Ilu lubańskich nauczycieli się zaszczepi?

  • 24.02.2021, 13:16 (aktualizacja 24.02.2021, 13:55)
  • red.
Ilu lubańskich nauczycieli się zaszczepi? pixabay

Podziel się:

Oceń:

Ciągłe kłopoty z dostawą szczepionek paraliżują proces szczepień, nowe szczepy wirusa dodatkowo komplikują sprawę. Specjaliści przekonują, że na ten moment jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zaszczepienie, okazuje się jednak, że lubańscy nauczyciele podeszli do tematu bez entuzjazmu.

W Lubaniu, jak i w całej Polsce ruszyły szczepienia nauczycieli. I tak jak w całym kraju idą dość opornie. W lubańskich placówkach oświatowych, zarówno miejskich jak i powiatowych pracuje 383 nauczycieli, zainteresowanie szczepionką wyraziło 173, czyli wśród lubańskich pedagogów jedynie 45% wyraziło chęć zaszczepienia się, natomiast ilu będzie miało wykonane szczepienie to druga sprawa. Jak komentował dziś dla Radia Wrocław Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski - ludzie są nieodpowiedzialni, a spora cześć nauczycieli po prostu nie pojawia się na szczepieniu.

W powiecie lubańskim do dziś zaszczepiono 2578 osób, w tym 868 drugą dawką szczepionki. Okazuje się, że odsetek osób zainteresowanych sczepieniem wcale nie jest powalający. Zainteresowanie nim wyraziło 54% medyków i 45% lubańskich nauczycieli. Jest to sporo poniżej średniej, która według epidemiologów powinna wynieść ponad 60%, aby społeczeństwo się uodporniło.

Ponownie zapraszamy do udziału w ankiecie i odpowiedź na pytanie - Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19. Podobną ankietę przeprowadziliśmy w grudniu, gdy nie rozpoczął się jeszcze narodowy program szczepień. Chcielibyśmy dowiedzieć się jak dziś postrzegacie tą kwestię.

red.

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czerwony z PRL
czerwony z PRL 28.02.2021, 21:33
NAUCZYCIELE SA ZADOWOLENI ,ZE SIEDZA W DOMU IKASA LECI ,TRZYNASTECZKA I INNE DODATKI . MOZNA TAK ZYC ,...MOZNA TYLKO W TYM KRAJU !!! GŁUPOTY LUDZIE TAKIE PISZECIE ,ZE SZKODA GADAC ,A KTO WAS KSZTAŁCIŁ -JESLI KSZTAŁCIŁ ?
Maryjan
Maryjan 24.02.2021, 16:49
Czyli 45% nie potrafi racjonalnie myśleć i da sobie wstrzyknąć byle co bo taki przydział dostali od rządu
Zbyszko
Zbyszko 24.02.2021, 21:37
Maryjan wespół z Nikitą (to jedna i ta sama kreatura) zaprezentowali swoje bezmóżdże i teraz nauczyciela maja frustracje że takich bubków mieli w edukacji - jak widać nieskutecznej. Jak nie ma mózgu to żadna edukacja nie wchodzi bo nie ma gdzie - co najwyżej pozostaje tylko tresura.
Nikita
Nikita 24.02.2021, 16:09
Mają rację że odmawiają przyjecia czegoś co jest testem medycznym a nie szczepionką Niech zaszcepi się cały rzad na czele z Kaczynskim i Morawieckim. To co robi rzad z ludzmi przypomina Mengele z Oświęcimia! Media pisowskie klamią na kazdym kroku zgony po pseudo-szczepionce są ukrywane i zasłaniane chorobami współistniejacymi . Teraz jeszcze mordoszmaty obowiazkowe aby bardziej się dusić jak przyjdzie ciepło .
Hmm
Hmm 25.02.2021, 16:09
Eksperci w zakresie wirusologii, chorób zakaźnych i nauk medycznych się znaleźli i głoszą swoje mądrości. Rzeczywiście znamienici uczeni trafili tutaj i dyskutują. Zobaczymy, czy nie zmienią poglądów, jak zaczną się objawy choróbska czy powikłania po przebytej chorobie.
Xyz
Xyz 28.02.2021, 16:03
Mój drogi /droga.. Rodzinnie to przechorowaliśmy, jak jeszcze nie było to "modne" i żadnej epidemii nie było... Wielu tak wtedy chorowało z tymi objawami i żyją nadal... Żyjemy z korona wirusami na tym świece cały czas i powiedz mi dlaczego nie ma na większość nich szczepionek....??? Tylko na covid19?
Z usyskanej informacji z MZ w ramach jawnych informacji, wynika że jakieś 5500 zgonów to ponoć covid. Sam covid. A na co były inne zgony przez ten ostatni rok....???
Wirus na pewno "pomógł" przy nie których schorzeniach i wykończył wiele ludzi, ale grypa też mi zabiła kolegę, a ludzie umierają na inne rzeczy niż covid.... Czasem warto wyłączyć tivi albo zmienić kanał....
Hogsofwar
Hogsofwar 24.02.2021, 15:48
O nauczycielach można pisać dużo . Ale napewno nie można napisać że są głupi . Nauczyciel pracujący z młodzieżą musi iść z duchem czasu pod względem analizy i kultury a dodając do tego że są to ludzie po studiach obracający się wśród nie rówieśników tylko i słuchający innych charakterów nie dadzą się tak łatwo zwabić jako mięso armatnie
Xyz
Xyz 28.02.2021, 16:31
Są głupi... I To jakieś 90%.... I mówię to z praktyki.... Nie potrafią słuchać ze zrozumieniem, czytać ze zrozumieniem, nie ogarniają co się do nich mówi poprawną polszczyzną... Już nie mówię o noszeniu masek, bo przecież są oni tak bardzo narażeni że z domu wyjść to pomrą wszyscy....
Ale co zrobić jak całe nasze społeczeństwo potrafi być takie... Głupota u nas powszechna...
Ja
Ja 24.02.2021, 18:26
Ha, ha, ha!!! Dobry żart!

Pozostałe