Budżet Gminy Lubań do poprawki. Zabraknie na wynagrodzenia

  • 11.03.2021, 11:12 (aktualizacja 11.03.2021, 12:35)
  • red.
Budżet Gminy Lubań do poprawki. Zabraknie na wynagrodzenia

Podziel się:

Oceń:

Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu wskazało szereg nieprawidłowości w przesłanym do zaopiniowania budżecie Gminy Lubań na 2021 rok. Na wynagrodzenia pracowników gminy zabraknie ponad 600 tys. zł.

Grupa radnych mająca większość w Radzie Gminy Lubań w trakcie sesji, na której głosowano budżet na 2021 rok, w ostatniej chwili wprowadziła do budżetu ponad 80 zmian, które przesuwały środki finansowe z rożnych działów. O sprawie było głośno, bowiem było to jedną z przyczyn ogłoszenia referendum w sprawie przedterminowego odwołania Rady Gminny Lubań.

Te wszystkie zadania, te wszystkie kwoty były maglowane na licznych komisjach. To wszystko było robione pod ich kontrolą i nagle się okazuje, że stał się cud i wszędzie pozabierali pieniądze, czy to zgodnie z prawem czy nie. Cel jest jeden. Realizacja celów, które wiążą się z wyborami, to raz. Dwa – wiemy, że jest procedura przetargowa na budowę hali sportowej w Radostowie i tam brakuje pół miliona zł. I te pół miliona trzeba znaleźć, więc wrzucili to w pozycję zakup terenów pod place zabaw, to jest oczywiście bzdura, bo tam są schowane pieniądze, które brakują na inwestycję w Radostowie. Zapewne na najbliższej sesji będzie modyfikacja budżetu i nagle znajdą się pieniądze. Tylko, że wówczas już nikt nie będzie patrzył, że wszędzie zniknęło po kilka, kilkadziesiąt tysięcy zł. Wszystko zostało odchudzone i uszczuplone. - tak dzień po sesji komentował wprowadzane zmiany Zbigniew Zjawin, który ostatecznie rozpoczął procedurę referendalną w sprawie przedterminowego odwołania Rady Gminy Lubań.

Jeszcze w trakcie sesji budżetowej, która miała miejsce 28 stycznia 2021 roku, skarbnik gminy zwracała uwagę, że nie jest w stanie na bieżąco sprawdzać poprawności wprowadzanych przez radnych poprawek, ale już widzi przesunięcia środków finansowych, które są niezgodne z prawem. Wskazując na te dotyczące wynagrodzeń pracowników Gminy Lubań, mimo to radni mający większość swoje poprawki przegłosowali.

W ubiegły wtorek (09.03.21) Kolegium RIO we Wrocławiu podjęło uchwałę, w której wskazało istotne naruszenia wobec zaplanowanych wydatków i nakazało usunięcie nieprawidłowości.

Wskazane nieprawidłowości dotyczą uszczuplenia o 10 tys. zł dotacji z budżetu państwa, która w przypadku wykorzystania niezgodnie z przeznaczeniem podlega zwrotowi wraz z odsetkami. Przeznaczenia 69 200 zł pochodzących z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na cele z tym niezwiązane. Tu dodajmy, że środki z tego tytułu nie mogą być wykorzystane na cele niezwiązane z pokrywaniem kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Dodatkowo wskazano, że w efekcie zmniejszenia przez Radę Gminy Lubań, w stosunku do projektu budżetu, wydatków na wynagrodzenia osobowe pracowników gminy, budżet na 2021 rok w niektórych pozycjach (...) stał się nierealny. (…) W ocenie Kolegium Izby zaplanowanie wydatków na wynagrodzenia osobowe pracowników w wysokości niższej niż kwoty wynikające z zawartych umów z pracownikami stanowi naruszenie art. 44 ust. 3 pkt 3 w związku z ust. 1 pkt 2 u.f.p.

Wydatki na wypłaty pracowników zostały obcięte o ponad 633 tys. zł i dotyczą pracowników kultury oraz urzędu gminy, w tym wynagrodzenia pełniącego funkcję Wójta Gminy Lubań.

