Gmina Lubań. Ktoś zniszczył baner wyborczy kandydatki na wójta

  • 19.03.2021, 11:52 (aktualizacja 19.03.2021, 12:47)
  • red.
Gmina Lubań. Ktoś zniszczył baner wyborczy kandydatki na wójta FB Aneta Usyk

Podziel się:

Oceń:

Przedterminowe wybory na Wójta Gminy Lubań wzbudzają ogrom emocji. Dotychczas starcia kandydatów i ich zwolenników ujawniały się w większości w internecie, gdzie niejednokrotnie były „mało eleganckie”. Niestety ktoś poszedł o krok dalej.

Kampania wyborcza rządzi się własnymi prawami. Przez wiele lat społeczno-wyborczych doświadczeń wiemy, że w wyścigu o urząd wydarzają się różne, często nieetyczne zachowania. W ciągu ostatnich dekad zdarzało się nie tylko niszczenie plakatów wyborczych, były też rozsyłane anonimowo paszkwile, aby zdyskredytować konkurenta. To co wydarza się obecnie w komentarzach w mediach społecznościowych i na forach też, ujmijmy to delikatnie - jest wyraziste. Wczoraj o swoim zniszczonym banerze wyborczym poinformowała kandydatka na Wójta Aneta Usyk:

Kampania wyborcza trwa już kilka miesięcy. Materiały wyborcze moich kontrkandydatów, rozwieszonych dużo wcześniej, wiszą w nienaruszonym stanie. Niestety moje plakaty są notorycznie zrywanie. Dzisiejszej nocy zaczęto niszczyć banery. (...) Decydując się na kandydowania na wójta zgodziłam się również na wzmożoną krytykę. Nie godziłam się jednak na akty wandalizmu, oczernianie i bezpodstawne pomówienia. - napisała Aneta Usyk.

W całej sprawie kluczowe jest to, że wybory są jedynym momentem, gdy jako społeczność, to mieszkańcy mają decydujący głos, jednak wyrażać się go powinno idąc do urny wyborczej, a nie w sposób w jaki sami nie chcielibyśmy zostać potraktowani.

Fakt niszczenia banerów jest gody potępienia, a to kto je niszczy zawsze daje pole do domysłów i kolejnych niepotrzebnych dyskusji.

red.

