Świeradów-Zdrój. 23-latek podawał się za policjanta

  • 24.03.2021, 14:31 (aktualizacja 24.03.2021, 19:47)
  • Źródło: KPP Lubań
Świeradów-Zdrój. 23-latek podawał się za policjanta KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Mężczyzna podający się za policjanta wszedł do domu uzdrowiskowego celem odnalezienia ukrywających się tam osób. Dzięki czujności obywateli jego plan się nie powiódł.

W innym przypadku gdy pasażerowie pojazdu poprosili młodego mężczyznę o okazanie legitymacji policyjnej ten oświadczył, że nie posiada.

23 marca mundurowi z Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie-Zdroju otrzymali zgłoszenie o ujęciu mężczyzny podającego się za policjanta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że około południa młody mężczyzna pod przykrywką policjanta udał się do domu uzdrowiskowego, gdzie chciał dokonać przeszukania pomieszczeń za nieznanymi osobami. Mężczyzna został wyproszony. Po około dwóch godzinach ten sam człowiek zatrzymał pojazd osobowy, którym podróżowało dwóch mężczyzn, żądając od nich okazania zawartości przewożonych towarów. Gdy pasażerowie pojazdu poprosili młodego mężczyznę o okazanie legitymacji policyjnej ten oświadczył, że nie posiada. Czujni podróżni obezwładnili mężczyznę i wezwali na miejsce policjantów.

Zaalarmowani stróże prawa przewieźli  23-letniego mieszkańca Świeradowa-Zdroju na komisariat. Mężczyzna odmówił składania zeznań. Mundurowi przedstawili mu zarzut podszywania się za funkcjonariusza policji i wykonywania czynności związanych z tą funkcją - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej komendy.

Za przestępstwo 23-latkowi grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Źródło: KPP Lubań

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Arabela
Arabela 26.03.2021, 01:05
Moim zdaniem ten człowiek jest chory psychicznie i należałoby go przebadać pod tym kątem. Nie karać. Być może był pod wpływem jakichś środków odurzających.

Pozostałe