O komentarz poprosiliśmy Komisarza pełniącego funkcję Wójta Gminy Lubań. Grzegorz Doliba stwierdził jednak, że do uchwały odniesie się dopiero po tym, gdy ta w formie papierowej dotrze na jego biurko.

W ten sposób w najbliższym czasie komisja budżetowa, a później Rada Gminy będą musiały do końca marca spotkać się, aby usunąć nieprawidłowości. Jeżeli tego nie zrobią RIO podejmie stosowne rozstrzygnięcie nadzorcze.

Przedmiotowa zmiana powinna zostać wprowadzona z zachowaniem zasady realności i rzetelności planowania budżetowego. - kończy uzasadnienie do omawianej uchwały RIO we Wrocławiu

Pełna uchwała RIO w dokumentach do pobrania, bądź pod TYM linkiem.

red.

Załączone pliki do pobrania (1)


Komentarze (87)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xD
xD 16.03.2021, 14:03
Każdy tu pisze o specjalnej taktyce a nikt nie potrafi wytłumaczyć na czym ona polega xD trochę śmieszy ale i przeraża fakt, że Radni milczą a wypowiada się i tłumaczy Pani Aneta.
Gaz gaz
Gaz gaz 14.03.2021, 23:09
Czerwony burak ma brak szacunku do śp wójta bo mówi źle o zmarłych
??
?? 15.03.2021, 23:43
Na szacunek należy zasłużyć za życia i pośmiertnie kłamstwa szacunku nie dają
Student
Student 13.03.2021, 18:22
Czytając te wypociny marnego gryzipiórka i tym podobnie komętujących kto chociaż odrobinę merytorycznie myśli i potrafi logicznie analizować i czytać zapisy z budżetu ze ZROZUMIENIEM na pewno dokładnie wie, że na ten moment radni podjęli odpowiednią decyzję, wystarczy sprawdzić jaki był zwrot finansów z tego działu, z powodu niewykorzystania w ubiegłym roku. RIO zwróciło się tylko o poprawę zapisu w uchwalę, a nic nie unieważniło. Była potrzeba zabezpieczenia środków na budowę sali w Radostowie. Na ten moment radni zrobili przesunięcie w budżecie, teraz w końcu znając nadwyżkę budżetową, którą udostępniła skarbnik po terminie uzupełnią zapisy w budżecie i po całej aferze gryzipiórka. Zmiana ta pozwoliła na otrzymanie dofinansowania i budowę tak upragnionej sali gimnastycznej przez całą lokalną społeczność. Na pewno to zrozumią ludzie, ktorzy kierują się rozumem a nie sztuczną nagonką. Osobiście życzę wygrania wyborów na Wójta dla pani Anety Usyk, bo jest to osoba, która potrafi działać i myśleć rozważnie dla dobra mieszkańców. Nie potrzebuje żadnych firm, słupów i marnych szczekaczy, którym brakuje pomysłu i fachowości.
Dobre
Dobre 19.03.2021, 08:35
Ty chyba nie potrafisz myśleć "KOMĘTUJACYCH" Boże widzisz i nie grzmisz....
Mieszkniec
Mieszkniec 14.03.2021, 20:10
Przestań pisać pni Aneto szkoda tyle czasu na te posty aż sie nie chce czytać jak pani siebie chwali
xyz
xyz 14.03.2021, 16:42
Dokładnie przedstawiłeś to o czym pisałem jako manewr taktyczny
Wyborca
Wyborca 14.03.2021, 14:23
Swoją fachowość to już pokazała przez dwa lata nienawiść wrogość i tylko zemsta
v
v 14.03.2021, 16:48
Zemsta ze strony Śp Wójta Hercunia będzie teraz kosztowała gminę poważnym uszczupleniem budżetu gminy. .Podłość tego człowieka jest nie do opisania. Niech mu ziemia lekką będzie.
Asia
Asia 16.03.2021, 00:02
