Świeradów-Zdrój. W czerwcu otwarcie?

  • 10.04.2021, 08:40 (aktualizacja 10.04.2021, 10:17)
  • red.
Świeradów-Zdrój. W czerwcu otwarcie? Sky Walk

Podziel się:

Oceń:

Kiedy otworzą Sky Walk, największą w Polsce ścieżkę w chmurach? Na profilu inwestora pojawiła się obiecująca wzmianka.

Jest duża szansa, że w czerwcu Sky Walk w Świeradowie-Zdroju zostanie otwarty dla turystów.

Od momentu pojawienia się pierwszych informacji o budowie największej w Polsce ścieżki w chmurach, która powstaje w Świeradowie-Zdroju nie milkną pytania dotyczące terminu otwarcia wieży widokowej. Na profilu inwestora pojawiła się obiecująca wzmianka.

- A Ty odważysz się wejść na szklaną platformę lub skorzystać z naszej 105-metrowej zjeżdżalni? – pyta inwestor i dodaje: - Już w czerwcu będziesz mógł to sprawdzić. Nie możemy się doczekać! - kontynuuje w mediach społecznościowych inwestor.

Inwestor od kilku tygodni kusi zdjęciami i filmikami z placu budowy. Pokazuje znajdującą się na szczycie szklaną łezkę i pracowników spacerujących po tzw. pajęczynie oraz zapierające dech w piersiach widoki.

Początkowo wieża miała być budowana przez samorząd i świeradowskich hotelarzy. Ostatecznie projekt nie doszedł do skutku. W wieżę zdecydował się zainwestować czeski inwestor. U podnóża góry Świeradowiec stoi już wieża widokowa, bardzo podobna do tej jaką w Masywie Śnieżnika mają nasi czescy sąsiedzi. Z tą różnicą, że świeradowski Sky Walk powstał bliżej miasta. Lokalizacja taka nie była przypadkiem. Inwestor chciał, aby atrakcja była dostępna dla szerokiego ogółu turystów. Prace ruszyły w drugiej połowie ubiegłego roku. Inwestycja opiewa na 40 milionów złotych. Dziś obiekt jest na ukończeniu.

red.

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hallla i turnia a samorząd to dno
Hallla i turnia a samorząd to dno 12.04.2021, 14:22
Świeradów nie wykorzystany potencjał okolicy inwestycje słabe do tego kradzieży aut pełno za śmieci. Liczą. Jak w Markecie. Ludzie co na tym kasę robią. Zobaczyli że można. Z mieszkańców zdzierać. Bez końca to taka grupa od śmieci
Borsuk
Borsuk 10.04.2021, 13:23
Elunia ewidentnie masz problem. Nie lubisz ludzi.
Elunia
Elunia 11.04.2021, 10:30
Wow...ewidentnie Wielki Psycholog. Skończyły się argumenty, zaczęły się wycieczki osobiste, jak to mówią "argumentum ad presonam".
Za wikipedią- "Borsuk to oportunistyczny wszystkożerca". Oportunizm to rezygnacja z zasad, gotowość dostosowania się do okoliczności w celu łatwo dających uzyskać się korzyści, bierna ugodowość. Czekam, aż kolejni z Wielkiej Kliki wystartują. Proszę się nie krępować w kolejnych opiniach na mój temat. Być może w dalszej dyskusji wyjaśnimy opinii publicznej kilka wątków.
Antyelunie
Antyelunie 11.04.2021, 23:29
Nie cpak kobieto! Bo takie bzdury piszesz że szok!
Elunia
Elunia 12.04.2021, 09:36
Grażynka, powiedz Januszowi, żeby wbił ci w wikipedie, co oznacza słowo ortografia. I nie wydawaj tych 500 na alkohol, tylko kup dziecku książki ,poćwicz pisanie.
I zacznij się leczyć na... nogi, bo na głowę za późno.
Elunia
Elunia 10.04.2021, 10:12
"Z tą różnicą", albo za tę różnicę odpowiedzialność ponosi Burmistrz, Rada Miasta ( obecna i przeszła), mityczny konserwator zabytków, wojewódzki wydział ochrony środowiska, wojewódzki wydział ochrony zdrowia. Od czerwca wieża powoli i systematycznie "zabijać" będzie uzdrowisko. Czesi jednak byli mądrzejsi i nie pozwolili "rozdeptać" swoich miasteczek.

Pozostałe