Dwaj księża z Leśnej chorzy na koronawirusa

  • 24.03.2021, 17:36 (aktualizacja 25.03.2021, 09:10)
  • red.
Dwaj księża z Leśnej chorzy na koronawirusa FB Parafia św. Jana Chrzciciela w Leśnej

Podziel się:

Oceń:

Dziś na Facebook-owej stronie parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Leśnej pojawiła się informacja o chorobie ks. Grzegorza Niwczyka i ks. Dawida Stasiaka. Wiąże się to z odwołaniem niektórych mszy świętych.

W związku z zachorowaniem ks. Grzegorza i ks. Dawida na Covid 19 w tym tygodniu Mszę Święte poranne o godz. 7.00 w piątek i sobotę Księża odprawią sami na plebanii. W piątek poranna Droga Krzyżowa odwołana. Podobnie będzie w poniedziałek, wtorek i środę - dotyczy to Mszy Świętych o godz. 7.00. Wszystkie Mszę Święte popołudniowe (o 17.00) oraz w Niedzielę Palmową pozostają bez zmian. - czytamy na stronach parafii.

Parafii w Leśnej podlegają dwa kościoły, kościół pw. Św. Jana Chrzciciela oraz kościół pomocniczy pw. Chrystusa Króla w Leśnej.

Wszystkie osoby, które od czwartku 18.03. do niedzieli 21.03. miały bezpośredni kontakt z Księżmi, a źle się czują, proszone są o kontakt z PSSE w Lubaniu pod nr telefonu 696 476 751. - czytamy dalej na stronach parafii.

red.