Bardzo brzytko pisac tak o zmarlych to swiadczy tylko o kulturze pewnie obronic sie juz nie moze bardzo nie ładnie oj zeby sie cos nie sprzeciwilo
??
?? 16.03.2021, 11:43
W takim razie hwal Hitlera bo nieładnie pisać o zmarłym. Opisują prawdę a nie kłamstwa.
Asis
Asis 16.03.2021, 13:45
Hitler a Pan Hercun to chyba dwie rozne sprawy ja tylko chcialam powidziec ze o zmarlych zle sie nie pisze mowi bylo minelo trzeba zyc dalej a kto nie sznuje zmarlych to tez i ludzi takie moje zdanie
Lusilla
Lusilla 16.03.2021, 15:38
Bzdura i czas skończyć z tymi durnowatymi kanonami. O zmarłym mówi i się i pisze tak jak sobie za życia na to zasłużył.
Net
Net 13.03.2021, 17:59
Pani Aneto, Pani fachowość i kompetentność widac na odległość w wypowiedziach, programie, wiedzy i w ogóle. Żadne wpisy jakiegoś kronikarza i wynajętych osób do szkalowania typu słupy itp niestety nie przykryją tego. Chamstwo i prostactwo zawsze będzie przy osobach, które się tym lansują. Jestem pewien, że wygra Pani te wybory bo nie wierzę, że wyborcy obarzyli zaufaniem ciemnogród. Życzę powiedzenia w wyborach!
Wyborca
Wyborca 14.03.2021, 20:08
Dobrze ze zajmie pierwsze miejsce od końca powiedzenia trzymam kciuki za te 5 mojesce
xyz
xyz 15.03.2021, 09:17
To miejsce jest już zajęte
??
?? 15.03.2021, 10:30
Do tego miejsca jest kolejka
Stop manipulacji
Stop manipulacji 13.03.2021, 17:52
Szanowni radni oczywiście piszę do tych co myślą. Nie przejmujcie się tymi idiotycznymi wpisami bo każdy myślący człowiek, który zna się na budżecie doskonale wie i orientuje się w jaki celu była ta zmiana na ten moment. Pismak, który to opisuje nie rozumie lub nie chce zrozumieć po co były wprowadzone te zapisy i niech wymieni chociaż jeden inny samorząd, w którym nie było zmian na początku roku budżetowego. Normalny człowiek widzi ile dobrego zrobiliście dla gminy, ile ujawniliście kłamstw, oszustw i manipulacji tego, którego na szczęście już nie ma Gołym okiem widać ile szykuje się nowych i bardzo potrzebnych inwestycji i z jakim bardzo dobrym wynikiem finansowym zakończył się ubiegły rok, którym tak chwaliła się Pani skarbnik. To jest wyłącznie wasza zasługa, a boli to przede wszystkim nieudaczników typu osób, które już na pewno znacie.
Agnieszka Wierzbicka
Agnieszka Wierzbicka 13.03.2021, 09:34
Uważnie przeczytałam Uchwałę nr 19/2021Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu z dnia 9 marca 2021 r. w sprawie wskazania nieprawidłowości w uchwale Rady Gminy Lubań nr XXXV/188/2021 z dnia 28 stycznia 2021 r. Uchwała Budżetowa na 2021 rok.
- Nie można obniżać płac, gdy zawarte są prawomocne umowy. To tak, jakby umówić się na wykonanie pracy za określoną kwotę, a potem zapłacić mniej niż jest zapisane w umowie. Sąd w takim przypadku miałby sprawę czystą, a wyrok bezproblemowy.
- Każda dotacja to rzecz „święta” a otrzymana z budżetu państwa tym bardziej. W żadnym wypadku nie wolno jej przeznaczać na inne cele. Jeżeli tak się stanie to dotujący nie tylko żąda zwrotu dotacji, ale nalicza karę.
- Od początku, kiedy zaczęła obowiązywać nowa ustawa o gospodarowaniu odpadami komunalnymi zabrania ona wydawania pieniędzy na cele niezwiązane z pokrywaniem kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.
