Problemy z rejestracją auta. Wydział od poniedziałku wraca do pracy

  • 14.04.2021, 13:49 (aktualizacja 14.04.2021, 15:55)
  • red.
Problemy z rejestracją auta. Wydział od poniedziałku wraca do pracy Powiat Lubań

Podziel się:

Oceń:

Od kilku tygodni na redakcyjną skrzynkę otrzymujemy alarmujące informacje od czytelników na temat pracy lubańskiego wydziału komunikacji. Czytelnicy nie zostawiają na urzędnikach suchej nitki.

Żeby zarejestrować auto trzeba czekać dwa tygodnie, to jest ***** skandal. Wszędzie w Zgorzelcu, Bolesławcu, Lwówku załatwiasz wszystko w jeden dzień, z uśmiechem i już. We Lwówku albo wszystko przez internet, albo na umówiony dzień i wszystko szybko w jeden dzień załatwione. W Lubaniu droga przez mękę, to już słów brak. - napisał Pan Bartek.

Jak zwykle u nas nic nie załatwisz, nie ma gadania, że auto do pracy potrzebne, że ileż można czekać i stara śpiewka a koronawirus, a świrus. A szary Kowalski musi czekać - napisał na redakcyjną skrzynkę Pan Dariusz.

Czytelnicy informują, że czas oczekiwania na wydanie dokumentów w wydziale komunikacji lubańskiego starostwa to dwa tygodnie, a w ostatnich dniach słyszy się, że jeszcze może się wydłużyć.

Zapytaliśmy starostę, dlaczego praca lubańskiego wydziału komunikacji jest zorganizowana tak a nie inaczej. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że wszystkiemu winny jest koronawirus i ilość nowych przypadków zachorowań, która w powiecie lubańskim wcale nie chce spadać. Na argument, że pandemia dotyka również inne powiaty i tam urzędnicy jakoś sobie radzą usłyszeliśmy: 

Od poniedziałku, 19 kwietnia wydział komunikacji najprawdopodobniej wróci ze zdalnego do normalnego trybu pracy.  Będę się przyglądał pracy wydziału, mam nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie – odpowiedział dziś Walery Czarnecki, starosta lubański.

Pozostaje poczekać do poniedziałku i obserwować co się wydarzy. Czekamy na Wasze opinie, czy sytuacja ulega poprawie.

Warto pamiętać, że  we wszystkich urzędach w Polsce, przynajmniej część spraw załatwimy poprzez e-urząd, w lubańskim starostwie również można korzystać z tego rozwiązania pod tym linkiem.

red.

