Lubań. Szereg przestępstw w ruchu drogowym

  • 02.04.2021, 23:01
  • Źródło: KPP Lubań
Lubań. Szereg przestępstw w ruchu drogowym eLubań.pl

Podziel się:

Oceń:

Zupełnym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności wykazało się dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego. W ciągu jednej nocy zostali zatrzymali przez policjantów Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Lubania.

Kierujący pojazdami mechanicznymi znajdowali się w stanie nietrzeźwości, gdzie pierwszy z nich w wydychanym powietrzu posiadał prawie 3 promile alkoholu, natomiast kolejny 0,8 promila.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu tuż po północy 31 marca br. otrzymali zgłoszenie o przemieszczającym się samochodzie na terenie miasta, którego kierowca znajduje się pod wpływem działania alkoholu. Wymienionemu kierowcy jazdę w takim stanie kilkanaście minut wcześniej usiłowała uniemożliwić przypadkowa osoba znajdująca się na jednej ze stacji paliw. Nieskutecznie.

- W wyniku podjętych działań przez funkcjonariuszy Policji wskazany pojazd wraz z kierowcą ujawnili na ul. Rybackiej w Lubaniu. W toku czynności wykonanych przez policjantów okazało się, że kierujący samochodem JDM, 58-letni mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu z wynikiem blisko 3 promili w wydychanym powietrzu - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa KPP Lubań.

Niespełna 4 godziny później na tej samej ulicy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen. Kierujący 51-mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu, którego wynik okazał się pozytywny z wartością bliską promila. W obydwu przypadkach kierujący pojazdami mechanicznymi stracili uprawnienia, a za swoje czyny konsekwencje poniosą przed sądem. Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Podobna odpowiedzialność karna czeka kierowcę samochodu marki Fiat, który został zatrzymany 1 kwietnia w Lubaniu. Wymieniony poddany został badaniu testerem na zawartość środków odurzających. Jak się okazało 35-latek kierował swoim samochodem znajdując się pod wpływem metamfetaminy. Dodatkowo policjanci pobrali od niego krew do badań i w powyższej sprawie gromadzą niezbędny materiał dowodowy.

Kolejnym zatrzymanym do kontroli drogowej był kierujący samochodem marki Volkswagen 50-letni mieszkaniec Lubania.

- Wymieniona kontrola miała miejsce w centrum miasta, gdzie po sprawdzeniu osoby w systemach informatycznych Policji okazało się, że osoba posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Lubaniu. Za popełniony czyn nie stosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - powiedziała asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń.

Źródło: KPP Lubań

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marian
Marian 04.04.2021, 19:50
Miło poczytać, że jednak lubańska policja kogoś łapie po alkoholu czy narkotykach, chociaż to kropla w morzu jak wszystkim wiadomo ! Żeby jeszcze tak wzięli się za czubków za kierownicą i gwiazdorów głupio uśmiechniętych bez maseczek !!!!
lord koks z londyńskiej kotłowni
lord koks z londyńskiej kotłowni 02.04.2021, 23:47
35-latek pod wpływem amfetaminy?Trzeba dojść jak wszedł w posiadanie i po nitce do kłębka.Te nasze strony to druga Kolumbia narkobiznes ma sie świetnie.Nie trzeba do Holandii jechać żeby przyćpać,wystarczy zatrzymać losowo auto i duże szanse że kierowca jest pod wpływem amfy czy innego g...a.Wszystkie siły,służby tu ściągnąć i przeszukać stodoły w Bogatyni i okolicach

Pozostałe