- Popularne RIO – Regionalna Izba Obrachunkowa jest po to, by nie popełniać szkolnych błędów, które łamią obowiązujące prawo. Trudno zrozumieć, że osoby pełniące funkcję radnych kilka kadencji zapomniały o podstawowych przepisach. Zgodnie z obowiązkiem Skarbnik Gminy informowała, że nie wolno robić takich zmian w budżecie, bo to niezgodne z prawem, ale uznano, że nie ma to znaczenia. To po, co jest prawo?
Student
Student 14.03.2021, 16:50
Proszę panią proszę się zająć dalej ekologią, bo widzę, że w temacie budżetu pomimo, iż była pani radną i na szczęście już nią nie jest, kompletnie nie rozumie pani zapisów budżetowych. Zaleciłbym w pani przypadku jeżeli to nie będzie dla pani za trudne zająć się przywozem śmieci z Niemiec do Rębiszowa i zablokować przywóz do Luabia, bo to jest temat ważny w pani działaniu, a o budżet niech się pani nie martwi.
Student - jasne
Student - jasne 19.03.2021, 08:38
Chociaż się Pani Agnieszka przedstawiła a nie troluje!!!
55
55 13.03.2021, 17:40
Pilnuj syf,który przyjeżdża z Niemiec do kopalni. Nie znasz się to nie pisz. Spytaj ile bubli zrobiła skarbnik. Poczekaj na finał sprawy i dlaczego była chwilowa zmiana budżetu. Szkoda że byłaś radną i dobrze że już nie jesteś.
Lol
Lol 16.03.2021, 13:59
Już pomijając ton Twojej wypowiedzi, który jest ohydny to proszę jeżeli ty się tak dobrze znasz i masz wiedzę to podziel się nią. Dlaczego Radni popełnili takie błędy? Każdy nazywa to taktyką a nikt nie powie na czym ona polega :D i proszę podpisz się swoim imieniem i nazwiskiem, abym i ja mogła Ci napisać jakiego syfu masz pilnować :)
Zainteresowany
Zainteresowany 12.03.2021, 20:07
Oj Adrianku tym razem czytać sie nauczyłeś ale mama zle przygotowała e-lekcje tyle byków
Maniek
Maniek 12.03.2021, 17:54
Ale wstyd. Kto jest autorem budżetu to jedno a kto przegłosował to drugie. Każdy kto chce ubiegać się o mandat radnego, powinien najpierw mieć zrobiony test na iloraz inteligencji. Radna Trefler, radna Jańczak radny Zioła powinni zrezygnować z mandatów. Taki bubel puścić. I teraz będą opóźnienia. I czyja to wina będzie? Pewnie urzędników. Faktycznie tak wygląda, jakby komisji miało być jak najwięcej. To o co chodzi? Jasna sprawa. Taka mała gmina i tak budżet pompować na komisje. I niby społecznicy. Śmiechu warte i żenada. Niech diety oddadzą za zmarnowany czas. To też nasze pieniądze, podatników. Ich powinno się odwołać bez referendum.
Wiśnia
Wiśnia 12.03.2021, 10:54
Ja serdecznie zapraszam tych którzy zdecydowali o zabraniu premii dla pracowników przedszkoli gminnych, 8 godzin dziennie z dwiema grupami liczącymi 45 osób, praca w ciągłym chałasie nie jest łatwa, jeśli ktoś nie miał styczność z pracą z maluchami to niezdaje sobie sprawy jak to wygląda od kuchni.
Krzysiek
Krzysiek 13.03.2021, 07:34
Hałasie, jeżeli już.
Policjant
Policjant 12.03.2021, 09:23
Czerwony to tylko krzyczeć potrafi a na finansach się nic nie zna
?
? 12.03.2021, 15:34
Raczej ormowiec.
??
?? 12.03.2021, 10:34
Prawdziwy ekspert zbyniu
xyz
xyz 12.03.2021, 10:19