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Covid
Covid 26.03.2021, 05:10
Covid przyjdzie i do lewactwa i wtedy będzie śmiech
😉
😉 26.03.2021, 11:55
Przyszedł do katoli którzy nic sobie nie robią z obostrzeń bo uważają wodę święconą za antidotum. Skoro kościół jest uwzględniony w tarczy antykryzysowej to zamknąć go jak inne branże a skoro jest otwarty to co ch.. dostaje kasę z tarczy?
Modlą się ci co mają dużo za skórą i boją się piekła 😉😁😁😂😂
Np. Krzywdzenie dzieci
Radio maryja sobie posłuchajcie a kościoły zamknąć.
Goń bolszewika
Goń bolszewika 28.03.2021, 13:58
Typowa wypowiedzi komucha nic nowego
kosc
kosc 26.03.2021, 04:58
nie pomogla swiecona woda a mochery dalej w kosciolach teraz na was kolej tylko cemu zarazacie niewinnych katolicy
??
?? 26.03.2021, 11:05
Impreza w Zakopanym była OK.Jeszcze będziesz prosił Boga ,o przebaczenie.
Frantisek
Frantisek 25.03.2021, 22:05
❗Pamiętacie aferę z kościołem w Czudcu, gdzie były regularnie łamane obostrzenia a osoba, która doniosła o tym na Policje dostawała pogróżki od parafian, oraz została "wezwana" na parafię w celu wyjaśnień?
❗To teraz proboszcz tej parafii w Czudcu, który śmiał się z wirusa, z obostrzeń, które regularnie łamał jak się okazało jest zarażony koronawirusem a z nieoficjalnych informacji wynika, że jego stan jest poważny. Na stronie parafii w ogłoszeniu pojawiła się prośba o modlitwę za proboszcza.
Albina
Albina 25.03.2021, 21:38
W tym kościele to mają fajnie - wystarczy powiedzieć "Pan Jezus tak chce" i można już gwałcić, molestować, kraść, oszukiwać ... i nikt nie będzie się już czepiał. Bóg jest naprawdę wielki, skoro jego imieniem można spacyfikować wymiar sprawiedliwości, ludzkie sumienia, czy nawet instynktowną chęć obrony przed złem.
Ministrant
Ministrant 25.03.2021, 10:54
Franz1906 - Tweeter
Flaga Polski
Ekierka @Franz1906
- Do czego służy polski rząd?
- Polski rząd służy do mszy
Redemptor
Redemptor 25.03.2021, 09:51
Dużo gorsza od braku powszechnej edukacji jest tak zwana ciemnota sakralnie oświecona a raczej ogłupiona. Człowiek prosty, często pełen pokory wynikającej ze swej prostoty rozumie, że może czegoś nie wiedzieć i nawet nie rozumieć. Natomiast wykształcony i konsekrowany idiota jest bezgranicznie przekonany o swojej wyższości intelektualnej mimo tego, że jest idiotą.
Jak kiedyś (akurat około Wielkanocy) w TVN – nawiązując do wypowiedzi ks. prof. Tadeusza Guza dot. wygłoszonych podczas „Rozmów niedokończonych” na antenie Radia Maryja i TV Trwam opinii, o niemożliwości zarażenia się koronawirusem w kościele w ogóle a podczas udzielania Komunii świętej w szczególności, „bo to jest akt święty”, "Jezus przecież nie zaraża", a „kapłan ma sterylnie konsekrowane dłonie”….
– „można być profesorem i można być skończonym durniem, nie waham się tego powiedzieć”- orzekł był ks. prof. Alfred Wierzbicki też z KUL-u
++++++++++++
Tylko kto wie jaka jest różnica między durniem a konsekrowanym idiotą?
Muni
Muni 25.03.2021, 10:02
O.i tu widać czym jest czerwona tylko hejt nic więcej może tak zdrowia byś życzył co
ktoś
ktoś 25.03.2021, 08:29
Albo zamykajmy wszystko albo nic
Godfryd
Godfryd 25.03.2021, 07:49
Lewacy wyją tacy odważni tylko w necie bo na ulicy od razu policja policja ITP cwaniaki heddd
😉
😉 26.03.2021, 11:50
Póki co policję Prawactwo na obywateli napuszcza😉
belo
belo 25.03.2021, 06:30
i co po poludniami dalej mocherybeda lyka korone w kosciolach zamknac bastion wirusa ale kosze z kasiora beda puste wiec jak
malwina
malwina 24.03.2021, 23:05
Za jakie to grzechy ten ich pan buk funduje owczarni kolejne święta pod pandemią? Widocznie ma dość tych bałwochwalczych i szamańskich świętokradczych praktyk i ogłupiania gawiedzi. Tylko czy to do tych konsekrowanych głów dociera?
?
? 24.03.2021, 21:48
Już, nie gmina zmiana na Kościół tanie sensacje w modzie.
covid
covid 24.03.2021, 21:21
przecież każdy wie że w kościele nie ma wirusa XDD
Lusija
Lusija 24.03.2021, 20:50
A niech ich ich Pan Buk chroni i ma w swojej opiece...
Gotia
Gotia 24.03.2021, 20:11
Lewacy mogą au au au sobie po szczekać pod tym artykułem
średniowiecze
średniowiecze 24.03.2021, 20:08
Ojć! i nie będzie przejażdżki kabrioletem
🙏
🙏 24.03.2021, 18:02
Ciało Chrystusa i korinawirusa
Amen
Gal_Anonim
Gal_Anonim 24.03.2021, 17:59
Ale jak to , przecież na konferencjach tłumaczyli że w kościołach są wysokie sufity ( duża kubatura ) i tam nie można się zarazić .
Wszystko zamykają , zamykają siłownie itd ( widział ktoś kogoś chorego na grypę lub podobną chorobę , w grupie ryzyka ?! ) a kościoły still open.
Dramat co się dzieje w tym kraju, normalnie szok że ludzie nie potrafią sami myśleć i ślepo wierzą biznesmenom z wiejskiej.
Nie wydolna służba zdrowia? - odkąd pamiętam Polska Służba Zdrowia była niewydolna i nieudolna.Wystarczy porównać to co pisano w gazetach przed wybuchem pandemii.

Ludzie jak owce ...
"...Stado owiec całe życie boi się wilka, lecz to pasterz je zjada..."

Zacznijcie ludzie sami myśleć, zanim będzie za późno.
gizmo
gizmo 24.03.2021, 19:23
Obawiam się, że już jest za późno. Naród pochłonął i ogranął już dawno wirus medialnej koronapaniki.
Jwp
Jwp 24.03.2021, 19:15
W kościołach nie można się zarazić..... A czy księża przebywają tylko w kościele? Myślenie czasem boli. Jeśli tak troszczysz się o innych, chcąc zamknąć kościoły, to sam nie chodź do sklepów itp

Pozostałe