Robią syf pod własnym blokiem

  • 24.02.2021, 17:51 (aktualizacja 24.02.2021, 18:31)
  • red.
Robią syf pod własnym blokiem eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Zawsze przy tego rodzaju sytuacjach pytamy - co ludzie mają w głowach, aby robić takie rzeczy? Patrząc na syf zrobiony pod własnymi domami zastanawiamy się czego w tych głowach zabrakło?

O tym że będzie remont ul. Grunwaldzkiej w Lubaniu szeroko informowano, przy tej okazji pojawiała się informacja, że ze względu na brak możliwości dojazdu, służby porządkowe przeniosą śmietniki z tamtego rejonu na pobliski parking.

Od 18.02.2021 r. na czas remontu ulicy Grunwaldzkiej pojemniki przeznaczone do składowania odpadów komunalnych zostaną przestawione na parking przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubaniu (od strony ulic Tkackiej/Granicznej). W związku z tym ta część parkingu zostanie wyłączona z użytkowania. Wjazd na parking będzie możliwy tylko od ul. Grunwaldzkiej.

Śmietniki usunięto z boksu, a na drzwiach wywieszono kartki z podobną informacją. Niestety przerosło to możliwości części mieszkańców. W dodatku sprawę skomplikował właściciel działki, którą prowadził skrót do nowej lokalizacji koszy i zrobił tam ostatnio ogrodzenie.

W efekcie śmieci zamiast do pojemników gromadzone są pod bramą zamkniętego boksu. Góra śmieci rośnie i stają się paśnikiem dla żyjącej dziko w mieście zwierzyny, a co za tym idzie śmieci są rozciągane po okolicy.

To szok na śmietniku jak byk wiszą kartki, a mieszkańcy walą tu śmieci! Do tego do śmieci dokładają się mieszkańcy sąsiednich bloków - usłyszeliśmy od  mieszkanki, która właśnie wynosiła śmieci.

Patrząc na to co dzieje się pod boksem przy ul. Grunwaldzkiej trudno wyzbyć się przekonania, że jako cywilizacja utoniemy w śmieciach. Stanie się tak prędzej czy później nawet mimo wysiłków ludzkości, aby się tak nie stało. Stanie się tak, bo zawsze znajdzie się ktoś, komu po prostu nie będzie się chciało...

 

red.

Zdjęcia (5)


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hebel
hebel 28.02.2021, 00:53
Wywieście że każdy, kto dostarczy dowody na syfienie dostanie 500zł po wygranej sprawie.
Agata
Agata 27.02.2021, 08:13
Cały Lubań ma różne bolączki i wstyd że my sami sobie to robimy. Na osiedlu Piast jest warzywniak a przy nim coś co kiedyś było trawnikiem teraz jest rozjechany przez samochody , na dodatek by było trochę do kompletu postawiono paczkomat i tam też samo błoto. Nie wiem czyj to pomysł ale na kawałek chodnika to przedsiębiorcę stać a służby naszego miasta to jakoś spią.
Leonidas
Leonidas 25.02.2021, 13:20
Gosia sprzątnij po sobie i po Robercie
Ludwisia
Ludwisia 25.02.2021, 09:13
Wiem czyje śmieci w tym różowym worku - jak nie zniknie - to za kilka dni podam bliższe dane - będzie wstyd!
Saszka
Saszka 25.02.2021, 08:03
W związku z ilością pracowników zza wschodniej granicy uważam, że komunikat powinien być napisany w języku ukraińskim. Ament.
Obserwator
Obserwator 24.02.2021, 23:04
Drogi Stefanku
To jest śmietnik zbiorczy
z kilku ulic i budynków w koło ulicy Tkackiej
Nikt kto mieszka w pobliżu śmietnika tekiego chlewu by nie zrobił
Stefan_Łakatosz
Stefan_Łakatosz 24.02.2021, 21:59
Widać jak janusze z tkackiej wynoszą śmieci.... lenistwo mają w krwi...
d2w
d2w 25.02.2021, 00:51
Sukces jest taki, że w ogóle wynoszą bo przecież mogliby przez okno wyrzucać.
Kaja
Kaja 24.02.2021, 21:02
Przepraszam za wyrażenie, a te kuźwa worki to nie przypadkiem niektóre z piekarni!!!! Ludziska nie umią sprzątać wokół siebie a co dopiero to. Po swoich pieskach też niech zaczną sprzątać bylibyśmy wszyscy wdzięczni!!!!
Janusz ze ZGIUK
Janusz ze ZGIUK 24.02.2021, 20:57
Czemu ten artykuł jest taki ordynarny ? . Ten kto to pisał rzeczywiście w głowie coś zabrakło. Zanim coś napiszesz człowieku łyknij ziółka na nadmiar chamstwa i agresji. A od oceniania postepowania lubi są odpowiednie służby.
Mateusz Branicki
Mateusz Branicki 25.02.2021, 07:56
Słyszałeś takie określenie "opinia publiczna"? Znaczenie tego określenia możesz sobie wygooglować.

Pozdrawiam
Krystek
Krystek 24.02.2021, 20:02
Jest wyjście radykalne. Wywiesić nazwiska lokatorów których ta inro formacja i ten stan dotyczy. Niech mieszkańcy poznają to bezmózgowie.
olo
olo 24.02.2021, 19:47
brudasyyy
Romeo
Romeo 24.02.2021, 18:58
Zamknijcie jeszcze kilka ulic to dopiero będzie porządek. Ulice zamknięte i nikt na nich nie pracuje. Gdzie jest ta firma ? Kto to widział !
Aptekarz
Aptekarz 25.02.2021, 07:59
Wczoraj między 11:50 a 12:00 widziałem, że byli i robili robotę.

Pozostałe