Komentarze (96)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

norma
norma 26.04.2021, 09:21
Ci urzędnicy są utrzymywani z pieniędzy mieszkańców powiatu.Jeśli poziom usług jest poniżej oczekiwanego to za kołnierz i do Urzędu Pracy po zapomogę.
Ooo
Ooo 23.04.2021, 19:01
Udalo mi sie zarejstrowac samochod w 5 dni bez znajomosci
hmm
hmm 23.04.2021, 21:28
to cud jakiś w porównaniu z moi czekaniem prawie 3 tygodnie
Porażka ten urząd
Porażka ten urząd 21.04.2021, 12:12
Nic się nie otwiera, dalej czekać nie wiadomo do kiedy
Taki ktoś
Taki ktoś 19.04.2021, 18:29
Zaczął się trzeci tydzień oczekiwań na zarejestrowanie auta. Moje odczucia odnośnie pracy w Wydziale Komunikacji są identyczne jak osób, które tu opisują swoje perypetie. Ponadto od 12 lat czas oczekiwań się nie skrócił, a w moim przypadku już się nawet zaczyna przeciągać. Nadal jest tak samo, gdy rejestrowany był mój poprzedni samochód 12 lat temu. Nawet miesiąc się zgadza, Nadal działają pośrednicy. SMS i pani otwiera drzwi, prosi do środka, migiem załatwiając sprawę. Historia zatacza koło. Opis urzędniczek identyczny, jak kiedyś (poprzednia ekipa już zmieniona) lecz widmo jej nadal krąży, Zwyczaje i sposób przyjmowania petentów ten sam. Brak obowiązującego dress code, makijaże i kreacje kłócą się ze skromnym wizerunkiem urzędu państwowego. No i brak dbałości i profesjonalizmu w załatwianiu powierzonych spraw.
Waluś pinokio
Waluś pinokio 19.04.2021, 09:32
Oby staroście nos urósł!!!!!
Byłam dzisiaj zarejestrować auto i kazali wrzucić do urny i czekać!!!
Znajomy korzystając z usług pośrednika załatwił to w 4dni!!!!
Zmienić starostę
Zmienić starostę 19.04.2021, 07:26
W rozmowie z jedną z pracownic dowiedziałem się że to naczelny urzędu WC wysłał pracowników na zdalne więc nie wylewajcie jadu na dziewczyny bo są Bogu ducha winne tylko na kierownictwo które ich pracę organizuje.
Rządowe przepisy
Rządowe przepisy 19.04.2021, 20:05
A o tym nie mówią czasem przepisy covidowe o pracy zdalnej ? KRUS i inne instytucje pracują w ten sam sposób.
Marc
Marc 18.04.2021, 11:21
Obraz pracy urzędu jest dokładnie przedstawiony w bajce"12 prac Asterixa"
total
total 17.04.2021, 10:32
Starosta ma wirusa w urzędzie bo nie potrafił zorganizować szczepień w mieście
Zmienić starostę.
Zmienić starostę. 19.04.2021, 07:17
Od wielu lat ma skoro tłumaczy że wydział ma opóźnienie przez covida a opóźnienia ma od wielu lat.
Ten wirus to nieróbstwo którego się uczyli pod okiem p. Starosty bo rządzi wiele lat.
Na nikogo z tej spółki już nie zagłosuje.
W innych urzędach można od ręki można przez epuap zarejestrować a tu nic nie działa najważniejsze że paczkomat stoi
zulu
zulu 17.04.2021, 09:20
Panie Starosto jakie jest w Lubańskim Starostwie określenie urzędnika który działa na szkodę petenta i mieszkańca powiatu?
Marazm
Marazm 16.04.2021, 17:57
A co na to wszystko sekretarz powiatu która pobiera bardzo wysokie wynagrodzenie za swoją "pracę" i odpowiada za organizację pracy urzędu? To jakaś kpina aby wynagradzać osoby za to w czym najwyraźniej są nieudolne. Wydział komunikacji i wydział budownictwa to totalna porażka. Tam trzeba radykalnych zmian! Ale władzy wygodniej jest pozostawać głuchym i ślepym na tą całą nieudolność. Marazm totalny.
Zmienić starostę
Zmienić starostę 19.04.2021, 07:20
Na tym polega ta praca, aby ludziom nawciskać kiełbasy wyborczej, a później przetrwać kolejną kadencję i znów to samo.
AJ
AJ 17.04.2021, 14:09
A to ta MZ, co to z niej taki podobno swietny radca prawny, co to jej zadna kancelaria radcowska nie chce??? To sie nie ma teraz co dziwić. Dno i zero klasy.
hans
hans 17.04.2021, 09:32
Wzorzec organizacji pracy rodem z Olszyńskiego pałacu cudów.Sami Swoi i Ranczo Wilkowyje w jednym.
tobi
tobi 17.04.2021, 09:05
Wreszcie ktoś to zauważył i napisał.Brawo.
Dario
Dario 17.04.2021, 07:26
