Wpadł, bo nie miał maseczki

  • 15.04.2021, 09:21 (aktualizacja 15.04.2021, 09:50)
  • red./ sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski
Wpadł, bo nie miał maseczki NOSG Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oceń:

Lwóweccy policjanci patrolując ulice Mirska podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 57-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Policjanci systematycznie sprawdzają, czy stosujemy się do zaleceń i obowiązków związanych ze zwalczaniem epidemii. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

We wtorek (13 kwietnia) na ulicy Al. Wojska Polskiego w Mirsku, policyjny patrol zauważył mężczyznę, który szedł chodnikiem bez zakrytych ust i nosa maseczką. Reagując na wykroczenie mundurowi wylegitymowali 57-latka. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mieszkaniec Mirska był poszukiwany za swoje wcześniejsze przewinienia przez wymiar sprawiedliwości. - czytamy w policyjnym komunikacie.

Za popełnione wykroczenie niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. 57-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdzie odbywać będzie ponad 3 miesiące zaległej kary pozbawienia wolności.

red./ sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

regent
regent 15.04.2021, 11:50
Czy pisząc "o osobach świadomie łamiących przepisy" PT Redakcja ma na myśli tę zgraję kryminalistów zwanych potocznie rządem? Przypomnę, że od początku "Operacji pandemia" rząd sprawujący władzę nad terytorium RP systematycznie łamie konstytucyjne prawa Polaków i nawet niekiedy im się wymsknie, że mają tego świadomość. Ale...., "kto rządzącemu zabroni...", skoro mają przyzwolenie. P.S. dla rozróżnienia i jednocześnie niekrzywdzenia polskich policjantów proszę nie nazywać PiS-owskich milicjantów policjantami w sytuacji, gdy ścigają Polaków za to, że chcą na wolnym powietrzu oddychać jak normalni ludzie. I nie ma tu znaczenia, że w tym przypadku chodziło o osobę poszukiwaną.
Wilq
Wilq 15.04.2021, 17:40
Regent ile harnasi dzis obaliles ???
regent
regent 16.04.2021, 08:04
Z takimi jak ty, których natura wyposażyła w atrapy mózgu, odporne na wchłanianie wiedzy i pozbawione zdolności do samodzielnego myślenia, a doskonale przystosowane na metabolizm alkoholu, jak bym się nie sprężył, to nie mam z tobą szans.
Zulu Gula
Zulu Gula 15.04.2021, 15:43
Gdyby twoja głupota umiała latać, to odleciałaby z dzisiejszym wiatrem hen daleko i nie trzeba by było takich bzdur czytać.
regent
regent 15.04.2021, 16:28
To po co czytasz i jeszcze cytujesz banały właściwe osobnikom o ograniczonych możliwościach samodzielnego myślenia. Bęcwale.

Pozostałe