze.Radzę trochę poczytać o rasie i spotkać sie z wlascicielami rasy. Pogląd odrazu się znieni.

Pozostałe