Lubański samorząd gotowy na masowe szczepienia

  • 07.04.2021, 12:42 (aktualizacja 07.04.2021, 13:21)
  • red.
Lubański samorząd gotowy na masowe szczepienia pixabay

Podziel się:

Oceń:

Do 3 kwietnia samorządy miały czas, aby zadeklarować Wojewodzie utworzenie punktów szczepień masowych. Zapytaliśmy burmistrza, jak idą przygotowania do otwarcia punktu szczepień w Lubaniu.

Sytuacja prawna w jakiej staje dziś samorząd jest dość trudna. Deklaracje utworzenia masowych punktów szczepień lubański magistrat złożył do Wojewody i przygotowuje się do tego zadania. Już postanowiono i przygotowano Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na masowy punkt szczepień, właściwie technicznie i merytorycznie Lubań jest przygotowany do uruchomienia punktu. Największy problem stanowi skompletowanie zespołów wykonujących szczepienie i nie wynika to z braku chętnych, co z braku ostatecznych regulacji prawnych. Nie ma oficjalnego stanowiska NFZ i Ministerstwa Zdrowia, więc nie do końca wiadomo kto i w jakim zakresie będzie mógł pracować w zespołach szczepiących.

Jesteśmy zdeterminowani, aby punkt szczepień masowych stworzyć, organizacyjnie jesteśmy przygotowani. Trwają rozmowy z personelem, ale tu musimy poczekać na ostateczne rozwiązania prawne ze strony NFZ. Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu zespołów szczepiących, chcielibyśmy aby mogły pracować przynajmniej dwa takie zespoły- mówił dziś dla eluban.pl Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania.

 

red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Igor ↕
Igor ↕ 08.04.2021, 11:39
Po roku brodzenia w g**nie szukają ludzi ...
Uwazny
Uwazny 08.04.2021, 11:29
Rozne artykuly czytam od dluzszego juz czasu na temat ogolnych czy tez obiektywnych trudnosci Niezaleznych od Chetnych Pragnacych Utworzyc Nowy czy tez Nowe punkty szczepien w Lubaniu. Pragne przyjsc z pomoca i radze by udac sie do nieodległego od Lubania Walbrzycha jak to oni sobie poradzili z tym wszystkim czego nam sie nie udaje.
Druga rada jest taka ze najpierw nalezy rozliczyc bledy nie odleglej przeszlosci dlaczego mamy to co mamy i dlaczego w Lubaniu szvzepi sie mniej osob jak w mniejszym Lwowku .Jak wyciagniemy wlasciwe wnioski z popelnionych bledow to wtedy probowac to nadrobic. Zycze powodzenia
Katarzyna
Katarzyna 08.04.2021, 07:15
Po co szukać tyle gabinetów praktyk lekarskich jest wolnych, nikogo nie wpuszczają, nie leczą nawet opatrunek trudno co niektórym pielęgniarkom zrobić. Otworzyć i jest miejsce
zulu
zulu 07.04.2021, 15:23
Nikt nie bierze odpowiedzialności za ten "medyczny" eksperyment.Nikt poza ministrem nie posiada żadnych potwierdzonych danych .

Pozostałe