Przedstawianie się za policjanta jest Karalne, kiedy się nim nie jest .W dzisiejszych czasach policjanci są mądrymi i wykształconymi ludżmi.
xyz
xyz 12.03.2021, 09:19
Po tym artykule posypały się komentarze ze strony zwolenników referendum organizowanym przez Pana Zbyszka. Ich treść wskazuje na to, że, nie zrozumieli intencji radnych, którzy to cały czas działają dla dobra gminy i tym razem też. Rzecz polega na tym, że radni świadomie z pełną wiedzą zastosowali manewr taktyczny, który umożliwił im to, że wszystkie zadania ujęte przez nich w poprawkach jak i zadania bieżące gminy zostaną zabezpieczone pod względem finansowym. Proponuję poczekać i obejrzeć posiedzenie Komisji Budżetowej tam wszystko się wyjaśni. Więcej zaufania do Radnych i ich działania .Za tym budżetem głosowało 13 radnych nikt nie był przeciw.
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 12.03.2021, 10:24
A teraz niewiedza to manewr taktyczny - po to żeby ośmieszyć się i wziąć pieniądze za następne posiedzenie komisji i sesję - to ma być tzw. "manewr techniczny"- słabe to tłumaczenie, bardzo dziecinne - rozumni ludzie zrozumieli intencje radnych - kasa, kasa, kasa oraz brak podstawowej wiedzy - pokryć wydatki z dotacji celowych to dopiero mistrzostwo świata, a co do wynagrodzeń pracowników - no cóż tak ich szanują radni żyjący z diet ( czytając to tłumaczenie to nie można oprzeć się stwierdzeniu, że bez następnych komisji i sesji nie zorganizują świąt - zabraknie na przysłowiowe jako)
Wyborca
Wyborca 12.03.2021, 10:14
Lecz nie na wszytkich poprawkach wszyscy radni byli za . Proszę czytelników nie wprowadzać w nlad
xyz
xyz 12.03.2021, 21:53
Budżet w całości był głosowany po wszystkich poprawkach i głosowało 13 radnych za i nikt nie był przeciw. Osobiście nie mam żadnego interesu żeby wprowadzać kogokolwiek w błąd.
Michał_
Michał_ 12.03.2021, 09:33
A kim jesteś człowieku? Adwokatem? A może radnym? Na potrzeby kampani wyborczej pani AU obcięliście wynagrodzenia LUDZIOM W KRYZYSIE.
xyz
xyz 12.03.2021, 10:38
Trzydzieści lat pracuje w finansach i nie jeden budżet przygotowywałem. Z całą stanowczością stwierdzam, że ten budżet uchwalony przez tą Radę gminy odzwierciedla realne potrzeby gminy, jest majstersztykiem najwyższego stopnia tyko trzeba znać zasady przygotowania budżetu. Niestety nie każdy się na tym zna w myśl powiedzenia Minister utworzył działy, rozdziały, że by ludzie nie wiedziały gdzie się pieniądze podziały. Nikomu nic nie zostanie zabrane. pozdrawiam.
Wyborca
Wyborca 12.03.2021, 18:49
Śmieszny jestes może śmieszna
Nie wyszło wam i tyle
Bubel na całego
xyz
xyz 12.03.2021, 22:00
Śmieje się ten , kto się śmieje ostatni.
Wyborca
Wyborca 12.03.2021, 17:44
Inspektorzy z RIO też się nie znają? Czytając tą wypowiedź to tylko jedno nasuwa się - twój pracodawca powinien się zastanowić czy nie powinien zwolnić takiego fachowca.
xyz
xyz 12.03.2021, 21:43
Dlatego, że inspektorzy RIO się znają to nie uchylili uchwały budżetowej, a tylko zaproponowali poprawki i o to w tym chodziło, Proponuję obserwować posiedzenie Komisji Budżetowej i będzie zdziwienie,
Helena
Helena 12.03.2021, 09:18
Szalała, szalała !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JÓZEK
