Nowe zasady! Przyjedziesz na święta, obowiązuje cię kwarantanna

  • 30.03.2021, 10:29 (aktualizacja 31.03.2021, 09:55)
  • red.
Nowe zasady! Przyjedziesz na święta, obowiązuje cię kwarantanna

Podziel się:

Oceń:

Dziś w nocy rząd opublikował nowe rozporządzenie wprowadzające obowiązkową kwarantannę dla podróżujących do Polski.

Zgodnie z rozporządzeniem wszystkich przybywających do Polski spoza strefy Schengen obowiązuje kwarantanna. Ci, którzy przyjeżdżają do Polski ze strefy Schengen także będą kierowani na kwarantannę, jednak mogą być z niej zwolnieni po okazaniu negatywnego testu na COVID-19, wykonanego w ciągu 48 godzin przed przyjazdem do Polski. Co ważne honorowany będzie test RT-PCR i test antygenowy. Zwolnienie z kwarantanny będzie również możliwe jeżeli podróżny wykona test już w Polsce, a jego wynik potwierdzi brak zakażenia.

Każdy z przyjezdnych, zarówno ze strefy Schengen, jak i spoza niej, będzie miał możliwość wykonania testu w Polsce i jeśli wynik będzie negatywny, podróżny będzie zwalniany z kwarantanny.

Nowe przepisy przewidują także zwolnienia z obowiązku izolacji dla ozdrowieńców, którzy zakończyli kwarantannę nie później niż 6 miesięcy przed przekroczeniem granicy oraz dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19.

red.

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rotnak
Rotnak 30.03.2021, 19:35
Po wprowadzeniu tych przepisow zapomnimy o koronawirusie definitywnie. Przekraczam granice polsko-niemiecka kilka razy w miesiacu, dokladnie 6krotnie. W Saksoni od stycznia nalezy miec wykonany test z negatywnym wynikiem. Aczkolwiek osoby takie jak ja, przekraczajace granice celem rehabilitacji sa z tego obowiazku zwolnione(przez Gesundheitsamt). Po ogloszeniu tego rozporzadzenia przez nasze ministerstwo postanowilem na infolinii wypytac czy moze sa jakies odstepstwa od tego i czy aby jest to na pewno konieczne. Nie to zebym jakos specjalnie sie wzbranial przed testem(ostatni mialem wykonany 22 lutego w trakcie pobytu w klinice), ale tlumaczac pani moja sytuacje rowniez w niej obudzily sie pewne watpliwosci, a sytuacja wyglada tak. Rehabilitacja trwa pol godziny, kontakt mam tylko z 1 osoba i jest to personel medyczny(ktory de facto moze wykonac test), czasem z kims sie mine w poczekalni. Pobyt za granica trwa kolo 1h. Zapytalem wiec czy rozsadnym aby na pewno jest ten czas znaczaco wydluzac(kolejki podobno sa duze, a beda jeszcze wieksze) i narazac na kontakt ze spora grupa ludzi? Ile w takim centrum dziennie testuje sie ludzi? Na co pani odparla, ze rozumie, ale jej zadaniem teraz jest informowanie ludzi o nowej ustawie. Odparlem, ze tez rozumiem, ale logiki w tym zadnej nie widze. Takze mysle ile jest analogicznych sytuacji do mojej? Czy pisanie kolejnych ustaw cos zmieni? I czy w ogole ma cos zmienic?
Zbyszko
Zbyszko 30.03.2021, 19:06
Doniesienie do Policji w Świdnicy
Uprzejmie donoszę, że Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego świątobliwy Andrzej Jaroch w czwartek 25 marca wręczał tego biskupowi seniorowi diecezji świdnickiej Ignacemu Decowi Akt nadania Honorowego Obywatela Dolnego Śląska CIVI HONORARIO.
Na zdjęciach udostępnionych w mediach społecznościowych przez widać, jak przewodniczący Sejmiku bez maseczki wręcza akt duchownemu, który także nie miał osłoniętych ust i nosa. Na innych zdjęciach widać siedzących w ławach uczestników, wśród których był również szef KPRM Michał Dworczyk. Nie zachowywali między sobą 1,5-metrowych odstępów, co więcej, Jaroch na niektórych fotografiach miał też zsuniętą maseczkę z nosa.
Dobra zasada
Dobra zasada 30.03.2021, 16:59
Przyjedziesz na święta ze strefy Schengen ze zrobionym testem z wynikiem negatywnym (nie wcześniej niż 48 godzin) i nie musisz odbywać kwarantanny. Czy nie tak? Po co zaraz siać panikę?
A teraz napiszcie, gdzie zrobić test w Polsce przekraczając granicę w sobotę lub w świąteczną niedzielę. Czy jest np. takie miejsce w Zgorzelcu, czy Lubaniu? Taka informacja bardziej by pomogła wracającym na święta, niż powyższe strachy na Lachy. Proszę eLuban o konkretne informacje.
Redemptor
Redemptor 30.03.2021, 16:58
Nie dajcie się zwodzić tej oszukańczej szamanerii.
Richard Dawkins - brytyjski naukowiec i autor słynnego "Samolubnego genu" - który niedawno obchodził 80. urodziny przyznał, że jest "świadomy śmierci". Jego zdaniem jednak, po drugiej stronie nic nas nie czeka.
Jest antyteistą, co znaczy, że jest negatywnie nastawiony wobec instytucjonalnych religii teistycznych; w wąskim znaczeniu, negatywnie nastawiony wobec wiary w Boga lub bogów. Dawkins jest krytykiem religii instytucjonalnej, zwłaszcza chrześcijaństwa, judaizmu i islamu. Powiedział kiedyś nawet, że religia to "niebezpieczny nonsens, który uczy wrogości wobec innych ludzi".
Acha
Acha 30.03.2021, 20:05
Coś nie na temat Pan pisze i nie w tym miejscu. Proszę dokładnie i ze zrozumieniem przeczytać tekst. O księżach, biskupach i wszystkich świętych to chyba gdzie indziej można by napisać. Czytam komentarze na elubań i często Pan zabiera głos. Zawsze jest Pan monotematyczny w swoich nieraz przydługich i nudnych wywodach. Jest wiosna, może czas zmienić zainteresowania?

Pozostałe