Terenówką na Zbójeckie skały

  • 12.04.2021, 19:06
  • Źródło: 24jgora.pl
Terenówką na Zbójeckie skały 24jgora.pl

Podziel się:

Oceń:

Pomimo obowiązujących zakazów wciąż znajdują się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wjeżdżają do lasu oraz w pobliże unikatowych atrakcji turystycznych.

Popularność Zbójeckich Skał przyciąga nie tylko turystów, ale również skrajnie nieodpowiedzialnych osobników.

Zbójeckie Skały to rozległa grupa skalna o długości około 100 metrów. Wznoszą się na wysokości 660-686 m n.p.m. nad tzw. Mniszym Lasem w Szklarskiej Porębie Dolnej, nad linią kolejową Piechowice - Szklarska Poręba. Przebiega tędy czarny szlak turystyczny wiodący wokół Szklarskiej Poręby oraz żółty z Piechowic na Wysoki Kamień. Dzięki nowo zbudowanej platformie widokowej Zbójeckie Skały w Szklarskiej Porębie Dolnej szybko zyskują ponownie na popularności.

Okazuje się, że rosnąca popularność tego miejsca przyciąga również skrajnie nieodpowiedzialnych ludzi. W niedzielę 11 kwietnia kilka osób postanowiło podjechać w okolice Zbójeckich Skał terenowym jeepem, łamiąc przy tym nie tylko podstawowe zasady uprawiania turystyki ale przede wszystkim prawo.

Z zasady, po leśnych drogach poruszać się nie wolno. Mówi o tym wyraźnie Ustawa o lasach.

Takie zachowanie, nie dość że jest nielegalne, to jest również nieodpowiedzialne. Może powodować zniszczenia przyrody, a co więcej z łatwością można wypaść z drogi lub spowodować wypadek z udziałem pieszego.

Warto pamiętać, że również na drodze na której nie ma szlabanu zakaz obowiązuje. Obowiązuje on przez cały rok. Za wjazd do lasu grozi mandat 500 zł. Gdy dojdzie jeszcze do tego niszczenie lasu, kara jest znacznie bardziej dotkliwa.

Źródło: 24jgora.pl

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Eleonora
Eleonora 14.04.2021, 14:50
Zdjęcie i do straży leśnej do Świedarowa wysłać i tych nowo bogackich ustawi do pionu.
henio
henio 13.04.2021, 22:26
polecam polaczenie olszyny z uboczem w wikend jezdzili po lasach motory i quady , sarny biegaly jak szalone .Ani strazy lesnej ,ani miejskiej ani ........................
ssspss
ssspss 13.04.2021, 08:02
zabrac ***om samochod niech daja na piechote na mlodych nowobogackich nie ma innej metody
Igor ®
Igor ® 12.04.2021, 22:39
Co to znaczy z zasady.....?
"Z zasady, po leśnych drogach poruszać się nie wolno."

Na te skały prowadzi droga asfaltowa od 2 strony z dojazdem do posesji. nie ma wyznaczonej strefy swobonego poruszania się pieszych czy wymogu parkowania w miejscach wyznaczonych (chyba , że nowe znaki urosły) nie jest to również teren Parku Karkonowskiego, bo zaczyna się nieco dalej. Szkoła Quasar zabrała się dawno ze skał i nikt nie wie jaki jest kolejny dzierżawca terenu.

Po za tym kierowca może na własną odpowiedzialność - po prostu nie zauważyć znaku.... może również być podwykonawcą Nadleśnictwa wykonującym oględziny do przyszłej pielęgnacji terenów - test wjazdu z roslinami, dojazd do wycinki itp.

Wciąż za mało info i brak kontynuacji wątków wcześniej publikowanych. Proste kopuj - wklej ..............
Zbój
Zbój 13.04.2021, 11:28
No niestety takie artykuly, z ktorych nic nie wynika. Wjechał... No bandyta straszny, przejechak przez drogę. Jak to jest ze taki jeep niezauważony nie przejedzie, a busow wjezdzajacych ze smieciami nikt nie widzi....
Rowerzysta
Rowerzysta 12.04.2021, 21:30
Zamknąć go ,uprawnienia zabrac
Pedalarz
Pedalarz 13.04.2021, 11:29
Dożywocie jak nic.

Pozostałe