JÓZEK 13.03.2021, 20:41
Z CZERWONISTYM JĄ NA TACZCE WYWIEŚĆ CZEKAŁEM NA ORGINALNE FOTO PANI USYK A TU NIC NIE DA SIĘ PRZEROBIĆ NA MISS RADOSTAWIA A CO MÓWIĆ O WÓJCIE
Grzegorz
Grzegorz 11.03.2021, 21:42
Odnoszę wrażenie, ze od kilku lat rada gminy nie dziala z korzyścią dla mieszkańców. Liczy się przynależność klubowa, brak własnego myślenia, a częstotliwość spotkań to tylko wykorzystywanie możliwości dodatkowego dochodu.
KARO
KARO 12.03.2021, 09:21
to oczywiste czemu tak się teraz dzieje, jedna z kandydatek ma męża w radzie i zmieniają budżet pod jej obietnice. AU JEST FU!
Ambitnie Ambitny FU
Ambitnie Ambitny FU 12.03.2021, 21:56
Czy odezwał się aparatczyk czekający na okazję zawsze pod drzwiami? Z tęsknotą licząc na wyższe apanaże i stołeczki. A tu kkurde jak zawsze nic z tego nie wychodzi. Za krótkie nogi na takie progi. Nieśmiertelne parcie na szkło. Świetlne lata to jeszcze potrwa:)
Policjant
Policjant 11.03.2021, 22:46
Szczególnie ugrupowanie ośmiu muszkieterów ma taki cel. Nieustanna walka nie wiadomo o co
Teo
Teo 11.03.2021, 19:26
Jak najszybciej rozgonić to towarzystwo w Referendum !!!! Ich decyzje i uchwały przypominają to samo co prezentuje krajowa Opozycja Budki i Sikorskiego!!! Dyskusje narady itd !! Kupę kasy to kosztuje i żadnych fizycznych efektów dla Gminy , a co się okazuje że to płaszczyk aby kasę przytulić za nieróbstwo i mydlenie oczu!! Nie wierze w żadne obietnice co przedstawia Pani AU.
Michal_
Michal_ 12.03.2021, 09:34
No przeciez wiadomo o co chodzi. Za kazde takie posiedzenie dostaja 200 zł, to zwołują posiedzenia i knują
Policjant
Policjant 11.03.2021, 22:47
Zdecydowanie popieram
On
On 12.03.2021, 14:17
Kazdy orze jak moze a ze z tej orki plonow nie ma to inna sprawa 😆😆😆 Przytulać Mamone kazdy lubi .
alibaba
alibaba 11.03.2021, 19:24
To tylko dowód na to, że potrzebny jest ktoś spoza tego chorego, przeżartego nienawiścią i buractwem układu. Ludzie oderwani granatem od pługa decydują o milionowym budżecie gminy? Stawiam na nowych kandydatów.
Policjant
Policjant 11.03.2021, 22:48
W radzie jest kilka osób z jednego obozu ale te osoby tak naprawdę nie mają swojego głosu. Rządzi nimi pewna pani
JÓZEK
JÓZEK 13.03.2021, 20:47
TA CO MA NOWE FOTO MISS RADOSTAWIA
Zainteresowany
Zainteresowany 11.03.2021, 18:54
Urząd niech sie zastanowi i pracownicy czy taka osoba jest godna tego stanowiska . To wy będziecie z ta osoba pracować . Ostatnie dwa lata nie buły łatwe dla was nie raz sie łzy lały. Nie może królewna Śnieżka i 8 krasnoludków tak wojować
Janusz
Janusz 13.03.2021, 12:00
A co do tego ma Urząd czy pracownicy, Wójta wybierają mieszkańcy i to Oni swoim głosem decydują kto zasiądzie na tronie Urzędu. A co do kandydatki, to z pewnością 99,9 % pracowników była by przeciw takiemu włodarzowi.
Student
Student 13.03.2021, 22:16
Zdziwiłbyś się, pracownicy mają dobre wspomnienia z pania Anetą a tylko nieroby nie chcą aby wróciła bo skończyłoby się siedzenie na *** jak za czasów bylego wójta
Janusz
Janusz 16.03.2021, 09:34
