W Lubaniu wkrótce zasilisz samochód elektryczny

  • 15.04.2021, 20:12 (aktualizacja 15.04.2021, 21:18)
  • Źródło: Lubań Razem
W Lubaniu wkrótce zasilisz samochód elektryczny Lubań Razem

Podziel się:

Oceń:

To już pewne. W Lubaniu powstaną najprawdopodobniej dwa punkty, stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Trwają ustalenia warunków technicznych montażu stacji ładowania. Ale to nie wszystko.

W mieście już niebawem mogą zostać zainstalowane również tzw. słupki do ładowania małej elektromobilności (telefonów, hulajnóg i rowerów). Lubański samorząd rozważa cztery ich lokalizacje. Warto podkreślić, że ze wspomnianych urządzeń - słupków zainteresowani będą mogli korzystać za darmo.

Źródło: Lubań Razem

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ADI
ADI 25.10.2021, 18:45
Czy jest już ta stacja ładowania ?
Igor ®
Igor ® 18.04.2021, 02:13
Zasięg mam 530 km na full.

Pierwszym moim pojazdem był wózek w ZNTK z ekipą na pace. "cechowałem kable" i "biłem kliny w komutator", szorowałem również dachy "szpacheką".

Świat się zmienia, nosić węgiel z piwnicy czy gaz i guzik?

Prąd.. jest może ikoną wiatru z Nowogrodźca czy wpływem turystów z DE odwiedzających Świerdów i potrzebujących naprawdę szybkiego ładowania dostępnego zawsze!

Piast
Piast 16.04.2021, 08:15
Panie Tupolew ! A możę ktoś przyjedzie elektrykiem do mLubania ?To jest tak jak opróżnianiem toalet z kamperów i autobusów turystycznych ! NIE MA GDZIE ! Przyjechał do mnie kolego i pyta gdzie jest parking dla tirów ?NIE MA ! P Tupolew ! nie ma infrastruktury nie ma rozwoju miasta ! Lubań został daleko z tyłu za innymi miastami powiatowymi ,ale też za Gryfowem czy Nowogrodżcem ! A dlaczego ? Bo rządzą mani sami nauczyciele a nie byli przedsiębiorcy,którzy dwa razy obejrzą złotówkę,zanim ją wydzdzą ,bo wiedzą ile ona/złotówka/kosztowała pracy i znoju ! Pozdrawiam
Tupolew
Tupolew 15.04.2021, 21:55
Ile osób w Lubaniu ma elektryka? Większości nawet na to nie stać. Skąd na ten wydatek pieniądze, bo jeśli z budżetu miasta, to pieniądze wyrzucone w błoto. Jest wiele potrzebniejszych wydatków.
Ela
Ela 16.04.2021, 08:43
Mąż dojeżdża do pracy codziennie poza Lubań ponad 50 km hybrydą i taka stacja jak najbardziej wskazana. Nie róbmy z Lubania- zaścianku, tylko rozwijajmy się.
12V
12V 16.04.2021, 14:55
Tylko dlaczego ja i inni mają za to płacić, skoro mają być za darmo?
Igor ®
Igor ® 18.04.2021, 02:16
i tak za wszystko płacisz .. 2 lub 3x + vat morawca.. Wróć obywatelu do szkoły!
Czytać trzeba uważnie
Czytać trzeba uważnie 16.04.2021, 16:23
Do 12V. Za darmo tylko ładowanie "małej elektromobilności (telefonów, hulajnóg i rowerów)".
Samochody nie będą ładowane za darmo.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 16.04.2021, 13:34
Hybryda po to ma silnik spalinowy, nie po to buduje się stacje ładowania. Stać was na hybrydę to raz na dwa miesiące możesz zatankować do pełna a nie zajmować stację ładowania :P
Ela
Ela 16.04.2021, 15:44
Ośmielę się nadmienić, że prowadzenie działalności gospodarczej wymaga dużej kreatywności jak i różnorodności w środkach komunikacji, a nadto wymaga posiadania myślenia o ochronie środowiska m.in.. Przy 50 pracownikach 10 aut na prąd nie jest dużo, w tym 3 z nich są (tylko mieszkańcami) Lubania, a pracują poza Lubaniem. Jednak auto hybrydowe to bonus dla pracownika i bonus w postaci prywatnych ładowań energii elektr., dla firmy to WIELKI Plus, bo mamy super specjalistów, którzy pracują nie w Lubaniu, a za bardzo dobre pieniądze i należy ich bonusować dodatkowymi profitami(w tym korzystanie z hybrydy, ładowanie na koszt firmy itp.). Pracownik zadowolony, organizacja zarabia.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 16.04.2021, 17:21
Więc powinniście mieć na firmowym parkingu stacje ładowania... ale przyłącze o takiej mocy drogie i stacje też nie za tanie :P
:)
:) 16.04.2021, 10:48
Dokładanie. Powstanie takiej stacji może też zachęcić do kupna elektryka :)

Pozostałe