Wniosek o odwołanie Przewodniczącej Rady Gminy Lubań

  • 26.03.2021, 15:27 (aktualizacja 26.03.2021, 15:45)
  • red.
Wniosek o odwołanie Przewodniczącej Rady Gminy Lubań eLuban.pl Gmina Lubań

Podziel się:

Oceń:

Do porządku obrad marcowej Sesji Rady Gminy Lubań trafił wniosek o odwołanie przewodniczącej Rady Gminy oraz przewodniczących dwóch komisji stałych. Zmian domaga się mniejszość radnych, uzasadniając to narażeniem „powagi, rzetelności, rozwagi i realności planowania budżetowego”.

Marcowa sesja Rady Gminy odbędzie się we wtorek 30 marca, w jej trakcie radni pochylą się między innymi nad wnioskiem Klubu Radnych Koalicja I i Koalicja II. Radni wnoszą o odwołanie z zajmowanych stanowisk:

  • Teresę Trefler - przewodniczącą Rady Gminy Lubań,
  • Małgorzatę Jańczak - przewodniczącą Komisji Rewizyjnej,
  • Adriana Ziołę - przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów

Poniżej przeczytacie, jak swój wniosek argumentują radni i nawet jeżeli ktoś się z nim zgadza, arytmetyka nie pozostawia złudzeń. Wniosek mniejszości radnych z dużą dozą pewności i tak zostanie odrzucony 8 głosami przeciw przy 7 głosach za.


red.