Oczywiście znawco dobrych wspomnień, co kampanię przeprowadziłeś kto ma dobre lub złe wspomnienia?. A może, za malutki byłeś i mamusia Ci teraz opowiedziała jak P. Usyk d.... ę za przeproszeniem lizała ze strachu, jak przyjdzie do pracy czy P. Usyk będzie dzisiaj w dobrym lub złym humorze. Zajmij się lepiej nauką (jeśli rzeczywiście jesteś studencikiem), bo wiedzę o dobrych wspomnieniach masz skompą. Albo idź pomóc tacie w polu buraki sadzić.
Po stażu pracownik
Po stażu pracownik 14.03.2021, 14:02
Ty student - odrobiłeś staż w Urzędzie jako nierób?Dlaczego na potrzeby kampanii obraża się pracowników Urzędu.Jeżeli są nieroby to gdzie była Pani Vice Wójt i nie zrobiła porządku.Wójt bez Pani był w ostatnim okresie 2,5 roku co z pozostałym okresem.Pozbyła się Pani pracowników nie wygodnych dla Pani napuszczając Wójta w pierwszej kadencji .Koniec kropka....Pracownik przychodzi do pracy i wykonuje swoje obowiązki i polecenia przełożonego!!!!!A w ostatnim okresie to odpowiada na petycje,zapytania i bzdurne posiedzenia nikomu nie służące .To przepychanka ludzie się napracują żeby za chwilę można ich pracę wyrzucić do kosza.Bo już jest inna koncepcja nie koniecznie zgodna z możliwościami i prawem.Do pracy przychodzą ludzie,aby pracować tak jak w innych instytucjach ,a nie tworzyć grupy za i przeciw.Pewnie obojętne jest kto będzie Wójtem - najważniejsze,że by był to ktoś kto będzie podejmował rzeczowe decyzje ,szanował swoich pracowników nie oceniał na podstawie domysłów lub uprzejmie donoszę.....To mieszkańcy wybierają włodarza Gminy i to oni decydują,a pracownicy mają zasr...... obowiązek wywiązywać się z powierzonych obowiązków.A co do wspomnień na jakiej podstawie to oceniasz - na podstawie Ankiety,plotek czy odbytego stażu.STOP bo jeszcze trochę to będzie mało kto zainteresowany pracą w UG LUBAŃ czytając i widząc co się wyprawia.Nawet jak piesek zrobi siku pod drzewkiem na terenie Gminy ,inna informacja na portalach - to jest okazja do wylewania pomyj .
Lukart
Lukart 11.03.2021, 18:09
Ludzie śpią i nie zdają sobie sprawy, że kandydatka AU rękami swojego męża i radnych obcina ludziom wypłaty o 500 tysięcy rocznie. I dopiero RIO musi tego bronić bo to nielegalne! skandal.
Mućka
Mućka 11.03.2021, 18:03
No i wychodzi, jak AU zna się na budżecie, bo przecież wszyscy wiedzą że na jej widzimisię zmieniono budżet. Przyszła Izba i pozamiatała
Student
Student 13.03.2021, 22:19
Na pewno lepiej zna się na budżecie niż skarbniczka i pozostali kandydaci którzy nie mają zielonego pojecia i dziwnym trafem to skarbniczka niepotrafiła na czas zrobic budzetu gdyby nie radni to gmina luban nie miała nowych inwestycji bo nie był zrobiony budżet
Wyborca
Wyborca 11.03.2021, 14:49
Pani Aneto wstyd
Dwa razy wyleciała pani z urzędu gminy . Pan Hercuń za późno przejrzał na oczy . Trzeci raz nie powinna pani wejść do niego a tym bardziej na stanowisku wójta
Wstyd . Ludzie napewno opamiętają sie nie takiego włodarza potrzebuje urząd gminy . Manipulacje rozkazy i moje królestwo
Spotkanie
Spotkanie 19.03.2021, 08:48
Spotkajcie się razem we dwie i walczcie w kiślu. Te nicki wyborca, student i inne są już takie niesmaczne jak ten kisiel po Waszej walce.
Waldek
