ZUS miga przez Internet

  • 26.02.2021, 16:44 (aktualizacja 26.02.2021, 19:17)
  • Źródło: Iwona Kowalska-Matis, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS Województwa Dolnośląskiego
ZUS miga przez Internet ZUS

Podziel się:

Oceń:

Osoby głuche i niedosłyszące mogą umawiać się na rozmowę wideo przez Internet w języku migowym PJM. Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił e-wizytę w języku migowym PJM.

Według szacunków liczba osób w Polsce, które mają problem ze słuchem lub nie słyszą wcale sięga około 1,4 mln. Bariera komunikacyjna często uniemożliwia im samodzielne załatwienie spraw.

E-wizyta to wideorozmowa z ekspertem ZUS, która umożliwia załatwienie większości spraw bez konieczności wychodzenia z domu. E-wizytę wprowadziliśmy w październiku 2020, a codziennie taką formę kontaktu wybiera kilkaset osób. W ten sposób nasi klienci mogą załatwić sprawy dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy, czy potwierdzeniem profilu PUE.

Żeby umówić się z naszym „migającym” ekspertem wystarczy mieć komputer z kamerą i mikrofonem lub smartfon - zapewnia Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. - Od dzisiaj nasi klienci mogą umawiać się na konsultacje w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. Wprowadziliśmy taką możliwość żeby także osoby niesłyszące miały szansę na samodzielne załatwienie sprawy w ZUS, bez konieczności wychodzenia z domu - dodaje Kowalska-Matis.

Aby zarezerwować e-wizytę należy na stronie www.zus.pl wybrać „umów e-wizytę”, a następnie wybrać „umów e-wizytę w języku migowym (PJM)”. W kolejnym kroku należy wskazać temat wideorozmowy oraz wybrać jej termin. 

Jak zapewnia rzeczniczka e-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące. Na stronie e-wizyt zastosowane są bowiem kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

Źródło: Iwona Kowalska-Matis, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS Województwa Dolnośląskiego

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pietrzak pawel
Pietrzak pawel 07.07.2022, 12:01
Sprawa 500 plus

Pozostałe