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Vv
Vv 30.03.2021, 23:35
Ale odwołali miernoty !!!
kkk
kkk 30.03.2021, 10:34
Trzeba zmienić całą Radę Gminy. Za długo są na swoich stanowiskach.
Alan
Alan 29.03.2021, 09:05
Takie decyzje,jak za plecami stoi Zbyniu i doradza . Brak doświadczenia fałszywe doradztwo i mamy skutki. Będzie więcej błędnych decyzji.
Aneta
Aneta 28.03.2021, 20:54
Jak Wanda Hybińska nie wstydzi się podpisać pod pismem, gdzie jej nazwisko napisano z błędem. Czy ci radni podpisują wszystko, co im ktoś podsunie, bez czytania? Kto pisze te wnioski na takim poziomie? To bardzo źle świadczy o autorach wniosku. To podczas sesji również głosują bez zapoznania się z uchwałami?
naprawiony zez
naprawiony zez 28.03.2021, 19:30
Nie ma co komentować Aneta,Student,w i .........po samym stylu rozumowania i klasycznym pisaniu to jedna i ta sama Pani.Do boju do boju bo Gmina ginie jedynie Pani na białym koniu zrobi eldorado windą prosto do nieba - każdy chwyt dozwolony.A Pan Doliba nie chcę pękać i nie widzi potrzeby szukać przyjaciół wśród cwanaków.A tak w nawiasie nie podpuszczać niepełnosprawnych proszę powiedzieć jak ta winda będzie jeździć po ścianie prosto do........... czy może jestem w błędzie.
w
w 28.03.2021, 17:27
Proste zadanie wprowadzone do budżetu przez Wójta , chodzi o dostosowanie budynku dla niepełnosprawnych, teraz jest przez wójta wycofywane. To kiedy działania Wójta są prawdziwe wtedy kiedy planuje czy kiedy kasuje. Wszystko w myśl zasady co by tu zrobić, żeby nic nie robić. Taka mentalność w gminie Lubań to kompromitacja .Było w gminie żle i wcale nie jest lepiej. Panie Wójcie sukces może Pan osiągnąć przy współpracy z Radą gminy. Ta Rada naprawdę potrafi pracować na rozwój gminy i powinien Pan już to zauważyć. Gołym okiem widać, że korzysta Pan z fałszywych doradców.
Aneta
Aneta 28.03.2021, 14:22
Zadanie dostosowania budynku urzędu gminy dla osób niepełnosprawnych wprowadził do budżetu wójt. Po dwóch miesiącach sam je wycofuje, twierdząc że jest niewykonalne. W ten sposób sam się ośmiesza. Po co ujmował to zadanie w projekcie budżetu?
Student
Student 28.03.2021, 14:16
Po przeczytaniu wniosku o odwołanie przewodniczącej, które złożyło 7 radnych nie można nie zareagować na taki stek bzdur i braku elementarnej wiedzy. Proszę mi wskazać co owych 7 radnych zrobiło pozytywnego dla mieszkańców w jakiej kolwiek dziedzinie. Jedyną rzeczą którą potrafią to jest tylko sianie zamętu wokół komisji w których nie uczestniczą na własną prośbę. Jakie wnioski złożyli celem poprawienia bytu bądź poprawy jakiejkolwiek infrastruktury mieszkańców? Ostatnia komisja zresztą słusznie przerwana przez radnego to również ukazuje bezradność urzędniczą. Składane materiały które zawierają nieprawdziwe i błędne informacje i okropne tłumaczenie tysieczny raz, że to pomyłka , przechadzą wytrzymałość normalnego człowieka. Wójt dysponuje olbrzymimi wolnymi środkami i wycofuje zadanie, które ma służyć dla mieszkańców niepełnosprawnych naszej gminy jest skandaliczne. Mając zapewnione środki w budżecie oraz projekt na wykonanie plus wolne środki wnosi o wycofanie uzasadniając tym, że ma dużo zaległych inwestycji do wykonania. Kto poniesie odpowiedzialność za niedostosowanie budynku urzędu dla osób niepełnosprawnych, którego mija termin we wrzesniu tego roku. Pytam się, znowu winę zgoni się na 8 radnych, którym się przedstawiło zdanianie do wycofania na zasadzie nie bo nie. Sznowni radni piszę do tych co myślą w tej radzie i działają dla dobra gminy, nie zgadzajcie sie na takie rozwiązanie, nawet gdyby decyzję miała podjąć Regionalna Izba Obrachunkowa, gdyż nie wierzę w to, żeby RIO podjęło taką decyzję przy takiej ilości wolnych środków, którymi dysponuje gmina i jest ustawowo obowiazek nałożony do wykonania tego zadania do września. Od razu nasuwa mi się wniosek o szukaniu taniego paliwa do następnej awantury pt. Referendum. Zdaję sobie sprawę, iż jest to przełożony pełniącego obowiązki Wójta. Panie wójcie proszę wziąść pod uwagę chociaż osobiście nie życzę tego panu ani nikomu, że w przyszłości mogą być takie udogodnienia potrzebne dla każdego z nas, bo człowiek nie zna swojego losu.
Mieszkaniec1
Mieszkaniec1 28.03.2021, 13:33
Oglądając transmisje komisji usłyszałam , ze skarbnik i wójt nie chcą dać pieniędzy na windę w urzędzie gminy dla niepełnosprawnych mieszkańców gminy.To wola o pomstę do nieba , bo pomaganie słabszym p o w i n n o być dla zdrowych najważniejsze Niepełnosprawni,to nie tylko ci na wózkach , ale i chodzący o kulach , na balkonikach. Dobrze ,ze radni przerwali posiedzenie komisji, żeby poszukać pieniędzy na windę, co jest dla chorych ludzi bardzo ważne. Urząd ma pomagać każdemu mieszkańcowi gminy!
Pl
Pl 28.03.2021, 16:42
Środki wójt posiada, tylko niechęć do wykonania zadania.Proszę obejrzeć komisję i posłuchać uzasadnienia ZGROZA. Nie mogli pracować na nieprawdziwych zapisach, które przedstawiła skarbnik.
zezowate oko
zezowate oko 28.03.2021, 11:14
