Inwestycje w park i kartingi

  • 01.04.2021, 08:15 (aktualizacja 01.04.2021, 09:01)
  • Źródło: ŁCR
Inwestycje w park i kartingi ŁCR

Podziel się:

Oceń:

Gmina Miejska Lubań pozyskała 3,5 mln zł wsparcia finansowego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tym razem środki zostały przyznane na dwa wnioski.

Fundusze zostaną przeznaczone na rewitalizację parku na Kamiennej Górze w Lubaniu oraz modernizację obiektów sportowo-rekreacyjnych przy ulicy Działkowej w Lubaniu.

Projekt odnowienia lubańskiego parku przewiduje remont ciągów komunikacyjnych, w tym przebudowę Alei Kombatantów, drogi wewnętrznej stanowiącej dojazd do Szkoły Muzycznej oraz alejek parkowych, jak również wymianę i uzupełnienie oświetlenia parkowego. Ponad to obejmuje oznakowanie 2 km szlaków rowerowych oraz ekologicznej ścieżki edukacyjnej ukazującej unikatowe w skali kraju walory parku (ślady wygasłych wulkanów) i pomniki przyrody. Wisienką, a w zasadzie wisienkami projektu są rewitalizacja powulkanicznego krateru oraz budowa punktu widokowego. Zrewitalizowany park, u którego podnóża trwa eksploracja sztolni, stałby się kolejną atrakcją turystyczną miasta jako Park Aktywnej Rodziny. Całość inwestycji opiewa na kwotę 4 800 000 zł. Wobec wnioskowanych 4,5 mln zł gminie udało się pozyskać 2 mln zł.

Kolejny dofinansowany projekt to gratka dla lubańskiej młodzieży i wszystkich bywalców lubańskich Kartingów. Modernizacja obiektów sportowo-rekreacyjnych przy ulicy Działkowej obejmuje nie tylko remont i rozbudowę już istniejących elementów tamtejszej infrastruktury, ale też powstawanie nowych, niezwykle atrakcyjnych obiektów. Pasjonaci jazdy na hulajnodze i deskorolce będą mogli próbować swoich sił w rozbudowanym skateparku. Sportowców ucieszy remont płyty boiska piłkarskiego, montaż urządzeń siłowni zewnętrznej oraz budowa toru rowerowego typu „pumptrack” (dla dzieci, młodzieży i dorosłych) oraz toru rolkarskiego. Nowością będzie ścianka wspinaczkowa tzw. skała boulderowa. Z uwagi na odporność na działanie czynników atmosferycznych ścianka będzie całoroczna, przy tym przeznaczona będzie do wspinania bez asekuracji z ukierunkowaniem na rekreację. Dodatkowo teren wzbogaci montaż kilkunastu ławek. Inwestycji została wyceniona na 2 500 000 zł. Wobec wnioskowanej kwoty 2 175 000 zł gmina może liczyć na 1,5 mln zł wsparcia.

Realizacja obu projektów jest niezwykle pożądana. Ich powodzenie zależy od znalezienia brakujących środków w budżecie miasta. Możliwe jest również etapowanie inwestycji. Jeśli budżet miasta na to pozwoli, to zadania będą realizowane w latach 2021-2023.

Źródło: ŁCR

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lubaniak
Lubaniak 02.04.2021, 09:59
Nikt nie gra w piłkę na kartingach i nie będzie grał do puki nie będzie na miejscu szatni , pomieszczeń sanitarnych ( nie toy toy), czy pilkochwytów. także szykuje się remont płyty boiska dla osób notorycznie wyprowadzających tam psy
Ze wsi
Ze wsi 02.04.2021, 02:42
To miasto dziadostwem stało, stoi i stać będzie.
lubanianka
lubanianka 01.04.2021, 16:16
najwyższa pora na remont parku na kamiennej gorzej poszłam na spacer brodziłam w błocie i zamiast sie wyluzować zestresowałam sie a kartingi wyglądają jak za króla ćwieka my z wnukiem jeździmy do Bolesławca
Mieszkaniec
Mieszkaniec 01.04.2021, 12:25
Brawo Lubań . Dobrze że myślą o młodzieży !!!
xyz
xyz 01.04.2021, 09:43
śmiech mnie ogarnia jak to czytam... jak arek pozrywał dróżki tak zostało... pseudo kolarze górscy porobili sobie ścieżki rowerowe miedzy drzewami, skałkami itd.
nikt tego nie pilnuje, a mieszkańcy zameczku podjeżdżają sobie niejednokrotnie swoimi autami od strony amifiteatru.... pomimo zakazu wjazdu. firma remontująca dach także .... rozjżdzone wszystko ale dwie banki sa... po jakim czasie...??? ile lat już to tak stoi...?? tylko parku szkoda ......
Zyx
Zyx 02.04.2021, 21:06
Śmieszna to była twoja mama gdy zdecydowała sie ciebie wychować na takiego pajaca:-)
Xyz
Xyz 03.04.2021, 05:05
Pseudo kolarz czy mieszkaniec zameczku....??? Boli?
Śmiem twierdzić że to co napisałeś /łaś, bardziej tyczy się twojej osoby....

Pozostałe