Odnajdź się w internecie. Indywidualne porady techniczne

  • 08.03.2021, 10:50 (aktualizacja 08.03.2021, 11:11)
  • Pogranicze
Odnajdź się w internecie. Indywidualne porady techniczne Pogranicze

Podziel się:

Oceń:

Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze” w Lubaniu uczy bezpłatnie mieszkańców Lubania i przedstawicieli lubańskich organizacji pozarządowych, jak sprawnie korzystać z internetu. Jesienią 2020 Stowarzyszenie rozpoczęło pilotażową akcję darmowych, indywidualnych porad technicznych dla mieszkańców regionu z zakresu obsługi internetu. Inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.

Stąd też w styczniu i lutym 2021 - w ramach Lokalnego Inkubatora Organizacji Pozarządowych (NGO), prowadzonego w Lubaniu przez „Pogranicze - oferta ta była kontynuowana dla mieszkańców Lubania oraz przedstawicieli lubańskich stowarzyszeń, fundacji i klubów. Ponownie był to strzał w „10”.

Podczas indywidualnych spotkań, dostosowanych tematycznie do potrzeb danej osoby, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego, uczestnicy poznawali różne narzędzia online. Pomoc dotyczyła m.in. zakładania profili zaufanych czy adresów mailowych, poznania obsługi facebook-a, wyjaśnienia możliwości online smartfonów oraz praktycznych ćwiczeń - krok po kroku, jak wziąć udział w wideokonferencji za pomocą internetu. W styczniu i lutym z darmowych porad skorzystały 24 osoby. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowili indywidualni mieszkańcy Lubania w wieku 60+.

Mieszkasz w Lubaniu, jesteś osobą w wieku 60+? Działasz w lubańskiej organizacji pozarządowej? Także w 2. połowie marca 2021 możesz skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych porad technicznych w Lokalnym Inkubatorze NGO w Lubaniu. Już wkrótce więcej informacji nt. terminów.

***

Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych w w Lubaniu jest prowadzony przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” przy dofinansowaniu ze środków budżetu Gminy Miejskiej Lubań oraz środków budżetu Powiatu Lubańskiego.

Kontakt:

Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych w Lubaniu
ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań (parter, wejście od podwórza, obok szkoły językowej)
godziny pracy: poniedziałek- piątek 16:00 – 19:00
tel. 696 256 420 (numer czynny wyłącznie w godzinach pracy)
e-mail: [email protected]

Pogranicze

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Klaudyna
Klaudyna 09.03.2021, 09:10
Apropos ostatnich porad.... do protestów kobiet...
Panie Zybertowicz i inni świętobliwie nawiedzeni patentowani durnie z tytułami. Bez względu na to czy w macicy znajduje się „mieszany materiał genetyczny” czy nie – to nadal należy do kobiety. Tak jak podczas stosunku płciowego penis w pochwie nie zmienia właściciela, choć jest też w kobiecie. Ogarniasz?

Pozostałe