Ostatnie posiedzenie Komisji to pokaz arogancji,walka nie o argumenty,tylko szukanie jak by tu przywalić .Zgadzam się ,że było wiele nieścisłości i błędów pisarskich ,czy innych.Każdy może się pomylić.W myśl zasady jak tłumaczyli radni jak cieli budżet łamiąc prawo- to można wszystko naprawić A co się takiego stało?Wytykając skarbnik błędy i wysyłając na emeryturę - trzeba było to zrobić Pani Aneto dawno ,gdzie Pani była ,Skarbnik była kompetentna,Wójt ŚP. NAJLEPSZY Wójt od dekad.... Poprzednim wójtom też Pani wazelinowała.Po to jest komisja,żeby wszelkie nieścisłości wyjaśnić , a na Sesji i tak wszystko będzie inaczej jak zawsze!Czepiać się Pana Doliby i Sekretarza to szczyt naiwności .......Trzeba było długiej przerwy ,aby biegły Pan Adrian zamknął posiedzenie Komisji dostał wytyczne i jak MIM powiedział co ma do powiedzenia uwagi były do zapisów w budżecie,gdzie pochylenie się nad pozostałymi punktami porządku posiedzenia .Mało ważne.???? Następne posiedzenie...Zostało jeszcze dwa dni robocze do końca marca.Czas na zmiany.Wyborcy zdecydują mam nadzieję ,że pogonią całe TOWARZYSTWO.Wybiorą radnych,którzy zajmą się istotnymi problemami Gminy i swoich wsi.Niech nigdy nie zostanie Wójtem ktoś dla których najważniejsza jest zemsta i koryto .Bo dziś Gmina Lubań to jak Sekta .
P
P 28.03.2021, 16:48
Błędy notoryczne, na każdej sesji i komisji być może wina wieku lub celowe.
Aneta
Aneta 28.03.2021, 14:17
Skarbnika gminy powołuje i odwołuje rada gminy na wniosek wójta. Pani Aneta nie była wójtem, więc nie mogła tego uczynić. Widać kto tu zieje nienawiścią i w stosunku do kogo.
Pl
Pl 28.03.2021, 13:25
Radni mieli pracować na nieprawdziwych materiałach kpina .Znowu krzywda za ujawnianie kłamstwa i lenistwa, za to pasują durne wnioski .Błąd skarbnik to oczywiście pomyłka, błąd radnych to już katastrofa narodowa .Oczywiście piękne było oświadczenie o likwidacji inwestycji nie bo niei żenujące uzasadnienie pełniącego obowiązki. Szanowna Pani skarbnik jest przepracowana ,do tego służy emerytura żeby odpocząć.
ja
ja 28.03.2021, 11:14
A przewodnicząca była takim objawieniem wójta Hercunia.... Na swojej wiosce nos zadarty nosi, zapomianła co robiła i skąd pochodzi, o pomoc poprosić to aż strach. Podziękujemy przy wyborach...
Aneta
Aneta 28.03.2021, 14:24
Pani Trefler była radną dużo wcześniej. Na wiosce ludzie znają ją i doceniają. Dlatego przy każdych wyborach wygrywała z byłym wójtem.
ja1
ja1 28.03.2021, 19:01
trele morele, Jak dużo wcześniej ,,,, Ach tak , przed tym jak knulięcie przeciwko poprzednej przewodniczącej Rady Bogumiły K. Aż ją odwołaliście . Ktoś miał w tym swój cel. Historia lubi się powtarzać Aneta. Tak cenią T., to proszę pojść na wieś to usłyszysz co nieco
Alan
Alan 29.03.2021, 08:46
W tym przypadku podjęto bardzo trafną decyzję. Cyrk pani Kar. Pamięta każdy mieszkaniec.
Wybirca
Wybirca 27.03.2021, 19:07
Koryta nie oddadzą kolejne buble ich sterownika maskra
JÓZEK
JÓZEK 27.03.2021, 17:58
Najlepiej dać panią USYK ona pomniejszy stanowiska o połowę koryto będzie krótrze tylko proszę o orginalne foto pozdrawiamj jej wyborców mocherowych idiotów
qń
27.03.2021, 12:46
Jiihahaha haha!
Mieszkaniec1
Mieszkaniec1 27.03.2021, 12:06
Żenujące pismo , takie samo , jak ci którzy je napisali. Pokazuje nieudolność grupy radnych, którzy( bez żadnej refleksji) zawsze podnosili rękę za pomysłami byłego wójta i skarbnik gminy .Strach pomyśleć, jakie buble popierali!Jak to boli,ze można rozumieć nad czym się pracuje! Wstyd ,ze zaślepia ich taka nienawiść( zwłaszcza ,ze niektórzy są w sędziwym wieku!).Skarbnik koniecznie powinna odejść .Niech zwolni miejsce młodszym .Emeryci do wymiany!
W
W 27.03.2021, 11:47
Wniosek bezzasadny i bez szans powodzenia, Jaremjada zawiedzionych i nie spełnionych.
Mexyk
Mexyk 27.03.2021, 10:12
Dobrze, że jest 8 radnych którzy naprawdę się przygotowują. Czytają wszystkie materiały, analizują i dyskutują. Zadają wiele pytań i podsuwają rozwiązania. W mało której innej radzie radni zajmują się tyloma sprawami. Kłótnie są wszędzie i proszę nie napędzać, że u nas tylko są zadymy. Przykro tylko patrzeć na tą nieudolność pracowników urzędu. O władzy nie wspomnę. Gdyby tam odbyła się jakaś kontrola to dopiero wypłynęłyby te wszystkie błędy, aż strach pomyśleć. Naprawdę zadziwia brak kompetencji sekretarza bo to przede wszystkim jego porażka, że nie ma nadzoru nad tym co z urzędu wychodzi. Może i on nawet nie wie co wychodzi i jak powinny dokumenty wyglądać, siedzi przestraszony. Ten Pan może i sprawia wrażenie miłego ale to tylko tyle bo kompetencji brak. Nieudolni pracownicy tam rządzą ze skarbnik kręcącą na czele i taki ***ik będzie.
rzetelny
rzetelny 27.03.2021, 09:59
W Urzędzie gminy Lubań walka o koryta trwa! Tu nie chodzi o dobro gminy Lubań lecz o stołki kasiarskie! Wyborcy to widzą!!!
GM
GM 27.03.2021, 07:46
Wiocha.pl nawet wniosku porządnie nie potrafią napisać, błędy, błędy itd Nawet nazwisko przewodniczącej źle napisane i na dodatek jeszcze się podpisała.....
Mieszkanka
Mieszkanka 26.03.2021, 23:53
Nie kompetentne władze i rada, a wszystko opłacane z naszych podatków!Pośmiewisko i wstyd! Jak najszybciej trzeba wybrać nowego gospodarza niech rozgoni to towarzystwo i zaprowadzi ład i porządek!!

Pozostałe