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zk
zk 16.04.2021, 13:40
Nie przejmuj się Aneta tymi podłymi, pozbawionymi honoru działaniami,
to anonimowe działania ludzi, ... podłych, bez nazwiska, bez osiągnięć, najczęściej żyjących na koszt społeczeństwa, 500+, dotacje, zasiłki.
Ty masz kwalifikacje największe ale twoja konkurentka, Pani Małgorzata Hercuń też ma fajny program, szacunek dla was oboje Panie.
Najgorszym kandydatem jest Pan Zjawin, który zapewne dużo wie o historii Urzędu Gminy, a który dla własnego interesu powinien się wycofać z kandydowania. Bo to se ne wrati Panie Zjawin, miej Pan honor, jak Polak, albo ktoś z długim językiem i znajomością hiostorii, wyssa z pod pana fundament i utonie Pan w piasku, z zarzutami.
Pana polityka jest prosta jak konstrukcja cepa, skoro pana przyjaciel Pan H. nie ma szans na wójta, to Pan zostanie wójtem, a pana były wójt zostanie sekretarzem. Panie Zjawin, Pan nie nadajesz się na stanowisko kasjera w Biedronce , Aneta Usyk i Pani Małgorzata Hercuń zawalczą o stanowisko Wójta Gminy Lubań, a Pan miej honor, stary układ nie ma szans na reaktywację.
P.S. Ja będę głosował na Anetę Usyk, ze względu na jej doświadczenia zawodowe, ale jeśli wygra Pani Małgorzata Hercuń, to też będę jej zwolennikiem. Zjawin to osoba , która dla mnie nie istnieje, obyś przegrał wytbory, bo jeśli nie , to ja będę osobą o długim języku.
z.k.
JÓZEK
JÓZEK 21.03.2021, 20:19
a było orginalne foto pani USYK czy fototapeta
Janek
Janek 20.03.2021, 17:37
Pani Usyk, a co powie pani na temat zdefraudowania pieniedzy przez panią wice w szkole podstawowej w Leśnej. Dlaczego temat został zamieciony pod dywan.
Daria
Daria 20.03.2021, 13:02
Hahaha Pani Aneto dziwi się Pani,że tak się dzieję? Ja jakoś nie bardzo. Mam nadzieję,że nie uda się Pani wygrać,bo to będzie koszmar :)
Wyborca
Wyborca 21.03.2021, 09:17
Ja mam nadzieję, że niszczenie plakatów i banera Pani Anety przyniesie odwrotny skutek i Pani Aneta wygra te wybory. Pani Aneta jest najlepiej przygotowanym kandydatem do pełnienia Funkcji Wójta Gminy Lubań.
RR
RR 20.03.2021, 17:45
Ty już dawno jesteś przegrana
RR
RR 19.03.2021, 23:01
Zmiana, czy udawanie bezstronności? A może tak na wszelki wypadek.
na 100 % prowokacja au
na 100 % prowokacja au 19.03.2021, 21:48
Au to mistrzyni manipulacji i prowokacji...
Nikoś
Nikoś 20.03.2021, 11:48
Na bank - sama sobie zerwała i udaje że ....
RR
RR 19.03.2021, 22:46
Lepszy jest Zbyszek kręci do siebie i wokół
Obserwator
Obserwator 19.03.2021, 21:40
No to robi się niebezpiecznie ! Dlaczego te nasze panstwowe stołki mają takie branie ? Widocznie są podgrzewane a kazdy lubi ciepłe posadki .😲
Xx
Xx 19.03.2021, 21:18
Moze byl wywieszony bez zgody wlasciciela posesji??
Terlecki
Terlecki 19.03.2021, 20:14
Jaracie się tymi wyborami , jakby ktoś był lepszy. Oceńcie po tym, jak kto drugiego człowieka traktuje, a nie co wam obiecuje. Wykreować można kazdego.
Koscielnik
Koscielnik 19.03.2021, 18:28
I dobrze ta pani z mężem nie powinni startować
Baca
Baca 19.03.2021, 17:41
Niech wygra lepsza tzn. wiadomo kto(jak za PRL-u) ale po co niszczyć banery?Nie lepiej po prostu dać sobie w mordę?
Terlecki
Terlecki 19.03.2021, 20:15
No która to ta lepsza , słucham
Net
Net 19.03.2021, 17:01
O, proszę bardzo czyżby akcja wazelina Panie redaktorze? Nie wierzę, żeby Pani Aneta po tym wszystkim prosiła o pomoc tutaj.
Juhas
Juhas 19.03.2021, 15:44
Wczoraj o swoim zniszczonym banerze wyborczym poinformowała kandydatka na Wójta Aneta Usyk:
==============
Widocznie tak ją bardzo miłują - że nawet facjaty na banerze nie szanują ... A co dopiero jak - co nie daj ich boże - zasiądzie...!
Dlaczego?
Dlaczego? 19.03.2021, 15:58
Bezsilności , słabość i niemoc konkurencji.
Dlaczego?
Dlaczego? 19.03.2021, 15:18
Niszczą w okolicy, w której złapano 2 panów kandydatów do R.G L.W K.K. Zmyślone i durne artykuły wzmagają agresję.Beznadziejna kampania pozostaje przemoc.
Krasnal
Krasnal 20.03.2021, 17:17
Kto to K.K kinder kajtek!
RR
RR 19.03.2021, 14:47
Brak merytorycznych argumentów pozostaje przemoc. Publikacja artykułów z tanią sensacją, oraz jednostronne ataki tylko nakręca przemoc.
gizmo
gizmo 19.03.2021, 14:27
Być może szpetna facjata kandydatki komuś nie pasowała i nie mógł patrzeć bądź spać po nocach to zniszczył baner. Life is brutal.
Mieszkaniec1
Mieszkaniec1 19.03.2021, 13:42
To jest wredne zachowanie. Ciekawe kto i komu ( i za ile) zlecił takie zadanie.Normalny człowiek nawet , jak się nie zgadza, nie zachowuje się w taki sposób.Opanujcie się , przecież szaleje covid a (może dlatego szaleje) ,ze nienawiść zżera niektórych ludzi.
Student
Student 19.03.2021, 13:31
Sumienie ruszyło? Interesujace jest to kto stoi za jednostroną medialną nagonką? Napewno pani Aneta z wyjaśnieniem sprawy baneru poradzi sobie. Monitoring ma moc. Proszę o informację jeżeli ktoś wie ile podatników gminy Lubań kosztowała lub kosztuje obsługa medialna eLuban. Z góry dzięki za info!

Pozostałe