Ona podobno z 8tysia na rękę zarabia a od lat na mieście się mówi głośno, że nic innego nie robi, jak mobinguje pracowników. ciekawe co WC na to? Ja bym taką w... na taczkę i w kurzak!
🙄
🙄 18.04.2021, 10:50
Nic dobrego o tej pani nie słyszałam, to fakt. Czyżby garsoneczki i wprowadzanie zamętu wśród pracowników to nie jej specjalność? A starosta i w tym temacie nic nie robi.
hans
hans 17.04.2021, 11:51
8 000 w Lubaniu a ile w Olszynie i innych miejscach?Może zarobiona i nie ogarnia?
Izunia
Izunia 16.04.2021, 14:54
Za jakiś czas znowu na dłubaniu będzie informacja, że starostwo wygrało jakiś plebiscyt na najlepszy czy też przyjazny urząd...
hans
hans 17.04.2021, 12:01
Przecież ci co piszą i ci co są opisywani to jedna sitwa .Jedno towarzystwo wzajemnej adoracji .
Janusz.
Janusz. 16.04.2021, 12:14
Ponad miesiąc czasu czekać na papiery o wyrejestrowaniu pojazdu po złomowaniu. Dzwoniąc do Starostwa to po 10 próbach wybierania numeru w końcu odbierze jakaś Pani i jedyne co powie to proszę cierpliwe czekać i skontaktować się z naczelnikiem wydziału (Gdzie Pani naczelnik też telefonu nie obiera po wielu próbach). Po czasie okazało się, że sprawy nikt nie ruszył nawet placem. Dziękuję Starostwie w Lubaniu za tak bardzo ciężką i rzetelną pracę oraz "miłą" obsługę ;)
ale cyrk
ale cyrk 16.04.2021, 12:05
Zapewne urzędnicy dobrze się bawią czytając te komentarze.
Gocha
Gocha 16.04.2021, 09:39
Pic na wodę.Nie otwierają się.To po prostu jakaś masakra.
....
.... 15.04.2021, 20:09
Brak słów już na ocenę tego urzędu!!!! Przypuszczam że i tak nikt nic z tym nie zrobi!!! Możemy pisać mówić i co zobaczymy czy ten artykuł coś zmieni!!! Oby oby
😠
😠 16.04.2021, 09:58
A najlepsze że p. Starosta w wyborach ledwo przekroczył próg wyborczy aby dostać mandat a rada powiatu dalej powierzyła mu tą poważną funkcję i nie reagują.
Na drugi raz zastanówcie się kogo wybieracie i co to za układ
zulu
zulu 16.04.2021, 12:03
Układ jest prosty:Nieważne jak głosują ,ważne kto głosy liczy.
pytam
pytam 17.04.2021, 09:41
W Olszynie od 30 lat głosy liczą podwładni głównego faworyta i jedynego kandydata.Ciekawe jaki jest wynik takich wyborów i jak je nazwać?
projektant
projektant 15.04.2021, 17:05
komunikacja to nie wyjątek, w budownictwie to samo jak zbliża się termin wydania pozwolenia to szukają przecinka żeby przedłużyć termin, jak tak dalej będzie to nikt nie będzie się budował w powiecie i znów będzie biadolenie że bieda w powiecie
hans
hans 15.04.2021, 16:36
a starosta to oczywiście zdziwiony ,przecież on o niczym nie wiedział, jest tutaj od wczoraj czy może jakieś wybory się zbliżają ? nikt nigdy przez ostatnie dziesięciolecia nie próbował nawet zrobić porządku z tym burd.....w tym starostwie
emeryt
emeryt 15.04.2021, 16:04
Dwa tygodnie slozylem podanie o przyslanie mi dowodu rejstracyjnego /twardego/ samochodu i nie ma.
kierowca
kierowca 15.04.2021, 20:03
Mam tak samo i nie wiem czy zgubili moje podanie i dowód tymczasowy czy zapomnieli..
walerek
walerek 15.04.2021, 11:37
https://www.eluban.pl/wiadomos…
😮😮
😮😮 15.04.2021, 12:58
Starosta wirusa ma w Wydziale od 2019😮😮😮
Petentka
Petentka 15.04.2021, 11:15
Kilka minut przed 15.00 byłam w punkcie obsługi przy wejściu, chciałam zgłosić zbycie pojazdu, a tam co... pani stoi przy oknie i podziwia widoki, komputer już wyłączony, wszystkie papiery już ułożone w stosik, tylko czekają na zabranie. Finał rozmowy - proszę wniosek i umowę wrzucić do urny. Tego dnia starostwo pracowało do 15.30.
Xyz
Xyz 17.04.2021, 18:15
Starostwo pracuje od 7:30, panie o tej godzinie się dopiero schodzą do pracy, jeśli jesteś umówiony na tą godzinę on line to możesz zapomnieć.... Obsługa zaczyna się ok 8 jak dobrze pójdzie, a cieć pilnujący wejścia nie raczy wpuścić po numerek... Życie... A starosta to też taki ciec jak nie wie co się wyrabia w jego starostwie...

Pozostałe