Waldek 13.03.2021, 22:38
Właśnie jak pani Aneta odeszła to wyszlo jak nieudolny był były wójt, nie chcial wykonywac zadnych zadań nie miał zielonego pojecia na temat funkcjonowania gminy i problemach sale gimnastyczną budiwal ponad 10 i nie wybudowal Dziękipani Anecie udało się tak wiele zrobić, a teraz wylewa się na nią fala bezpodstawnego hateu, bez argumentów tylko jakies wyssane farmazony z palca. Oczywiście teraz większość nie pamięta jak im pomagała bo łatwiej kogoś bezpodstawnie atakować, ale jak to mówią prawda zawsze wyjdzie na jaw i zło wroci do tego co je czyni. Kolejną sprawą jest to jak niby cudownie gmina rozkwitała jak pani Aneta została zwolniona bezpodstawnie przez byłego wójta, ale teraz wyszło na jaw kto kłamał i w ramach jasności to nie była pani aneta tylko pracownicy naczele z Wójtem można zobaczyc na fb bo oczywiscie tutaj już
nie bo wyszło by że radni mieli racje co do byłego wójta. Chciałbym pogratulować pani Anecie że wytrzymała presje całej tej sprawy i postanowiła startować, życzę jej aby wygrała wybory bo to jedyna słuszna kandydatka z ogromna wiedąz, kompetencjami i pomysłami, rozumie problemy ludzi i to je stawia na pierwszym miejscu, w swoim programie przedstawiłarealne zadania do wykonania a nie jak inni kandydaci którzy mam wrażenie inspirowali się jej programem tworząc ,,własny" (nie bez podstawy daje cudzysłowów) patrząc na daty publikacji można sprawdzićna fb
JÓZEK
JÓZEK 13.03.2021, 20:51
ANETKA NIE MA HONORU A KORYTO JEST BLISKO ZAWSZE PRZYNIM BYŁA
?
? 12.03.2021, 15:30
Wstyd po rządach tatusia córeczki
Wyborca
Wyborca 12.03.2021, 18:51
Śmiech wstyd to teraz jest
Tatuś dobrze rządził j gmina Zaczęła kwitnąć a rządy 8 muszkieterów i góru rozwaliło wszytko
V
V 13.03.2021, 16:31
Ze względu na to ,że w naszej kulturze o zmarłych nie należy pisać żle to nie wspominajmy o kompetencjach śp wójta Hercunia i jego współpracy z Radą gminy.
Szok
Szok 11.03.2021, 13:39
Może nie jest złym pomysłem odwołanie Rady Gminy, jak widać nie wiedzą co robią. Nie znają podstawowych zasad finansów publicznych i mimo zwątpienia Skarbnika i tak podejmują taki bubel. Wstyd.
Waldek
Waldek 13.03.2021, 22:42
Radni nie znają podstaw to chyba właśnie,,urzędnicy" nie znają, zachęcam do uważnego obejrzenia komisji i sesji jak radni wyłapywali błędy które mogły kosztować gminę ogromne pieniądze ale teraz rzecz jasna cicho sza na ten temat, tutaj pojawiaja sie artykuly które mają jednostrony przekaz przypomina to telewizję publiczą mam nadzieję że era tej strony niedluho się skonczy na rzecz rzetelnych bezstronnych informacji.
!!
!! 11.03.2021, 14:24
Redaktor pewno dumny jest z całej wiedzy? Zobaczymy finał . Wdzięczności misyjnej pani nieoceniona jednakowy przekaz.
Szok
Szok 11.03.2021, 15:13
Nie posiadam całej wiedzy, nigdzie tego nie napisałam. Ba, często wolę zapytać się mądrzejszych. Uważam, że jak ktoś pełni taką funkcję, ma takie obowiązki powinien mieć wiedzę - tyle. Za takie zachowanie może być nałożona kara za naruszenie dyscypliny finansów. I zgadnij kto na tym straci.
?
? 11.03.2021, 14:10
Zwątpienie czy kręcenie jak z wodociagiem?

Pozostałe