Rehabilitacja pocovidowa w Świeradowie, w ramach NFZ

  • 19.04.2021, 15:17 (aktualizacja 19.04.2021, 15:40)
  • red.
Rehabilitacja pocovidowa w Świeradowie, w ramach NFZ swieradow.pl

Podziel się:

Oceń:

W powiecie lubańskim dotychczas na COVID-19 zachorowało 2896 osób. Nie wszyscy ciężko przeszli chorobę i nie wszyscy zapadają na "zespół pocovidowy", jednak zgodnie z zaleceniami specjalistów warto zadbać o organizm i skorzystać z rehabilitacji pocovidowej. Tym bardziej, że jest już dostępna w Uzdrowisku Świeradów, a koszty rehabilitacji pokryje NFZ.

Coraz więcej ozdrowieńców, bez względu na to jak przeszli chorobę, skarży się na powikłania pochorobowe. Zaburzenia w oddychaniu, duszności, ogólne osłabienie organizmu, zaburzenia równowagi, ale też dezorientacja i „zwolnienie” w działaniu to tylko część niepokojących objawów zmian w organizmie, będących efektem infekcji SARS-CoV-2. Alarmujące objawy, nawet miesiąc po chorobie, zauważają zarówno osoby starsze, jak i te młodsze, które przeszły chorobę lekko bądź bezobjawowo. Specjaliści zalecają rehabilitacje pocowidową, aby w pełni wrócić do sprawności organizmu, dlatego warto skontaktować się z lekarzem i ustalić zakres rehabilitacji.

Rehabilitacja pocovidowa jest finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w powiecie lubańskim realizuje ją Uzdrowisko Świeradów.

Program leczenia gwarantuje od 2 do 6 tygodni kompleksowej rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19, przy czym rozpoczęcie rehabilitacji następuje w terminie nie późniejszym niż w okresie 12 miesięcy od zakończenia leczenia w kierunkuCOVID- 19.

Skierowanie na rehabilitację stacjonarną do Uzdrowiska Świeradów może wystawić lekarz ubezpieczenia zdrowotnego (lekarz pierwszego kontaktu (POZ), specjalista lub lekarz ze szpitala). Na druku typu „skierowanie do szpitala” musi widnieć zapis: REHABILITACJA STACJONARNA ŚWIADCZENIOBIORCY PO PRZEBYTEJ CHOROBIE COVID-19.

Dodatkowo niezbędne jest posiadanie wyników badań:
• RTG klatki piersiowej z opisem wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby,
• aktualna morfologia,
• OB,
• CRP (białko ostrej fazy),
• EKG wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby COVID-19.


Informacja i rezerwacja terminów pobytów:

Dział Sprzedaży Uzdrowiska Świeradów, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 - 16:00
Telefon: 75 78 20 600, 75 78 20 730, 75 78 20 569
e-mail: [email protected]

red.

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

piotr
piotr 24.04.2021, 17:54
Listę badań zrobił chyba jakiś emerytowany specjalista balneolog.
Kiki
Kiki 19.04.2021, 19:16
A ilu jest niezdiagnozowanych

Pozostałe